تعداد بازدید : ۴۹۸۱
کد خبر : ۲۲۹۷۷۳
آیا اوضاع کنونی بازار خودرو به صنعت لیزینگ نیاز دارد؛
۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵
سود خالص این شرکت در دوره ۹ ماهه نخست سال جاری منجر به شناسایی سود خالصی ۱۴۵ میلیارد ریال و ۲۷۵ ریالی به ازای هر سهم بوده است.

آیا اوضاع کنونی بازار خودرو به صنعت لیزینگ نیاز دارد؟

 
به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، با شرایط کنونی بازار خودرو، خرید نقدی خودرو در طرح‌های پیش فروش خودروسازان به ویژه ایران خودرو به نوعی روندی التماس گونه از سوی خریداران دارد به نظر شما آیا نیازی به صنعت لیزینگ احساس می‌شود.

در حالی که در ماه گذشته شاهد انتشار صورت‌های مالی ۶ ماهه حسابرسی شده شرکت لیزینگ غدیر و تحقق سودی ۲۴۳ ریالی به ازای هر سهم بودیم، صورت‌های مالی ۹ ماهه این شرکت سود خالصی ۲۷۵ ریالی و افزایشی تنها ۳۲ ریالی را در سه ماهه سوم سال نشان می‌دهد که خبری بسیار ناامیدکننده برای سهامداران این شرکت به شمار می‌رود.

آیا اوضاع کنونی بازار خودرو به صنعت لیزینگ نیاز دارد؟

علیرغم آنکه این شرکت در ۹ ماهه نخست سال مالی جاری موفق به تعدیل مثبت ۵۵ درصدی سود خالص خود در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شده، اما با این حال نگاهی به صورت‌های مالی حسابرسی شده این شرکت حاکی از شناسایی سود‌های غیرعملیاتی و شاید تکرار ناپذیر نسبت به سال گذشته دارد.

در مجموع، سود خالص این شرکت در دوره ۹ ماهه نخست سال جاری منجر به شناسایی سود خالصی ۱۴۵ میلیارد ریال و ۲۷۵ ریالی به ازای هر سهم بوده که نشان دهنده اوضاع وخیم این صنعت و شرکت لیزینگ غدیر در ادامه سال جاری دارد.

با این تحقق سود ناچیز این شرکت در سه ماهه پایانی و اوضاع بازار سرمایه به نظر می‌رسد سهامداران این شرکت می‌بایست تصمیمی جدی برای اتخاذ استراتژی سرمایه گذاری خود در این نماد بگیرند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.