تعداد بازدید : ۷۱۹۱
کد خبر : ۲۳۴۵۹۶
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز:
۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶
کارشناس بازار سرمایه گفت: دولت منابع زیادی از بازار در قالب فروش سهام یا مالیات معاملات خارج کرده و باید بخشی از آن را برگرداند تا بحرانی که ایجاد شده از بین برود.

دولت منابع مالی را به بازار برگرداند

مهدی سوری در گفت‌وگو با بورس نیوز درباره روند مثبت امروز بازار اظهار کرد: استعفای رئیس سازمان بورس نه در ایران بلکه در هیچ جای دیگر خبر خوبی نیست که موجب مثبت شدن بازار شود.

کارشناس بازار سرمایه افزود: تحرکاتی از ناحیه مجلس، شورای عالی بورس و فعالان بازار شکل‌گرفته که دولت را باید موظف کرد که تعهداتی که به مردم داده را اجرایی کند، این موضوع امیدواری ایجاد کرده تا شاید دولت حداقل روی سهامی که عرضه کرده بخواهد یک نقش حمایتی انجام دهد.

وی بابیان اینکه سبز شدن بازار صرفاً بحث روانی است، گفت: اگر حمایت عملی از بازار صورت نگیرد قاعدتاً این رشد گذرا و کوتاه‌مدت خواهد بود.

سوری درباره تأثیر کاهش سود بانکی بیان کرد: همیشه با دخالت مستقیم و دست‌کاری یا حمایتی که جنبه خرید داشته باشد در بازار سرمایه مخالف بودم، اما امروز بازار در شرایط بحرانی قرار دارد که بخشی از مردم حدود ۷۰ درصد از دارایی‌های خود را از دست دادند و این افراد اگر به‌جایی برسند که چیزی برای باختن نداشته باشند می‌تواند بحران‌های شدیدی به وجود بیاورند بنابراین در شرایط فعلی بازار باید اقدامات ضربتی برای جلوگیری از بحران صورت گیرد و در شرایط فعلی دولت و ارکان نظام باید در وضعیت بازار دخالت کنند.

کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: تمام کشور‌ها زمانی که وارد بحران شدن هم‌بسته‌های حمایتی در قالب تزریق نقدینگی به بازار‌های مالی را داشتند و هم کاهش تعرفه‌های دولتی را اعمال و هم کاهش نرخ بهره را اجرایی کردند بنابراین این راهکار‌های استاندارد برای بحران باید در کشور اجرا شود.

وی بابیان اینکه باید نرخ بهره کاهش یابد، خاطرنشان کرد: نکته مهم منابع زیادی است که دولت از بازار در قالب فروش سهام یا مالیات معاملات خارج کرده و باید بخشی از آن را برگرداند تا بحرانی که ایجادشده از بین برود.

سوری تأکید کرد: اگر تزریق پول مستقیم نداشته باشیم، سود بانکی کاهش نیابد، اگر روی نرخ خوراک برخی از صنایع تعدیلی صورت نگیرد که منجر به بالا رفتن سود شرکت‌ها شود این بحران همچنان ادامه خواهد داشت.

کارشناس بازار سرمایه درباره ورود بانک‌ها برای خرید سهام افزود: در شرایط نرمال این اقدام مناسب نیست، اما در شرایط فعلی باید منابع مختلف صرفاً حمایت از بازار شود، اما باز ترجیح این است به‌جای ورود مستقیم به خریدوفروش، اوراق تبعی اختیار فروش منتشر و قیمت آن در یک ریال ثابت بماند، زمانی که سرمایه‌گذاران مشاهده کنند سودی بالاتر از سود بانکی و تضمین‌شده به دست می‌آورند خودشان منابع را محل‌های دیگر وارد بازار سرمایه می‌کنند، اما اگر مستقیم وارد خریدوفروش شوند و حمایت مستقیم صورت گیرد، سرمایه‌گذاران سهام خود را به پول‌های حمایتی می‌فروشند و پول را خارج می‌کنند و این راهکار پایداری برای حمایت از بازار نیست.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
در کجای دنیا دیدین که دولتی سهام خودش رو چاق کنه و بعد خالی کنه و بزنه به چاک.هر فرد حقیقی یا حقوقی در والستریت هم چنین کاری انجام بده به عنوان تبهکار شناسایی و پدرش رو در می آورند.جناب آقای ...... واسه خودش یه پا جوردن بلفورد شده.
ناشناس
United Kingdom
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۲
دولتیها میگن برای تامین کسری بودجه
توی بازار سهام این بازی رو درآوردن
اما خبرایی هست که میگن دولتیها خودشون که چاق کن بنداز سهمهارو طراحی کرده بودن
و کل رانت اطلاعاتی ودستکاری بازار دستشون بوده خودشون هم سودهای هزاران میلیاردی با کدهای ناشناس توی اوج قیمتها نوسان گیری ونقد کردن و حالا میخان دلار رو بیارن پایین همشونو دلار بخرن و محدودیتهای مهاجرتی برداشته شد در فرصت مناسب برن اونور آب
ملت بیچاره بدجور کلاهشونو برداشتن این خائنین
قابل توجه آقای رئیسی بزگوار
ناشناس
United Kingdom
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۲
سلاطین بورس اعدام باید گردند
شمس یاوری ساوجی
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۴
راهکار ضروری ممنوعیت خروج پول کلان از بورس وبانکها ظرف روزجاری میباشد. ونیز الزام قانونی خروج کنندگان پول از بورس از ابتدای سال۱۳۹۸ تاکنون به بورس هست اعم ازحقوقی ،حقیقی ،دولت ،ملت. درضمن ممنوعیت خروج ازکشور همه ی خارج کنندگان پولهای کلان از بورس تا بازگرداندن پولها به بورس میباشد ،بمنظور رونق بورس وراه اندازی کارخانجات تعطیل شده وهمچنین رونق کشاورزی جهت بی نیاز شدن به واردات گوشت، مرغ وتخم مرغ ، ذرت وسویا ،وگندم وجو میباشد با اعزام کارمندان مازاد به مزارع وکارخانجات با حفظ حقوق دولتی درجهت کار درمزارع وکارخانجات بدون دریافت حقوق از گردانندگان مزارع وکارخانجات مذکور با کار شبانه روزی با برنامه مدون ....
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
اقدام به افزایش سرمایه

اقدام به افزایش سرمایه "وخارزم" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ برگزار می شود.

"چکاپا" از خرداد سال آینده سود می دهد

گروه صنایع کاغذ پارس زمان پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.
پرداخت سود

پرداخت سود "پکویر" از شهریور سال آینده

شرکت کویرتایر زمانبندی پرداخت سود به سهامداران را اعلام کرد.
سهامداران

سهامداران "دبالک" دور هم جمع می شوند

شرکت تولید مواد اولیه داروئی البرز بالک در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ مجمع عمومی برگزار می‌کند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: