تعداد بازدید : ۱۱۸۹۰
کد خبر : ۲۳۲۲۳۹
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز:
۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۲
کارشناس بازار سرمایه گفت: در هفته گذشته ارزش معاملات به میزان قابل توجهی افزایش یافت و به محدوده ۱۵ هزار میلیارد تا ۲۰ هزار میلیارد تومان رسید که اتفاق خوبی بود

افزایش ارزش معاملات اتفاق مثبت بازار سرمایه

مهدی افضلیان در گفت‌وگو با بورس نیوز با بیان اینکه نوسانی بودن بازار به چند عامل مربوط می‌شود، اظهار کرد: با توجه به ریزش شدید قیمت در مردادماه و ادامه روند آن ، در هفته گذشته ارزش معاملات به میزان قابل توجهی افزایش یافت و به محدوده ۱۵ هزار میلیارد تا ۲۰ هزار میلیارد تومان رسید که اتفاق خوبی بود، این افزایش موجب شد افرادی که در زمان ریزش نتوانستند سهام خود را عرضه کنند سعی کردند در این بازه از بازار خارج شوند.

کارشناس بازار سرمایه افزود: همچنین قبل از اینکه صندوق پالایشی بازگشایی شود یک جو خوبی به بازار داده شد و سهام‌های پالایشی خوب خریداری شد، اما در ادامه پس از بازگشایی اتفاق خوبی برای این صندوق نیفتاد.

وی گفت: رفتار سرمایه‌گذار‌ها در دوره‌های مختلف تغییر می‌کند و نباید انتظار داشت همه سرمایه گذاران در همه دوره‌ها یک گونه رفتار از خود نشان دهند، در حال حاضر نیز با هر اطلاعات جدیدی که وارد بازار می‌شود سرمایه گذاران عکس العمل جدیدی نشان می‌دهند.

افضلیان خاطرنشان کرد: با توجه به تجربه قبلی از ریزش بازار، سهامداران در حال حاضر ترجیح می‌دهند به سمت نوسانگیری بروند و در قیمت پایین سهام را خریداری و با درصد‌های بالاتر اقدام به فروش و نوسانگیری می‌کنند.

کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: این موضوع موجب افزایش ارزش معاملات می‌شود و سرمایه گذاران می‌دانند بازار‌های موازی به رکود رفته و بخشی از این سرمایه‌ها به سمت بورس حرکت کرده بنابراین به دنبال نوسانگیری می‌روند.

وی بیان کرد: دلیل نوسانی بودن بازار در هفته‌ای که گذشت فقط به همین دلیل بوده است، چون اتفاق خاصی صورت نگرفت تا خرید و فروش‌ها هیجانی انجام شود، عمده خبر‌ها اثرات کوتاه مدتی داشته که تاثیر خود را بر بازار گذاشته است.

افضلیان گفت: با توجه به افزایش ارزش معاملات هفته گذشته به نظر می‌رسد بازار متعادلی پیش رو داشته باشیم.

اقدس خانم
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
همچنان ماننده هفته های قبل بازار گردان در نماد شپنا از مردم نسانگیری میکنه و در طی معاملات روزانه بارها سهم را مثبت و منفی میکنه و میخره و میفروشه...اگه اینکارها دستکاری در روند معاملات نیست پس شما بگیر اسمش چیه.....یویو بازی و غارت دارایی سهامداران
اقدس خانم
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
رسانه های بورسی هم ماشالله ................ ..........
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
برید .............. حقوقی ها نوسان خوبی میگرن ملت مظلوم و بدبخت ایران این حقوقی ها ی لعنتی نمیذارن سهام ها روند خودشون رو برن لعنت بهشون
ناشناس
Germany
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
خودم گویم خودم خندم
عجب مرد هنرمندم
حکایت بازار بورس
اصلا به بورس ما میشه بورس گفت ؟!! هزاران دستکاری و مهندسی کردن بالا پایین کردن و...
گاو شیرده استکبار ایرانی .
انواع آلاف علوعفش میدن شیرش پرشد خودشون میدوشن .
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
بالا خره این بحث حجم مبنا و دامنه نوسان چی شده کی برداشته وحذف میشه ؟
عباس
United States
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
ای خدا از دست اینها چکار کنیم هر روز گرانی بدبختی فقط تنها راهمان ...................
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: