تعداد بازدید : ۱۲۷۲۸
کد خبر : ۲۳۲۰۵۷
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۱
صنایع بصورت چرخشی نقدینگی جذب می کنند و نمی توان صنعت خاصی را صنعت پیشرو بازار معرفی کرد؛ اما به نظر می رسد تحلیل تکنیکال این روزها بیش از تحلیل بنیادی در تصمیم گیری سرمایه گذاران کاربرد دارد.

پایانی برای فراز و فرود دسته جمعی نمادها/تکنیکال را جدی بگیرید

به گزارش بورس نیوز، در رندترین روز سال بورس تهران هم یک روز خاص داشت و با پرش ۳۵۶۲۷ هزار پله ای شاخص کل، کانال ۱ میلیون ۴۲۷ هزار واحدی مجددا به تصرف بورس بازان درآمد. این در حالی است که در کنار سبز خوشرنگی که بر قامت بسیاری از نمادها خودنمایی می کرد، برخی نمادهای بانکی و دامپروری و... هم سرخ پوش بودند.

پایانی برای فراز و فرود دسته جمعی نمادها/تکنیکال را جدی بگیرید

مهدی ساسانی کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز در خصوص وضعیت بازار سرمایه بیان کرد: بر خلاف برخی تحلیل ها که از نشانه های ترس در بازار سرمایه می گویند، معتقدم بازار روند خوبی در پیش گرفته است. نباید انتظار داشت رویه هیجانی همراه با ترس و طمع که در دل عده ای از سرمایه گذاران ایجاد شده، به یکباره از بین می رود. شیب تخلیه هیجان بازار، شیب مثبتی است و این موضوع، اتفاق خوشایندی است. در ماه های قبل منفی شدن یک نماد، کل بازار را تحت تاثیر قرار می داد؛ ولی در حال حاضر شاهد هستیم همزمان با منفی ها و فشار فروش در برخی گروه ها، برخی دیگر از گروه های بازار مثبت بوده و با تقاضای خرید همراه هستند و تابوی رشدها و ریزش های دسته جمعی نمادها در بازار شکسته شده است. قرار نیست فرهنگ نادرستی که در بازار سرمایه شکل گرفته بود، ناگهان تغییر کند؛ اما تغییرات تدریجی در رفتار سرمایه گذاران نشان می دهد بازار سرمایه مسیر صحیحی در پیش گرفته و فعالان این بازار پذیرفته‌اند روند این بازار، همواره صعودی یا همواره نزولی نبوده و نوسان و مثبت و منفی های کوتاه مدت در قیمت سهم ها، جزو ذات بازار است. با چنین نگرشی، هر فردی بر اساس تحلیل ها و معیارهای ذهنی خود، می تواند برای ورود و خروج از سهم ها تصمیم گیری کند. با تداوم این وضعیت، بازار سرمایه روندی معقول تر و با نقدشوندگی بالاتر در پیش خواهد گرفت. به تعادل رسیدن نمادها، حق انتخاب برای نگهداری یا خروج از سهم ها را به سهامداران داده و چنین شرایطی به نفع این بازار خواهد بود.

ساسانی در ادامه در رابطه با دلایل افزایش تقاضا در بعضی گروه ها گفت: وقتی صحبت از حرکت بازار بر اساس تحلیل سرمایه گذاران می شود، باید در نظر داشت که "تحلیل" از منظر هر سرمایه گذار معنایی دارد و هیچ لزومی ندارد که تمام سرمایه گذاران تحلیل یکسانی از سهم ها داشته باشند. برخی سرمایه گذاران با تحلیل جریان نقدینگی اقدام به خرید و فروش می کنند و برخی دیگر، تحلیل تکنیکال یا تحلیل فاندامنتال و... سهم ها را مبنای معاملات خود قرار می دهند و سرمایه گذاری های کوتاه مدت یا بلند مدت دارند. تمامی این دیدگاه ها محترم بوده و اتفاقا همین تفاوت دیدگاه ها سبب جذابیت بازار سرمایه می شود. بازار سرمایه به سمتی می رود که سرمایه گذاران بر اساس تحلیل های فردی سرمایه گذاری کنند و سهم های بهتری نسبت به قبل انتخاب کنند و این شرایط از روندهای صعودی مطلق یا نزولی مطلق جلوگیری می کند.

این کارشناس بازار سرمایه در پیش بینی روند کلی بازار تا پایان سال جاری اظهار کرد: معتقدم بازار سرمایه حرکت صعودی ملایم همراه با نوسان داشته و تا پایان سال جاری، در بسیاری از نمادها، سقف های قبلی را دوباره لمس خواهد کرد. صنایع بصورت چرخشی نقدینگی جذب می کنند و نمی توان صنعت خاصی را صنعت پیشرو بازار معرفی کرد؛ اما به نظر می رسد تحلیل تکنیکال این روزها بیش از تحلیل بنیادی در تصمیم گیری سرمایه گذاران کاربرد دارد.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
لطفا از آسیبهای محدودیت دامنه نوسان 5 درصدی که عامل تشکیل صف و قفل شدن سرمایه ها در این صفها میشود هم بگویید. شاید بالاخره برود میخ آهنی در سنگ.
محسن
-
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
بدبختی این بازار این هست که هر ............. به عنوان کارشناس مصاحبه می کنه
پاسخ ها
محمد جعفری
Germany
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
دوست عزیز آقای ساسانی هر کسی نیست اگر نگم بهترین حداقل جزء ۵ نفر اول تحلیلگری بازار سرمایه هستن.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
بدبختی اینه که زیر هر خبری هر.... کامنت می خواد بگذاره و فکر می کنه اگر اینکار رو نکنه اشکال پیش میاد.
ناشناس
United States
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
آقای ساسانی یکی از بهترین تحلیلگران بازاره نه هرکسی
حمید١٢٣٦
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
سلام براساس نظر شما کارشناس محترم تاچ کردن سقف های قیمتی قبل لزوما باید متناسب با رشد شاخص به میزان قبل از روند نزولی باشه ََََََ؟ ممنون
یعقوب
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
سلام تحلیل تکنیکالی کارشناسان امیدمثبت بودن بازارراترویج می نمایدتوجه عزبران روزهای خوبی رابه ارمغان خواهدآوردشادباشید
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
خداکنه دولت درامد بورس که مبلغ قابل توجهی است درتولید استفاده کند بازارهنوز دستوری عمل میکنه نمونه نمادی که چند روز اخیردورست عمل کردند۰۰۰فولاد دارایکم هم حجم خوبی خورده واگر کسی این سهم راداشته باشه ازنگهدارش نمیترسه
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
حالا کلیت بازار مثبته و تا مدتی نوسانگیرها نقره داغ میشن هرکس با اندک سود سهمش رو بفروشه چند روز بعد باید با قیمت بالاتر همون سهم رو بخره تا کانال ۲ میلیون توقف نداره الان که ابتدای صعود هست سهام با ارزش رو از دست ندید
حسین نوریان
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
بورس سبز شده سبز هم میماند پالس منفی ندین
عبق
United States
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
ولا این .................اقای ساسانی همه سهام ها رو فنا نده صلوات
RZA2LUX
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
تابهمنماه سرسبز و پرسود باشید.
شمس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
تحلیل درست وحسابی واستراتژی آینده نگر آقای ساسانی قابل تحسین هست .
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
شخصا چند ساله آقای ساسانی رو میشناسم کارشناس بازار سرمایه واقعا برازندشه
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"سیستم" تا ۹ روز دیگر به مجمع می‌رود

مجمع عمومی فوق العاده شرکت همکاران سیستم در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ برگزار خواهد شد.

"زماهان" سهامداران را فراخواند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت مجتمع تولید گوشت مرغ ماهان در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ برگزار خواهد شد.

"دریشمک" در اندیشه تغییر هیات مدیره

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت توليد و صادرات ريشمک در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ برگزار خواهد شد.

"تملت" به مجمع می‌رود

شرکت تامین سرمایه ملت در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ مجمع عمومی فوق العاده برگزار خواهد کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: