تعداد بازدید : ۶۲۷۴
کد خبر : ۲۳۳۵۴۷
سرمایه‌گذاران بورس ایران افتخار دیگری آفریدند؛
۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۴
این شرکت همچنان با زیان‌انباشته یک هزار و ۲۲۶ میلیارد ریالی روبرو بوده که معادل ۵.۰۰۰ ریال به ازای هر سهم است.

سرمایه گذاران بورس ایران افتخار دیگری آفریدندنسبت قیمت به درآمد

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت آزمایش در سال مالی منتهی به پایان شهریور‌ماه سال جاری و بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی نشده، سود خالص ۶ میلیارد و ۱۲۳ میلیون ریالی را محقق کرده است.

عملکرد این شرکت در سال مالی قبل از آن منجر به زیان شده بود و در سال جاری این شرکت از زیان خارج شده است.

سرمایه گذاران بورس ایران افتخار دیگری آفریدندنسبت قیمت به درآمد

با این حال این شرکت همچنان با زیان‌انباشته یک هزار و ۲۲۶ میلیارد ریالی روبرو بوده که معادل ۵.۰۰۰ ریال به ازای هر سهم است.

دل بزرگ سهامداران

درآمد‌های این شرکت نیمه تعطیل در سال مالی گذشته تنها به ۱۲۰ میلیارد و ۴۱۶ میلیون ریال رسیده و این در حالی است که ارزش بازار این شرکت در بازار سرمایه به بیش از ۵ هزار و ۸۳۰ میلیارد ریال رسیده که با لحاظ سود ۲۸ ریالی هر سهم شرکت به نظر می‌رسد عزم سهامداران این شرکت در کسب رکورد نسبت قیمت به سود ۱.۰۰۰ واحدی در این شرکت جدی است!

با این حال امید است، این دسته از سهامداران که ریسک‌های بزرگ را پذیرا هستند، در مواقع ترکیدن حباب قیمتی سهامی از این دست، پلاکارد به دست به سراغ نهاد‌های حاکمیتی مثل مجلس، دولت، وزارت اقتصاد و سازمان بورس به علت زیان‌های احتمالی نروند.

بیشتر بخوانید:

افزایش سرمایه "لازما" منتفی شد

بورس‌نیوز رسانه تخصصی بازارسرمایه در راستای شفافیت هرچه بیشتر و روشن‌شدن مسیر سرمایه‌گذاری سهامداران "لازما"، آمادگی درج پاسخ شرکت آزمایش را دارد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: