تعداد بازدید : ۸۸۹
کد خبر : ۲۳۴۹۱۷
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز:
۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳
کارشناس بازارسرمایه گفت: تفکیک بازار معاملاتی با شفاف‌سازی معاملات بلوکی در صورتی که به درستی اجرا شود حتما به بازار کاراتر کمک خواهد کرد.

افزایش کارایی بورس با تفکیک بازار معاملاتی

فاطمه اسکندری در گفت‌وگو با بورس نیوز درباره تفکیک بازار معاملاتی اظهار کرد: کلیات این طرح بسیار خوب و امیدوارکننده برای بازار بوده و می‌تواند اثر مثبتی بر بورس داشته باشد.

کارشناس بازار سرمایه افزود: در شرایط کنونی بازار، رفتار سهامداران عمده تأثیر بالایی در تصمیم‌گیری سهامداران خرد دارد درصورتی‌که خریدوفروش سهام توسط سهامداران عمده، دلیلی بر ارزندگی یا عدم ارزندگی آن سهم نیست.

وی گفت: عموماً معاملاتی که از سوی سهامداران عمده صورت می‌گیرد بر اساس سیاست‌های داخلی هر شرکت و متفاوت از یکدیگر است.

اسکندری بیان کرد: تفکیک بازار معاملاتی با شفاف‌سازی معاملات بلوکی می‌تواند به اصلاح رویه فوق کمک کند و درصورتی‌که به‌درستی اجرا شود این سازوکار حتماً به بازار کاراتر کمک خواهد کرد.

کارشناس بازار سرمایه بابیان اینکه البته هنوز از جزئیات و قوانین این بازار اطلاعی نداریم، تصریح کرد: در شرایط حساس فعلی بازار هر اخباری واکنش دوچندان در بازار خواهد داشت.

وی تأکید کرد: متولیان این امر باید قبل از شروع طرح جنبه‌های مختلف آن را پیش‌بینی کنند تا با شکست مواجه نشده و بتواند به بازگشت اعتماد به بازار کمک کند.

گفتنی است؛ روز گذشته علی صحرایی مدیرعامل شرکت بورس تهران از طرح جداسازی بازار‌های معاملاتی در بورس تهران خبر داد و گفت: هدف این طرح جلوگیری از تأثیر رفتار معاملاتی سهامداران بزرگ بر سهامداران خرد است.

وی افزود: در این طرح حدنصاب تفکیک معاملات نهاد‌ها در دو بازار عادی و بلوکی به‌صورت ادواری بازبینی می‌شود و طی بازه‌های زمانی مشخص، اثربخشی این سازوکار ارتقاء خواهد یافت.

 

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
به آقای صحرایی بفرمایید معاملات روزانه رو ممنوع کنه، خیلی موثره !
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"زمگسا" در فکر تغییر هیات مدیره

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت کشاورزی و دامپروری مگسال در تاریخ ۴۰۰/۰۱/۱۸ برگزار خواهد شد.
سود ۶۰۰ ریالی

سود ۶۰۰ ریالی "سنوین" نصیب سهامداران

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری اقتصاد نوین در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ برگزار شد.

"شصفها" گرد هم می‌آیند

شرکت پتروشیمی اصفهان در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ مجمع عمومی برگزار خواهد کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: