تعداد بازدید : ۱۷۶۵
کد خبر : ۲۳۴۴۲۷
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز:
۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۹
کارشناس بازار سرمایه بابیان اینکه تصمیم گیران جسارت و شهامت تغییر قوانین را ندارند، گفت: اشتباه اصلی در تعریف قوانین و استفاده نکردن از ظرفیت قانونی است.

هومن عمیدی در گفت‌وگو با بورس نیوز

هومن عمیدی در گفت‌وگو با بورس نیوز درباره ریزش بازار اظهار کرد: مسئولان سازمان بورس توجهی به راهکار‌ها ندارند هر چه کارشناسان درباره نحوه بازارگردانی ها، حجم‌مبنا و سایر موارد بیان کرد اجرایی نشد و نتیجه بازار امروز به دلیل همین بی‌توجهی‌ها است.

کارشناس بازار سرمایه افزود: اشتباه اصلی در تعریف قوانین و مقررات و استفاده نکردن از ظرفیت قانونی است.

وی بابیان اینکه بازار باید با مکانیزم خودمحور داخلی برگردد، دستوری هیچ کاری موفق آمیز نیست، گفت: این مکانیزم یعنی تغییر در قوانین اشتباه بازار، هر زمان این قوانین تغییر یابد اثرات مثبت آن در بازار دیده می‌شود و به‌طور سیستماتیک صف فروش توسط بازار برچیده می‌شود، اما تا زمانی که این اتفاق نیفتد ریزش ادامه خواهد داشت.

عمیدی بیان کرد: بازار سرمایه با ریزش ۴۰ درصدی مواجه شد، اما در بازار‌های دیگر این اُفت را نداشتیم و این موضوع این نوید را می‌دهد که طی چند روز آینده بازار جمع شود و تا پایان سال همانند بازدهی سایر بازار‌ها تبدیل شود.

کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: هم در حال نزدیک شدن به سال مالی هستیم و هم بازارگردان‌ها باید قیمت تمام‌شده را ملاک قرار دهند و اگر قیمت‌ها از بهای تمام‌شده آن‌ها پایین‌تر باشد باید زیان کاهش ارزش سرمایه‌گذاری خود را جبران کنند امیدواریم با رشد دادن به بازار هم زیان آن‌ها جبران شود و هم به همه بازار کمک شود.

وی بابیان اینکه برای بازگشت بازار نیاز به یکسری محرک است، خاطرنشان کرد: اگر تغییرات در قوانین و مقررات و رفتار حقوقی‌ها ایجاد نشود این بازگشت امکان‌پذیر نیست.

عمیدی تأکید کرد: اینکه تضمین از ۳۵ به ۴۵ درصد افزایش یابد نکته مهمی است، اما کافی نیست و این نشان می‌دهد تصمیم گیران جسارت و شهامت تغییر قوانین را ندارند.

کارشناس بازار سرمایه اظهار کرد: هر چه گفته شد دامنه نوسان از حالت متقارن خارج شود تا بازار به این مشکلات دچار نشود، اما کسی گوش نکرد.

وی افزود: یک انتظار تورمی به شکل کلاسیک همیشه در پایان سال وجود دارد که می‌تواند برای بازگشت به کمک بازار بیاید.

عمیدی درباره بازگشت اعتماد ازدست‌رفته سهامداران حقیقی گفت: مردم حافظه کوتاه‌مدتی دارند و هر زمان پای سود در میان باشد مجدداً ورود می‌کنند، اما با توجه به تجربه‌ای که کسب کردند دیگر با همه سرمایه نخواهند آمد.

کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: باید بازار برای همه اعم از حقیقی و حقوقی جذاب شود اینکه به افزایش سرمایه معافیت مالیاتی داده می‌شود حرکت مثبتی است، اما فقط شرکت بهره می‌برد و سهامدار خرد باید خیلی تحلیلگر باشد که این موضوع را یک مزیت بداند تا خود را متقاعد به خرید سهم کند و طبعاً اقدام به خرید نمی‌کند و منتظر اُفت بازار می‌ماند تا انتخاب سهم کند بنابراین باید جذابیتی در بازار ایجاد شود تا بازار به سمت خرید پیش رود و تنها جذابیت تغییر دامنه نوسان است.

وی تصریح کرد: سهامداران به دنبال سهام بنیادی و فاندامنتال باشند که در بازگشت‌ها محکم‌تر عمل می‌کنند، اما سهام کوچک اگر بازار برگردد احتمال اینکه فرصت خروج ندهد وجود دارد.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
در کمال تاسف باید اذعان کرد که در حال حاضر بورس تهران به نقطه ای رسیده که تنها تغییر تیم مدیریتی میتواند نوید بخش تغییر و ایجاد جو مثبت و بازگشت امید به این بازار فرسوده از سوء مدیریتها باشد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
اقدام به افزایش سرمایه

اقدام به افزایش سرمایه "وخارزم" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ برگزار می شود.

"چکاپا" از خرداد سال آینده سود می دهد

گروه صنایع کاغذ پارس زمان پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.
پرداخت سود

پرداخت سود "پکویر" از شهریور سال آینده

شرکت کویرتایر زمانبندی پرداخت سود به سهامداران را اعلام کرد.
سهامداران

سهامداران "دبالک" دور هم جمع می شوند

شرکت تولید مواد اولیه داروئی البرز بالک در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ مجمع عمومی برگزار می‌کند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: