کد خبر : ۲۲۹۸۱۷
فروش بی منطق سهام فولادی‌ها به چه علت است؛
۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۱
به این آمار دقت کنید؛ بررسی ارزش معاملات شرکت‌های بزرگ فولادی در بورس کالا نشان می‌دهد از ابتدای سال جاری تاکنون ارزش فروش محصولات این شرکت‌ها به ترتیب در فولاد مبارکه اصفهان ۱۲۴ درصد، فولاد خوزستان ۱۳۷ درصد و ذوب آهن اصفهان ۱۵۸ درصد رشد داشته است. همچنین ارزش معاملات فولاد خراسان و فولاد کاوه جنوب کیش به ترتیب رشد ۲۶۵ و ۱۹۹ درصدی را نسبت به دوره مشابه سال گذشته ثبت کرده اند.

فروش بی منطق سهام فولادی ها به چه علت است؟

به گزارش بورس نیوز، این افزایش ارزش معاملات در شرکت‌های مذکور در حالی طی نزدیک به ۷ ماه به ثبت رسیده که حجم معاملات همه این شرکت‌ها طی سال جاری در بورس کالا با رشد مطلوبی نسبت به سال گذشته همراه شده؛ به طوری که حجم فروش فولاد مبارکه ۲۹ درصد، فولاد خوزستان ۱۵ درصد و ذوب آهن اصفهان ۲۵ درصد رشد داشته و دو شرکت فولاد خراسان و فولاد کاوه جنوب کیش نیز به ترتیب رشد ۷۱ درصد و ۳۸ درصدی را در فروش محصولات خود به ثبت رسانده اند.

آماری قابل تامل که حکایت از روند رو به رشد درآمد‌های حاصل از فروش محصولات و به تبع آن رشد سودآوری شرکت‌های مذکور در سال جاری دارد.

این روند افزایشی در ارزش معاملات شرکت‌های مذکور در حالی است که به مدد رشد جهانی قیمت‌ها و افزایش بهای ارز در کشور، روند مطلوب سودآوری فولادی‌ها در ماه‌های پیش رو قطعی است.

اما این آمار‌ها در حالی نوید شرایط مثبت سودآوری را در شرکت‌های فولادی مذکور می‌دهد که در بازار سهام، روند معاملات سهام آن‌ها خلاف این آمار را نشان می‌دهد.

تاجایی که سهام فولاد مبارکه و دیگر هم گروهانش این روز‌ها با افت قیمت و تشدید صف فروشندگان همراه شده اند. حال آنکه با وجود پیش بینی تحلیلگران و کارشناسان بازار سرمایه رشد سودآوری شرکت‌های فولادی برای سال جاری و نیز سال آینده با نرخ مطلوبی ادامه دار خواهد بود. اما معلوم نیست فروش سهام شرکت‌های دارای بنیاد قوی و روند رو به رشد درآمدزایی و سودآوری با چه منطق اقتصادی برای سهامداران مطابقت دارد که در قیمت‌های فعلی این چنین در صف فروشندگان نشسته و چوب حراج به سرمایه خود زده اند؟

در نقشه زیر که نمای کلی از وضعیت بازار سهام است، نتیجه فروش بی حساب و کتاب و هیجانی سهام شرکت‌ها از جمله سهام فولادی در صف فروش بدون ارزیابی و تحلیل روند سودآوری شرکت‌ها در برآورد سودآوری آن‌ها به وضوح قابل مشاهده است.

فروش بی منطق سهام فولادی ها به چه علت است؟

فروش بی منطق سهام فولادی ها به چه علت است؟

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
نمیخواد جای دوری برید و به دنبال دلایل پیچیده باشید. باعث و بانی عدم اعتماد سهامداران حقیقی شرکت ها مربوط میشه به فساد سازمان دهی شده ناظران سهم شرکت ها و مسئولین بی سواد سازمان بورس.
رام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
تو این مملکت هیچی به هیچی ربط نداره...فلسفه بافی نکن
مسلم
Sweden
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
چیزی رو گردن مردم نندازین. دیگ همه فهمیدن ک بازار دستکاری میشه. مردمم خوب کاری میکنن. چون به این حکومت هیچ اعتمادی نیس ک فردا ببینی اصلا دیگ بورسی در کار نیس. الانشم حرفه ای ها دارن میرن سمت بورسای بین المللی
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
کمتر ازنخود سیاه استفاده کنید برای پرت(منحرف) کردن ما مردم
ناشناس
France
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
هیچ مملکتی بر ظلم باقی نخواهد ماند
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
تا قالیباف اصل رییس باشه اوضاع همینه ... تا صحرایی هست چیزی عوض نمیشه.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
دوستان سهم های فلزی جز بهترین های بازار هستن
به دولت اطمینان نیست ولی باید صبر رو از سهامدار دیگه یاد بگیرید اونها هم مثل شما توی سود و زیان شریک ولی با یک باد نمیرلزن
قوی باشید و توی دام سمپاش ها نیفتید
نذارین ی عده زالوت صفت سمپاچ با روح و روان تون بازی کنن و سهم های خوبتن ازتون بگیرین
چند روز به خودتان فرصت بدید
خودم فول سهم فولادی و پترو هستم میدونم کم شدن از پولتون چه حسی داره
ولی امید صبر داشته باشید
امیر
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
عجیب هست مقاله شما! الان دیگه همه فهمیدن دلیل افت فلزات رو، وزارت صمت قیمت گزاری دستوری رو برای محصولات فولادی در بورس کالا انجام داده که مقدار قابل توجهی زیر قیمت های روز جهانی است! چرا؟ که مثلا بتونه قیمت محصولات دیگه مثب خودرو و املاک و... رو کنترل کنه مثلا. در حقیقت ایجاد رانت برای یکسری دیگه
حسین
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
مرگ بر بورس
بورسی که داره مردمو روز بروز بی اعصابتر میکنه
دیوونه میکنه
مرگ بر مدیران بورس
حسین
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
مرگ بر بورس
بورسی که داره مردمو روز بروز بی اعصابتر میکنه
دیوونه میکنه
مرگ بر مدیران بورس
رهگذر
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
شما فقط بگویید حقیقی بیس واد و هیجانی میفروشد چرا حقوقی ها این سهام ها را میفروشند بجز امروز که اندکی خرید زدند چرا روزهای قبل میفروختند ایا حقوقی ها کارشناس ندارند ارزش این سهام ها را نمی دانند اول حقوقی ها را راهنمایی بفرمایید حقیقی خودش به راه می اید
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع "حفارس" سود تقسیم نکرد

مجمع عمومی شرکت حمل ونقل بین المللی خلیج فارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "رمپنا" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت گروه مپنا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ برگزار خواهد شد.
سود ۴۰ ریالی در مجمع

سود ۴۰ ریالی در مجمع "ونیرو" تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری نیرو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ برگزار شد.

"میهن" آماده برگزاری مجمع می‌شود

مجمع عمومی شرکت بیمه میهن در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: