تعداد بازدید : ۲۹۸۰
کد خبر : ۲۲۹۸۶۰
نه در سودآوری بلکه با فروش سهام این کره‌فروش؛
۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۸
در مجموع این شرکت با تحقق ۳.۰۲۲ میلیارد ریال سود خالص در ۶ ماهه نخست سال ۱۳۹۸، سودی ۳۶۶ ریالی را به ازای هر سهم محقق کرده است.

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در حالی که دلایل خرید سهام شرکت "غمارگ" توسط سهامداران حقیقی آن هم در این قیمت‌ها بر بسیاری از کارشناسان و تحلیل گران بازار سرمایه پوشیده، اما فروش سهام این شرکت برای سهامدار عمده اش سودی مطلوب را به ارمغان آورد.

در حالی که صورت‌های مالی ۶ ماهه حسابرسی نشده شرکت توسعه صنایع بهشهر حاکی از تحقق سود خالصی ۳.۰۲۲ میلیارد ریالی در این مدت بوده، نگاهی ریزبینانه‌تر به درآمد‌های شناسایی شده این شرکت نشان دهنده شناسایی سود ۱.۴۹۸ میلیارد ریالی ناشی از فروش سهام شرکت مارگارین است.

اما همانطور که در جدول ذیل مشاهده می‌شود، افزایش سود‌های شناسایی شده از شرکت‌های صنایع شیر ایران و تامین سرمایه نوین، از اصلی‌ترین دلایل رشد درآمد‌های ناشی از سرمایه گذاری این شرکت در ۶ ماهه نخست سال ۱۳۹۹ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بوده است.

از دیگر نکات قابل توجه صورت‌های مالی منتشر شده بهشهر می‌توان به افزایش درآمد‌های ناشی از سود فروش سرمایه گذاری‌های این شرکت اشاره کرد که بخش عمده‌ای از این درآمد‌ها مربوط به فروش بیش از ۹.۳ میلیونی سهم شرکت صنعتی بهپاک و در حدود ۲.۶ میلیون سهم شرکت مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر و بیش از ۵۴ میلیون سهمی مارگارین بوده که در مجموع سودی ۲.۳۴۹ میلیارد ریالی را نصیب این شرکت در ۶ ماهه نخست کرده است.

در مجموع این شرکت با تحقق ۳.۰۲۲ میلیارد ریال سود خالص در ۶ ماهه نخست سال ۱۳۹۸، سودی ۳۶۶ ریالی را به ازای هر سهم محقق کرده که این سود علیرغم ماهیت سرمایه گذاری بودن این شرکت و شناسایی بخشی بزرگ از سود در ۶ ماهه دوم، به هیچ وجه تناسبی با قیمت‌های کنونی سهام این شرکت ندارند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.