تعداد بازدید : ۵۳۴
کد خبر : ۲۳۴۹۵۵
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان غربی گفت:
۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۵
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان غربی گفت: مشمولان غیرمستقیم سهام عدالت جهت برخورداری از سود، مشارکت در مدیریت شرکت‌های سرمایه‌گذاری استان سهام عدالت و سایر امتیازها، در اسرع وقت در سامانه سجام ثبت‌نام کنند.

سهام عدالت

به گزارش بورس نیوز، داود غفارپور، مدیرکل امور اقتصاد و دارایی آذربایجان غربی اظهار کرد: پس از آزادسازی سهام عدالت، افرادی که تمایلی به در دست گرفتن مدیریت مستقیم سهام خود نداشتند، درواقع وکالت و مدیریت سهام خود را به شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان واگذار کرده‌اند، به این معنا که به‌اندازه ارزش سهام عدالت خود، بخشی از سهام شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان محل اقامت خود را در اختیار خواهند داشت.

وی افزود: در صورتی که فردی نسبت به انتخاب روش مستقیم سهام عدالت اقدام نکرده باشد، به‌صورت پیش‌فرض روش سهامداری غیرمستقیم برای این فرد انتخاب‌شده و درواقع این فرد به‌ شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان وکالت می‌دهد تا سهام وی را مدیریت کرده و سود آن را پس از واریز به‌حساب شرکت، به‌حساب فرد واریز کنند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان غربی ادامه داد: در این استان، ۲ میلیون و ۲۷۷ هزار و ۷۸۹ نفر مشمول سهام عدالت شده‌اند که از این تعداد، یک میلیون و چهار هزار و ۵۵۶ نفر روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده اند.

غفارپور خاطرنشان کرد: همچنین یک میلیون و ۲۷۳ هزار و ۲۳۳ نفر در حال حاضر سهامدار شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان آذربایجان‌غربی هستند که الزامی بوده این افراد با ثبت‌نام در سامانه سجام، احراز هویت خود را انجام دهند.

وی بیان کرد: تاکنون ۳۵.۲ درصد از مشمولان سهام عدالت در استان آذربایجان‌غربی در سامانه سجام ثبت‌نام کرده‌اند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان غربی توضیح داد: با توجه به محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، مردم می‌توانند از طریق گوشی‌های هوشمند در سامانه سجام ثبت‌نام کنند و نیازی به حضور در دفاتر پیشخوان دولت نیست.

غفارپور گفت: مشمولان سهام عدالت که روش غیرمستقیم سهامداری را انتخاب کرده‌اند، به منظور برخورداری از سود، مشارکت در مدیریت شرکت‌های سرمایه‌گذاری استان سهام عدالت و سایر امتیازها، در اسرع وقت در سامانه سجام ثبت‌نام کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "سدور" شنیده می‌شود

مجمع عمومی شرکت سیمان دورود در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ برگزار خواهد شد.

"کی بی سی" به مجمع می‌رود

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت کی‌بی‌سی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ برگزار می شود.
صدای زنگ مجمع

صدای زنگ مجمع "شاملا" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت معدنی املاح ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ برگزار می شود.
سهامداران

سهامداران "کخاک" گرد هم می‌آیند

مجمع عمومی شرکت صنایع خاک چینی ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: