تعداد بازدید : ۹۷۵
کد خبر : ۲۳۲۱۴۰
دبیر انجمن ذغال سنگ ایران در گفتگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۱
قیمت جهانی فولاد هم رشد زیادی داشته و به نظر می رسد افزایش قیمت های جهانی تداوم دارد. بنابراین چشم انداز صنعت ذغال سنگ هم روشن است و حتما سودآوری امسال ذغال سنگی ها رشد خوبی نسبت به سال قبل خواهد داشت.

نقطه قوتی برای ذغال سنگی ها

به گزارش بورس نیوز، ذغال سنگ از جمله محصولاتی است که بر اساس ضریبی از شمش فولاد خوزستان قیمت گذاری می شود و با توجه به چشم انداز مثبت افزایش قیمت های جهانی تحت تاثیر اخبار خوب مربوط به واکسن کرونا، به نظر می رسد این صنعت هم چشم انداز روشنی پیش رو دارد. گزارش های منتشر شده توسط شرکت های ذغال سنگی هم گزارشات پرباری بوده و نشان از روند صعودی فروش شرکت ها دارد. "کطبس" در آبان ماه با پرش ۲۳۳ درصدی نسبت به آبان ۹۸، فروش تقریبا ۲۲ میلیارد تومانی داشته و جمع فروش ۸ ماهه ۹۹ این شرکت ام حدودا ۲ برابر فروش ۸ ماهه سال قبل است. "کطبس" در مجموع از اول سال جاری تا کنون بیش از ۱۰۵ میلیارد تومان فروش داشته؛ ''کپرور" هم در ۸ ماهه اول امسال بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان فروش داشته که نسبت به فروش مدت مشابه سال قبل رشد ۱۰۷ درصدی نشان می دهد.

سعید صمدی دبیر انجمن ذغالسنگ ایران در گفتگو با بورس نیوز در خصوص وضعیت شرکت های این گروه بیان کرد: قیمت ذغال سنگ بر مبنای ۲۶.۵ درصد قیمت شمش فولاد خوزستان تعیین می شود. اگرچه قیمت فولاد اخیرا افت تقریبا ۱۰ درصدی داشته، ولی افزایش قیمت های سال جاری آنقدر بوده که این افت چندان با اهمیت نیست. ضمن اینکه قیمت جهانی فولاد هم رشد زیادی داشته و به نظر می رسد افزایش قیمت های جهانی تداوم دارد. بنابراین چشم انداز صنعت ذغال سنگ هم روشن است و حتما سودآوری امسال ذغال سنگی ها رشد خوبی نسبت به سال قبل خواهد داشت. در نظر داشته باشید که قیمت هر تن فولاد اول سال حدود ۵ میلیون تومان بود و در حال حاضر با وجود کاهش قیمت ها، قیمت هر تن فولاد حدود ۹ میلیون تومان است و احتمالا قیمت ها در ماه های آینده بالاتر هم خواهد رفت. این قیمت ها با قیمت های سال قبل اختلاف فاحشی دارد و حتما تاثیر مثبتی هم بر سودآوری شرکت های ذغال سنگی خواهد داشت.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
پرداخت سود

پرداخت سود "مداران" از ابتدای شهریورماه

شرکت داده پردازی ایران از زمان پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.
تقسیم سود ۳۱۵ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۳۱۵ تومانی در مجمع "سبجنو"

مجمع عمومی شرکت سیمان بجنورد در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ برگزار شد.

"وسکرد" آماده برگزاری مجمع می‌شود

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت سرمایه گذاری استان کردستان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ برگزار خواهد شد.

"کخاک" به مجمع رفت

مجمع عمومی شرکت صنایع خاک چینی ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: