تعداد بازدید : ۲۱۱۰
کد خبر : ۲۳۱۶۲۳
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
مدیرعامل کارگزاری بهین پویا گفت: بازارهای موازی در فاز رکود و ایستایی قرار گرفته اند و جز بازار سرمایه، بازاری برای سرمایه گذاری مناسب نیست.

پتانسیل های بورس برای استارت یک حرکت صعودی

به گزارش بورس نیوز، اگرچه بازار سرمایه چند روز مثبت را پشت سر گذاشت؛ اما امروز دوباره رنگ قرمز به خود گرفته و به نظر می رسد رنج منفی در برخی نمادها که روز گذشته شاهد آن بودیم و همچنین برخی تحلیل ها و اظهار نظرها مبنی بر اینکه دولت دوباره برای تامین مالی از این بازار برنامه دارد، در نگرانی سرمایه گذاران بی تاثیر نبوده است.

نادر جزایری مدیر عامل کارگزاری بهین پویا در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص وضعیت بازار سرمایه بیان کرد: با توجه به ریزش‌های چند ماه اخیر بازار سرمایه و با در نظر گرفتن نرخ ارز، اگر حبابی در این بازار بوده تخلیه‌شده است. با این شرایط و همچنین حمایت دولت از رشد بازار سرمایه و نیز سیالیت این بازار، وقت آن رسیده که بازار حرکت مثبتی را آغاز کند. علاوه بر این موارد، وضعیت کرونا و تعطیلی بسیاری از مشاغل این فرصت را هم پیش روی سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد که به‌صورت آنلاین در این بازار معامله کنند.

وی افزود: معتقدم دوره گذر تقریباً ۳ ماهه بازار سرمایه به اتمام رسیده و بازار حرکت خود را استارت زده و لیدرهای بازار هم در چند روز گذشته، روند خوبی داشته‌اند. سهم‌ها هم به قیمت‌های حمایتی رسیده‌اند. اما بااین‌حال سرمایه‌گذاران هم باید با بررسی و تحلیل اقدام به سرمایه‌گذاری کرده و از رفتارهای هیجانی اجتناب کنند.

جزایری تصریح کرد: بازارهای موازی در فاز رکود و ایستایی قرارگرفته‌اند و جز بازار سرمایه، بازاری برای سرمایه‌گذاری مناسب نیست. با توجه به حجم نقدینگی واردشده به این بازار در ماه‌های رونق بورس، بازار سرمایه پتانسیل رشد و یک حرکت صعودی را دارد.

این کارشناس بازار سرمایه در رابطه با انتقاداتی که به رنج منفی در برخی نمادها و عدم برخورد سازمان بورس با این موارد، وارد می‌شود؛ گفت: اگر قرار باشد مبصری (ناظری) برای بازار سرمایه ما تعیین شود که هر حرکتی را زیر نظر داشته باشد و فوری با متخلفان برخورد کند، بورس از سیال بودن خود فاصله می‌گیرد. این حرکت‌ها در بازار سرمایه همواره بوده و هست و اگر بازار سرمایه، بستر مناسبی داشته باشد، این حرکت‌ها روند بازار را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد. ضمن اینکه لزوماً هر فروشی به معنای خروج نقدینگی از بازار نیست و طبیعی است که نقدینگی از سهمی خارج‌شده و به سهم دیگری وارد شود. اما باید بررسی شود که آیا فروش‌ها توسط سهامدار عمده یا نهادهای دولتی صورت گرفته (که اگر این‌طور باشد، جای انتقاد هست) یا نه‌. موافق اینکه سازمان بورس در هر حرکتی ورود کند؛ سازمان بورس فقط باید حرکت خریداران و فروشندگان را زیر نظر داشته باشد تا از شیطنت‌هایی که روند کلی بازار را تحت تأثیر قرار می‌دهد، جلوگیری شود.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
مسخره کردن مردم را خودشان کفتند ما جلوگیری میکنیم از عرضه زیاد توسط هر شخصی حتی حقوقیها کو پس چرا جلوگیری نکردید حقوقی شستا آبشاری عرضه کرد سهام را پس چرا جلویش را نگرفتید همش دروغ همش دروغ اصلا دروغگویی در ذاتشان است لعنت به شما مسئولین که شرف و انسانیت را به مال دنیا فروختید.لعنت خداوند به شما این پولها انشاا.. خرج دوا ودرمان زندگی شما شود به امید خدا ؛ خلاصه هر کس باعث و بانیش است. اگر ما قوه قضاییه داشتیم جلوی اینها را میگرفت که متاسفانه آن را هم نداریم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۳
دولت اگر بخواد از جیب مردم بازم کسری بودجه تامین کنه جواب ملت دندان شکن خواهد بود دولت گدا نمی خوایم اگر عرضه دارید سیاست خارجی تان درست کنید به دنیا با بدهید بعد مردم دعوت کنید بورس الان با ۶۰ درصد ضرر بازم بخواهید بچاپید اگر حضرت آقا حمایت نکرده بود مردم سرمایه هاشون نم آوردن بورس تولید مملکت رونق پیدا کنه نفرین بر دولت بی تدبیر و ناامید کننده مردم چرا وزیر اقتصاد دروغگو رو اعدام نمی کنید خیانت به مردم کم جرمی نیست
نقی
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۳
خجالت آوره دولت تنگ که از جیب مردم ..............وزیر اقتصاد چاپلوس ............. به مردم نمیخوایم
رضا
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۴
واقعا باید برای مسئولین بورس متاسف بود به خاطر مال دنیا خودشونو راحت فروختند.به خاطر خودشون چه ثروتها وپولهایی رو از جیب مردم که نزدیدند.خدا ازشون نگذره.جالبه با اینهمه تخلف قوه قضاییه هم ورود نکرد.چرا
چون ممکنه به اوها هم....
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.