تعداد بازدید : ۱۴۴۷
کد خبر : ۲۳۵۱۴۳
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز:
۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۴
کارشناس بازار سرمایه گفت: در شرایط فعلی بازار نمادها همبستگی بالایی با یکدیگر دارند و به هر دلیلی یکسری از نمادها لیدر بازار می شوند و بازار در خرید و فروش تابع آنها می شود.

همبستگی بالای نمادها نسبت به یکدیگر/ چشم بازار به لیدرها

ولید هلالات در گفت‌وگو با بورس نیوز اظهار کرد: در نماد‌های بزرگ طی یک هفته تا ۱۰ روز اخیر حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد رشد داشتند و طبیعی است افرادی که طی این مدت سود کردن به دنبال فروش و سیو سود هستند.

کارشناس بازار سرمایه افزود: هر زمانی که بخشی از بازار نماد‌ها را عرضه کردند بازار از صف خرید به سمت صف فروش حرکت می‌کند و ترس در دل سهامداران ایجاد و بازار به کلی بر می‌گردد.

وی گفت: در شرایط فعلی بازار نماد‌ها همبستگی بالایی با یکدیگر دارند و به هر دلیلی یکسری از نماد‌ها لیدر بازار می‌شوند و بازار در خرید و فروش تابع آن‌ها می‌شود.

هلالات بیان کرد: در حال حاضر "شپنا" و "شستا" لیدر بازار هستند و بررسی صف‌ها نشان دهندگی همبستگی صف خرید و فروش سایر نماد‌ها با صف "شپنا" و "شستا" است و هیچ دلیل منطقی، بنیادی و تحلیلی نمی‌توان برای آن ذکر کرد.

کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: در هفته‌های اخیر شاهد بودیم که حقوقی‌ها پس از رشد ۱۵ تا ۲۰ درصدی بازار، عرضه کننده می‌شوندو در همان روز صف فروش را جمع می‌کنند، برایند معاملات روز آن‌ها مثبت می‌شود، اما ترسی که ایجاد می‌کند موجب می‌شود آخرین معامله‌ای که حقوقی در بازه زمانی یک هفته‌ای انجام داده منفی باشد که باید جلوی این رویه گرفته شود.

وی تصریح کرد: حقوقی‌ها نباید برای حمایت، صف فروش را جمع کنند بلکه باید صفر تابلو، یک منفی، یک مثبت را نقطه حمایتی قرار دهند.

بیشتر بخوانید:

رشد بازار ارتباطی به موضوعات بنیادی ندارد

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
با خبر استیضاح وزیر اقتصاد . دوباره شاخص بورس منفی شد . کی دعوای مجلس و دولت تمام میشود . واقعا گناه ما سهامداران خرد چیست . تازه دو روز مثبت بودیم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
با خبر استیضاح وزیر اقتصاد . دوباره شاخص بورس منفی شد . کی دعوای مجلس و دولت تمام میشود . واقعا گناه ما سهامداران خرد چیست . تازه دو روز مثبت بودیم
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"تلیسه" به انتخاب هیات مدیره می‌اندیشد

مجمع عمومی عادی بطور فوق‌العاده شرکت دامداری تلیسه نمونه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ برگزار خواهد شد.

"کی‌بی‌سی" ۱۰ روز آینده به مجمع می‌رود

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت کی بی سی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ برگزار می شود.
آغاز پرداخت سود

آغاز پرداخت سود "سفانو" از آخر بهار

شرکت سیمان فارس نو زمان پرداخت سود را اعلام کرد.
تمدید زمان پرداخت سود در

تمدید زمان پرداخت سود در "کدما"

شرکت معدنی دماوند زمان پرداخت سود به سهامداران را تمدید کرد.
زمان پرداخت سوددهی

زمان پرداخت سوددهی "مفاخر" از مهرماه

شرکت توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی از زمانبندی سوددهی به سهامداران خبر داد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: