تعداد بازدید : ۸۰۷
کد خبر : ۲۳۵۸۴۳
در ۱۰ماهه سال جاری انجام شد؛
۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۹
تولید مس کاتد در ۱۰ماهه سال جاری به رقم ۲۳۱ هزار و ۱۱۳ تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش ۱۳درصدی را نشان می‌دهد.

افزایش تولید مس+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، تولید مس کاتد در ۱۰ماهه سال جاری به رقم ۲۳۱ هزار و ۱۱۳ تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش ۱۳درصدی را نشان می‌دهد.

براساس آمار عملکرد واحد‌های سرچشمه و میدوک (کرمان) در دی ماه میزان تولید مس کاتد به رقم ۲۴هزار و ۵۶۸ تن رسید که در مقایسه با ماه مشابه در سال گذشته افزایش بازدهی ۵۶درصدی را ثبت کرد.

پیش بینی شده میزان تولید کاتد سال جاری به رقم ۲۸۰هزار تن برسد که با تحقق آن نسبت به عملکرد سال ۹۸ افزایش بازدهی ۱۲ درصدی ثبت خواهد شد.

کاتد‌های مس به عنوان موادخام اولیه برای تولید محصولاتی با مس که خلوص بالا دارند و برای آلیاژ مس استفاده می­ شود، از کاتد‌های مسی برای ساخت آلیاژ‌هایی مانند برنج، برنز و فولاد آلیاژی استفاده می‌شود و علاوه براینکه در صنایع سیم، کابل و ترانسفورماتور کاربرد وسیعی دارد، در حمل و نقل، وسایل برقی و ماشین آلات، تجهیزات دفاعی و ساخت و ساز به مصرف می‌رسد.

رشد ۱۹درصدی مس آند

آمار‌های مورد بررسی در واحد‌های سرچشمه و خاتون آباد در مدت ۱۰ماهه سال جاری گویای تولید ۲۹۲ هزار و ۷۱۵ تن مس آند بوده  که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۹درصد افزایش بازدهی دارد.

مس آند تولیدی در دی ماه ۹۹ به رقم ۲۹ هزار و ۶۴۳ تن رسید که در مقایسه با ماه مشابه سال ۹۸ افزایش ۴۱ درصدی نشان می‌دهد.

تولید ۹۹۸ هزار تن کنسانتره مس

عملکرد واحد‌های میدوک (کرمان)، سونگون (آذربایجان شرقی)، سرچشمه (کرمان)، چهل کوره (سیستان و بلوچستان)، مزرعه (آذربایجان شرقی) و ۵۰۰ تنی در ۱۰ ماهه سال جاری ۹۹۸ هزار و ۲۵۰ تن را نشان می‌دهد که نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ تفاوت معناداری ندارد.

همچنین دی ماه میزان کنسانتره مس تولیدی رقم ۹۲ هزار و ۸۰۳ تن را نشان می‌دهد که در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته افت ۹ درصدی دارد.

قرار است با انجام پروژه‌های جدید مس، میزان ظرفیت کنسانتره به دو میلیون و ۵۰۰هزار تن افزایش یابد و استان‌های یزد، اردبیل، آذربایجان غربی و محدوده‌ای از سیستان و بلوچستان، استان‌های جدید در تولید مس در آینده محسوب خواهند شد.

امروز در دنیا ۲۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تن مس تولید می‌شود که ۹ میلیون و ۸۰۰هزار تن آن در چین و سهم تولید مس ایران ۱.۱ درصد دنیا ثبت شده است.

قرار است سال آینده سه کارخانه جدید کنسانتره در کرمان شامل درآلو، دره‌زار و معدن ۷۲هزارتنی حاصل از سرباره‌های مس افتتاح خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

روند مثبت معاملات کاتد مس در بورس کالا ادامه دارد

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"تپکو" به مجمع می رود

شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکو در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ مجمع عمومی فوق العاده برگزار خواهد کرد.

"ولپارس" در مسیر پرداخت سود

شرکت لیزینگ پارسیان زمان پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.
سهامداران

سهامداران "ثپردیس" در جریان باشند

شرکت سرمایه گذاری پردیس زمانبندی پرداخت سود را مشخص کرد.

"وسدید" در مجمع به سرمایه رسید

شرکت گروه صنعتی سدید در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ مجمع عمومی فوق العاده برگزار کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: