کد خبر : ۲۲۹۸۶۰
نه در سودآوری بلکه با فروش سهام این کره‌فروش؛
۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۸
در مجموع این شرکت با تحقق ۳.۰۲۲ میلیارد ریال سود خالص در ۶ ماهه نخست سال ۱۳۹۸، سودی ۳۶۶ ریالی را به ازای هر سهم محقق کرده است.

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در حالی که دلایل خرید سهام شرکت "غمارگ" توسط سهامداران حقیقی آن هم در این قیمت‌ها بر بسیاری از کارشناسان و تحلیل گران بازار سرمایه پوشیده، اما فروش سهام این شرکت برای سهامدار عمده اش سودی مطلوب را به ارمغان آورد.

در حالی که صورت‌های مالی ۶ ماهه حسابرسی نشده شرکت توسعه صنایع بهشهر حاکی از تحقق سود خالصی ۳.۰۲۲ میلیارد ریالی در این مدت بوده، نگاهی ریزبینانه‌تر به درآمد‌های شناسایی شده این شرکت نشان دهنده شناسایی سود ۱.۴۹۸ میلیارد ریالی ناشی از فروش سهام شرکت مارگارین است.

اما همانطور که در جدول ذیل مشاهده می‌شود، افزایش سود‌های شناسایی شده از شرکت‌های صنایع شیر ایران و تامین سرمایه نوین، از اصلی‌ترین دلایل رشد درآمد‌های ناشی از سرمایه گذاری این شرکت در ۶ ماهه نخست سال ۱۳۹۹ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بوده است.

از دیگر نکات قابل توجه صورت‌های مالی منتشر شده بهشهر می‌توان به افزایش درآمد‌های ناشی از سود فروش سرمایه گذاری‌های این شرکت اشاره کرد که بخش عمده‌ای از این درآمد‌ها مربوط به فروش بیش از ۹.۳ میلیونی سهم شرکت صنعتی بهپاک و در حدود ۲.۶ میلیون سهم شرکت مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر و بیش از ۵۴ میلیون سهمی مارگارین بوده که در مجموع سودی ۲.۳۴۹ میلیارد ریالی را نصیب این شرکت در ۶ ماهه نخست کرده است.

در مجموع این شرکت با تحقق ۳.۰۲۲ میلیارد ریال سود خالص در ۶ ماهه نخست سال ۱۳۹۸، سودی ۳۶۶ ریالی را به ازای هر سهم محقق کرده که این سود علیرغم ماهیت سرمایه گذاری بودن این شرکت و شناسایی بخشی بزرگ از سود در ۶ ماهه دوم، به هیچ وجه تناسبی با قیمت‌های کنونی سهام این شرکت ندارند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
صدای مجمع

صدای مجمع "غکورش" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت صنعت غذایی کورش در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۳ برگزار خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "شفن" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی فن آوران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ برگزار خواهد شد.

"انرژی" آماده برگزازی مجمع شد

مجمع عمومی شرکت بورس انرژی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ برگزار خواهد شد.

"خمحور" در دوم تیرماه به مجمع می‌رود

مجمع عمومی شرکت تولید محور خودرو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
فوری/ ورود رئیسی به تالار بورس سعادت آباد
آیت‌الله رئیسی، کاندیدای سیزدهمین دوره ریاست جمهوری امروز سهامداران بازار سرمایه را سورپرایز کرد و به تالار بورس سعادت آباد رفت.