تعداد بازدید : ۶۵۹۰
کد خبر : ۲۳۳۰۸۳
افزایش ۱۰درصدی سودآوری در گزارش حسابرسی شده منتشر شد؛
۰۱ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۷
افزایش درآمد‌های مربوط به مابه التفاوت موجودی‌های اول دوره در سرفصل سایر درآمد به میزان ۴.۰۰۰ میلیارد ریال علت اصلی رشد سودآوری در گزارش حسابرسی شرکت بوده است.

شناسایی درآمد غیرتکرار شونده مابه التفاوت موجودی ها، شرکت را به سود رساند

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت پالایش نفت اصفهان در دوره ۶ ماهه اول سال جاری و بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی شده و با احتساب سرمایه ۷۶ هزار میلیارد ریالی موفق به کسب سود خالص ۵۷۱ ریالی به ازای هر سهم شده که این سود نسبت به گزارش حسابرسی نشده رشد در حدود ۱۰ درصدی را نشان می‌دهد.

شناسایی درآمد غیرتکرار شونده مابه التفاوت موجودی ها، شرکت را به سود رساند

افزایش درآمد‌های مربوط به مابه التفاوت موجودی‌های اول دوره در سرفصل سایر درآمد به میزان ۴.۰۰۰ میلیارد ریال علت اصلی رشد سودآوری در گزارش حسابرسی شرکت بوده است.

همچنین این سود در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۲۷ درصدی را نشان می‌دهد. عوامل اصلی رشد سودآوری شرکت نسبت به ۶ ماهه سال گذشته مربوط به درآمد‌های عملیاتی تکرارنشونده و همچنین افزایش سود سپرده‌های بانکی بوده است.

درآمد‌های عملیاتی شرکت نسبت به ۶ ماهه اول سال ۱۳۹۸ با کاهش ۱۸ درصدی مواجه بوده و به میزان ۳۳۶ هزار و ۸۴۸ میلیارد ریال شناسایی شده است.

سود ناخالص شرکت نیز با ۶۳ درصد کاهش مواجه شده و صرفا با شناسایی مبلغ ۴۳ هزار و ۴۳۳ میلیارد ریال در بخش سایر درآمد‌ها و همان گونه که اشاره شد این مبلغ بابت مابه التفاوت ارزش موجودی‌های اول دوره بوده (و به نظر نمی‌رسد که در دوره‌های مالی پیش رو قابلیت تکرار را داشته باشد).

همچنین در این مدت مبلغ ۴.۳۰۰ میلیارد ریال درآمد‌های غیرعملیاتی و عمدتا بابت سود سپرده بانکی به میزان ۳.۰۰۰ میلیارد ریال شناسایی شده است. این مبلغ در دوره مشابه سال قبل تنها ۵۰ میلیارد ریال بوده است.

در این دوره مالی حاشیه سود ناخالص تولید و فروش محصولاتی همچون نفت گاز، بنزین و وکیوم مثبت و در خصوص محصول نفت کوره منفی بوده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
ترکیب جدید هیات مدیره

ترکیب جدید هیات مدیره "اتکام" تعیین شد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه اتکایی امین در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ برگزار شد.
سود ۳۰۰ ریالی در جیب سهامداران

سود ۳۰۰ ریالی در جیب سهامداران "قشهد"

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت شهد در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ برگزار شد.
سهامداران

سهامداران "وتوصا" گرد هم آمدند

شرکت گروه سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ مجمع عمومی را برگزار کرد.
مجمع

مجمع "بکاب" برگزار شد

شرکت صنایع جوشکاب یزد در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ مجمع عمومی برگزار کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: