تعداد بازدید : ۵۷۷
کد خبر : ۲۳۰۶۶۳
سخنگوی کمیسیون صنایع ومعادن:
۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۶
استارتاپ ها باید با توجه به طرحی که مجلس در حوزه خودرو آماده شده و در آینده در سطح جامعه جاری خواهد شد، متناسب با آن استانداردها فعالیت خود را تنظیم کنند و در چارچوب آن طرح، خدمات خود را ارایه دهند.

به گزارش بورس نیوز، حجت الله فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شوری اسلامی در رویداد جذب سرمایه در حوزه خودرو از رویدادهای مجازی" دوشنبه های استارتاپی صندوق نوآوری و شکوفایی" افزود: در کشور ما کسب و کارهای جدید یا استارتاپ ها جای خود را در جامعه باز کرده اند. با توجه به فناوری های نوینی که شاهد آن هستیم این فضا برای کسب و کار روز به روز بیشتر فراهم می شود.

وی بیان کرد: در حال حاضر استارتاپ های خوبی در حوزه خودرو در کشور فعال شده اند که می توانند خدمات خوبی به بازار و استفاده کنندگان خودرو ارایه کنند. بازار خودرو یک بازار گسترده ای است که از ماده اولیه تولید قطعه تا خدمات پس از فروش این زنجیره امتداد پیدا می کند و هر کدام از این حلقه های زنجیره می تواند شروعی برای کسب و کار نوپا باشد.

فیروزی ادامه داد: فعالیت در زمینه خودرو طیف بزرگی از افراد را در بر می گیرد که این افراد می توانند از استارتاپ ها برای معرفی خدمات خود استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه در جهان در زمینه خودرو بازار بزرگی داریم و کشور ما نیز در حال جهانی شدن است، گفت: نگاهی که مجلس یازدهم در حوزه خودرو دارد در قالب طرحی در حال آماده سازی است و امید است این طرح نوید بخش فعالیت روشن حوزه خودرو سازی در کشور باشد.

فیروزی یادآور شد: در این طرح علاوه بر خودروسازهای فعلی، نگاه مشتری مداری و داخلی سازی و نیز نگاه به محصولات داخلی در عین رقابت با محصولات خارجی دیده شده است و صفحه روشنی در حوزه خودرو باز کرده و نوید بخش آینده روشن صنعت خودرو خواهد بود.

وی یادآور شد: همچنین طرح دیگری در این کمیسیون با عنوان طرح حمایت از دانش بنیان ها مطرح است که در آن استارتاپ ها و به نوعی شرکت های نوپا در نظر گرفته شده و در آن طرح نیز حمایت های خوبی از استارتاپ ها خواهد شد.

در این رویداد جذب سرمایه در حوزه خودرو ۵ استارتاپ حوزه خودرو شامل بازار خودرو، تاکسی برد، چارچرخ، ماشینو، اینو باس، فعالیت خود را به سرمایه گذاران معرفی کردند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"سیستم" تا ۹ روز دیگر به مجمع می‌رود

مجمع عمومی فوق العاده شرکت همکاران سیستم در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ برگزار خواهد شد.

"زماهان" سهامداران را فراخواند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت مجتمع تولید گوشت مرغ ماهان در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ برگزار خواهد شد.

"دریشمک" در اندیشه تغییر هیات مدیره

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت توليد و صادرات ريشمک در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ برگزار خواهد شد.

"تملت" به مجمع می‌رود

شرکت تامین سرمایه ملت در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ مجمع عمومی فوق العاده برگزار خواهد کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: