تعداد بازدید : ۲۱۰۹
کد خبر : ۲۳۰۴۳۱
۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۹
موسی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۶
پیشنهادی جهت مقابله با اختلاسهای کلان مدیران و کارمندان شرکتها
سهامداران خرد ، چنانکه می دانید اختلاسهای کلان برخی مدیران و کارمندان فاسد شرکتهای بورسی سبب افزایش هزینه شرکتها و کاهش حقوق صاحبان سهام می شود. متاسفانه حسابرسی این شرکتها صوری است و هیچ گزارش حسابرسی این اختلاسها را به سهامداران خرد گزارش نمی کنند تا ما یقه مدیران را بگیریم!!... شاهد مثال اختلاس در بانک ملی و بانک سرمایه است. آیا در طول دوران اختلاس این مدیران هیچ گزارشگر حسابرسی ، به ما گزارش داد که صورتهای مالی نامطلوب است و اسناد واقعی نیستند بلکه صوری و ظاهری هستند؟؟؟ ... فرض کنید مدیر عامل یا حسابدار یک شرکت بورسی ، 100 میلیارد تومان اختلاس کنند، آنها برای اینکه ترازنامه خودشان را درست کنند . یک سند صوری به مبلغ 100 میلیارد تومان درست می کنند که نوشته شده جهت مقابله با شرایط کرونا ، مبلغ ضد میلیارد تومان صرف خرید ماسک بهداشتی جهت کارکنان شد و امضا می کنند در دفاتر می گذارند و موسسه حسابداری بیطرف هم در هنگام تهیه صورتحساب مالی این سند صوری را خوانده و مبلغ آن را در ستون هزینه شرکت محاسبه می کند. و بعد هم گزارش می دهد که آسوده بخوابید که همه چیز امن و امان است. در حالیکه حسابرسان باید ماهیت این اسناد را بررسی کنند تا متوجه بشوند آیا سند صوری است و یا واقعا صد میلیارد تومن ماسک یا ماده اولیه... خریداری شده است؟؟.... لذا من فکر می کنم. یا موسسات حسابداری باید پاسحگو باشند که چرا لباس قانون به این اختلاسها پوشانده اند؟ یا اینکه شرکتها ملزم شوند که کلیه اسناد پرداختی و دریافتی خودشان را در کودال بارگذاری کنند تا سهامداران خودشان بررسی کنند و صحت و سقم اسناد را بررسی کنند و یقه اختلاسگران را بچسبند. و پول بیخود هم به موسسات حسابرسی پرداخت نشود.... الان موسسات حسابداری باید در رابطه با اختلاسهای بانک ملی و سرمایه پاسخگو باشند..... با تشکر... موسی روح الامینی...نویسنده بازار طلایی بورس
آبان 1399
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.