تعداد بازدید : ۴۸۷
کد خبر : ۲۲۹۸۳۹
۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۰
سخنگوی شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت از پذیرش همه شرکت‌های استانی سهام عدالت تا یک ماه آینده خبر داد.

پذیرش شرکت‌های استانی سهام عدالت تا یک ماه دیگر

به گزارش بورس نیوز، اکبر حیدری، سخنگوی شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت درخصوص پذیرش شرکت های استانی سهام عدالت اظهار کرد: ظرف یک ماه آینده همه شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت در بورس پذیرفته می‌شوند و افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند می‌توانند سهام خود را بفروشند . از زمان آزادسازی سهام عدالت بار‌ها به سهامداران تاکید شده که از فروش آن خودداری کنند، زیرا این سهام ارزنده بوده و مردم می‌توانند در آینده از سود آن استفاده کنند.

وی افزود: دو روش مستقیم و غیرمستقیم برای فروش سهام عدالت مشخص شد که در روش غیرمستقیم، سهامدار شرکت‌های سرمایه گذاری استانی هستند و سبد دارایی سهام عدالت، در اختیار شرکت‌های سرمایه گذاری استانی قرار گرفته است.

سخنگوی شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت با اشاره به اینکه افراد باید توسط شرکت‌های سرمایه گذاری همان استانی که ثبت نام کردند اقدام به فروش سهام خود کنند ادامه داد: در روش غیرمستقیم، صرفا سهم‌ها در یک سهم و توسط شرکت‌های سرمایه گذاری استانی عرضه می‌شود و افراد برای فروش باید توسط همان شرکت سرمایه گذاری در استان اقدام کنند.

حیدری خاطرنشان کرد: فرایند پذیرش شرکت‌های سرمایه گذاری استانی، مرحله‌ای است تا به امروز بیش از ۲۷ شرکت مجمع افزایش سرمایه را انجام دادند و منتظر تائید نهایی هستند.

وی بیان کرد: مجمع شرکت سرمایه گذاری استان تهران برگزار شد، اما براساس تصمیم شورای عالی بورس قرار شد شرکت سرمایه گذاری استانی البرز به صورت جداگانه تاسیس شود.

سخنگوی شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت با بیان اینکه در هفته آینده، مجمع افزایش سرمایه ۴ شرکت برگزار می‌شود، تصریح کرد: از ۱۹ میلیون سهامدار سهام عدالت که روش مستقیم را انتخاب کرده اند, ۳ میلیون نفر اقدام بفروش سهام‌خود کردند این‌موضوع بیانگر این است که افراد می‌خواهند سهام خود را نگهداری کنند.

حیدری گفت: شرکت سرمایه گذاری استان خراسان جنوبی به عنوان نخستین شرکت پذیرفته شده در بورس بود و سهامدارانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده اند در این استان اقدام به فروش سهام خود نکردند بنابراین صفی برای فروش سهام عدالت تشکیل نشد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سرمایه

سرمایه "ددام" فقط ۲۵ درصد افزایش یافت

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت داروسازی زاگرس فارمد پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ برگزار شد.
آغاز سوددهی

آغاز سوددهی "فجر" از ابتدای تیرماه

شرکت فولاد امیرکبیر کاشان زمان پرداخت سود به سهامداران را اعلام کرد.

"ثعتما" سرمایه را ۱۰۰ درصد افزایش داد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری ساختمانی اعتماد گستر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ برگزار شد.

"غمینو" ۶۰ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت صنایع غذایی مینو شرق در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: