تعداد بازدید : ۴۲۷۶
کد خبر : ۲۳۰۲۱۰
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز:
۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۴
کارشناس بازار سرمایه گفت: عدم شفاف سازی از سوی مسئولان بورس درباره وعده‌هایی اجرای نشده ناشی از عدم هماهنگی بین نهاد‌های مربوطه است.

ناهماهنگی نهاد‌ها عامال عدم شفاف سازی مسئولان بورس

قاسم صادقی در گفت‌وگو با بورس نیوز درباره ادامه روند منفی بورس اظهار کرد: یکی از علل منفی بودن بازار، عملی نشدن وعده بازارگردانی است که توسط مسئولان داده شد، حتی وزیر اقتصاد اعلام کرد صف‌های فروش جمع می‌شود، اما این اتفاق به صورت گسترده نیفتاد و فقط در برخی سهم‌های در روز‌های محدود و به عنوان رفع تکلیف این کار صورت گرفت.

کارشناس بازار سرمایه افزود: در ادامه بازارگردان‌ها و حقوقی‌ها به جای اینکه از ایجاد صف فروش جلوگیری کنند در مقاطعی با خرید، حجم مبنا را پر می‌کردند و این کار موجب شد ترس افراد در بازار بیشتر شود.

وی گفت: طی هفته گذشته هیچ حمایتی از بازار صورت نگرفت و حتی طی دو تا سه روزی که شاخص مثبت بود فروش توسط حقوقی‌ها صورت گرفت در حالی که موقعیت فروش وجود نداشت.

صادقی بیان کرد: شایعاتی که درباره افزایش نرخ بانکی وجود داشت اعتماد را از افراد سلب کرد از طرفی یک درصد صندوق توسعه ملی نیز که وعده داده شده بود اجرایی نشد و این موارد بر روی رفتار سهامداران به ویژه سهامداران تازه وارد اثرگذار گذاشت، در غیر این صورت هیچ دلیل بنیادی برای ایجاد صف‌های فروش وجود ندارد.

کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه عدم شفاف سازی از سوی مسئولان بورس درباره وعده‌هایی اجرای نشده ناشی از عدم هماهنگی بین نهاد‌های مربوطه است، تصریح کرد: وزارت اقتصاد، وزارت صنعت و شورای عالی بورس با یکدیگر هماهنگی کاملی ندارند و موجب شده وعده‌ها اجرایی نشود.

صادقی تاکید کرد: علی رغم کم کاری‌هایی صورت گرفته هنوز هم می‌توان به سرمایه گذاران امید داد تا اتفاقات مثبتی بیفتد و مردم بیشتر متضرر نشوند.

وی گفت: بسیاری از بزرگان بازار ورود نقدینگی خود را به بعد از انتخابات آمریکا منوط کردند که کار اشتباهی است و همین رفتار‌ها موجب می‌شود که ورود پول‌های زیادی به بازار وارد نشود و بازار به وضعیت فعلی دچار شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.