تعداد بازدید : ۶۲۳
کد خبر : ۲۳۴۷۹۶
معاون بهره برداری این فولادسازی خبر داد:
۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷
فولاد هرمزگان در سال ۹۹ به رکورد‌های بی‌نظیری در زمینه تولید تختال دست پیدا کرد که از آن جمله می‌توان به رکوردزنی تولید تختال در چهارماه شهریور به مقدار ۱۳۷۳۹۱ تن، آبان به مقدار ۱۳۸۲۶۶ تن، ماه آذر به مقدار ۱۳۹۴۷۸ تن و دی ماه به مقدار ۱۴۰۶۲۴ تن اشاره کرد.

فولاد هرمزگان

به گزارش بورس نیوز، فولاد هرمزگان در سال ۹۹ به رکورد‌های بی‌نظیری در زمینه تولید تختال دست پیدا کرد که از آن جمله می‌توان به رکوردزنی تولید تختال در چهارماه شهریور به مقدار ۱۳۷۳۹۱ تن، آبان به مقدار ۱۳۸۲۶۶ تن، ماه آذر به مقدار ۱۳۹۴۷۸ تن و دی ماه به مقدار ۱۴۰۶۲۴ تن اشاره کرد.

افزایش تولید تختال نیازمند بالا رفتن ظرفیت تولید آهن اسفنجی واحد احیا فولاد هرمزگان بوده که جز با برگزاری تعمیرات سالیانه واحد احیا و آماده به کاری تجهیزات مهم آن مانند ریفرمر مدول B و کوره مدول A در سال ۹۹ میسر نبود.
 سید اصغر مدنی، معاون بهره برداری فولاد هرمزگان اظهار کرد: با وجود شیوع بیماری کوید ۱۹ و شرایط ویژه ناشی از پیامد‌های این بیماری، شات دان سالیانه مربوط به سال ۹۹ خوشبختانه به صورت موفقت آمیز انجام شد.

وی افزود: یکی از مهمترین اقدامات این بود که با توجه به همه گیری بیماری کرونا و لزوم رعایت الزامات بهداشتی خاص، پروتکل‌های لازم تهیه و ابلاغ شد و خوشبختانه با اجرای این پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی و همچنین رعایت مقررات آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌های ایمنی، شاهد انجام شات دانی عاری از حادثه بودیم.

معاون بهره برداری فولاد هرمزگان ادامه داد: در فاز برنامه‌ریزی و تدوین برنامه شات دان، با توجه به تجربیات کسب شده از اجرای شات دان‌های گذشته در فولاد هرمزگان و نیز تاکید بر انجام شات دان در کمترین زمان ممکن خصوصا به دلیل شیوع ویروس کرونا، با جلسات و هماهنگی‌های صورت گرفته، زمان کلی شات دان به میزان ۳۹ ساعت، نسبت به برنامه سال گذشته کوتاه‌تر شد.

تست و غربالگری تمامی نفرات

برای انجام این عملیات حساس، تدابیر ویژه‌ای اندیشیده شد تا کار به بهترین شکل ممکن انجام شود.

 مدنی همچنین، در این باره بیان کرد: وضعیت افراد درگیر در شات دان قبل از ورود به شرکت به طور کامل بررسی شد تا از نظر سلامت آن‌ها از نظر عدم ابتلا به ویروس کرونا اطمینان حاصل شود. کلاس آموزش ایمنی برای تمامی نفرات درگیر در شات دان با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: از جمله اقدامات دیگری که در این راستا انجام شد می‌توان به این موارد اشاره کرد:
- تدوین دستورالعمل بهداشتی و ابلاغ آن به شرکت‌های پیمانکاری درگیر در شات دان و الزام آن‌ها به رعایت کامل موارد مندرج در دستورالعمل مذکور

- بازرسی از محل اسکان افراد درگیر در شات دان قبل از اسکان آن‌ها و تعیین موارد مربوط به پروتکل‌های بهداشتی مربوط به محل اسکان
- نظارت مستمر بر ضدعفونی محل اسکان افراد و همچنین سرویس‌های ایاب و ذهاب آن‌ها
- بازرسی و کنترل مکانیزم‌های درگیر در شات دان از جمله جرثقیل‌ها و اطمینان از ایمن بودن آن‌ها
- سازماندهی و برنامه‌ریزی نفرات ایمنی شرکت‌های پیمانکار درگیر در شات دان جهت نظارت مستمر و و شبانه‌روزی به منظور اطمینان از انجام ایمن فعالیت‌ها
- نظارت مستمر و شبانه‌روزی بازرسان بهداشتی به منظور اطمینان از رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط افراد درگیر در شات دان
- انجام تست‌های غربال‌گری کرونا به صورت تصادفی از افراد درگیر در شات دان و اطمینان از انجام ایمن فعالیت‌ها در فضا‌های مذکور
- گازسنجی مستمر در فضا‌های بسته توسط بازرسین ایمنی مستقر در جبهه‌های کاری
- نظارت مستمر روی موارد مربوط به طبخ؛ توزیع و سرو غذا و اطمینان از رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این زمینه
- غربالگری افراد مشکوک به کرونا در حین شات دان توسط پزشک بهداری و انجام تست‌های مجدد از این افراد به منظور اطمینان از سلامت ان‌ها
- گزارش روزانه عدم انطباق‌های ایمنی مشاهده شده در شات دان به مسئولین مربوطه و پیگیری مستمر جهت رفع آنها»
این مقام مسئول همچنین افزود: مدت زمان اجرا، با تلاش و هماهنگی گروه‌های مختلف فعال در شات دان مجموعا ۲۸ ساعت نسبت به برنامه در مدول A و ۳۹ ساعت نسبت به برنامه در مدول B کوتاهتر شد که در نتیجه آن زمان کلی اجرای شات دان (توقف تا تولید) به ۳۸۱ ساعت در مدول A و ۵۲۶ ساعت در مدول B رسید.
معاون بهره برداری فولاد هرمزگان پایان تاکید کرد: نفرساعت کلی صرف شده در مرحله اجرای شات دان ۱۷۳۰۰۰ نفر ساعت بوده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
اقدام به افزایش سرمایه

اقدام به افزایش سرمایه "وخارزم" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ برگزار می شود.

"چکاپا" از خرداد سال آینده سود می دهد

گروه صنایع کاغذ پارس زمان پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.
پرداخت سود

پرداخت سود "پکویر" از شهریور سال آینده

شرکت کویرتایر زمانبندی پرداخت سود به سهامداران را اعلام کرد.
سهامداران

سهامداران "دبالک" دور هم جمع می شوند

شرکت تولید مواد اولیه داروئی البرز بالک در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ مجمع عمومی برگزار می‌کند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: