کد خبر : ۲۳۶۴۸۸
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو بازار سرمایه:
۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۳
کارشناس بازار سرمایه گفت: یک نظام و الگوی خاص برای خود در کشور داریم که آن کند کردن روند اصلاح قیمت است و این مهم‌ترین موضوع برای فاصله انداختن برای تعادل در بازار است.

سیاست کند کردن روند اصلاح قیمت جوابگو نیست

فردین آقابزرگی در گفت‌وگو با بورس نیوز درباره وضعیت بازار اظهار کرد: مشکل فعلی بازار در سمت تقاضا است به گونه‌ای که تقاضا وجود ندارد و مشوق‌های لازم نیز برای خرید هم وجود ندارد.

کارشناس بازارسرمایه افزود: محوریت تصمیماتی که گرفته شده بر اساس عرضه است یعنی حقوقی‌ها و حقیقی‌ها عرضه نکنند و مرتبا در حال تشویق کردن درباره این تصمیم هستند و این امر موجب شده حجم معاملات کاهش یابد و در این میان دامنه نوسان نامتقارن نیز این موضوع را تشدید و ضریب نقدشوندگی سهام کاهش یافته است.

وی گفت: ورود یک ریسک جدید ناشی از تصمیماتی که زیرساخت‌های بازار را در شرایط نامناسب در حال تغییر کردن است و در حقیقت شباهت به معاملات آتی سکه که چند سال قبل متوقف شد را تداعی می‌کند.

آقابزرگی بیان کرد: اتخاذ اینگونه تصمیمات که باید به هر قیمتی از اُفت قیمت سهام و شاخص جلوگیری کنیم آسیب‌هایی در میان مدت به فضای کسب‌و‌کار بازارسرمایه خواهد زد در نتیجه تقاضای لازم در بازار وجود ندارد.

کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: متوسط P/E‌ها در بازار بالاست در بطن بازار اگر تقاضای بالقوه و بالفعل وجود داشته باشد قاعدتا تمام سهام را در بر می‌گیرد.

وی تصریح کرد: یکی از مشکلات بازار اظهارنظر افراد حرفه‌ای بازار است که به ناصحیح به افراد توصیه کردند که سهام نفروشید و سهام را نگهداری کنید که سبب زیان مضاعف افراد شد و این بدترین توصیه‌ای بود که صورت گرفت.

آقابزرگی تاکید کرد: دلیل اصلی که بازار به روال عادی بر نمی‌گردد این است که ما یک سویه نگاه کردیم، قیمت‌ها توسط دولت و با حمایت فعالان بازار روبه بالا هدایت شد و در حال حاضر نیز که جلوی آن گرفته می‌شود در نتیجه حجم معاملات و نقدینگی کم می‌شود و با تاخیر این کار صورت می‌گیرد.

کارشناس بازار سرمایه افزود: یک نظام و الگوی خاص برای خود در کشور داریم که آن کند کردن روند اصلاح قیمت است و این مهم‌ترین موضوع برای فاصله انداختن برای تعادل در بازار است.

وی گفت: تا وقتی که زمان را برای اصلاح اولویت قرار دهیم بازار با مشکل مواجه خواهد شد و به تعادل نخواهد رسید در حالی که اگر دامنه نوسان باز شود در سریع‌ترین زمان ممکن بازار به روند عادی برخواهد گشت.

بیشتر بخوانید:

روال غیرطبیعی فعلی بازار ...

ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
خرد و دانشت افزون باد. ایکاش زودتر با شما مصاحبه میکردند.
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
بی سواد .........................!!!!!!
بلال خان
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
یکی یه حرف درست زد ولی این حرف مثل گریه رستم بعد از مرگ سهراب و هیچ فایده ای برای سهام دارانی که به حرف تحلیل گران حرفه ای گوش کردن ندارد
جز بی اعتمادی
ناشناس
Australia
۰۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
دامنه نوسان باز شود تا امثال شما حقوقی های نوسان گیر که نقد هستید سرمایه مردم رو به تاراج ببرید.
ناشناس
Australia
۰۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
...به .شما کارشناسان که منتظرید شاخص سقوط کند، همینطور نقد بمان تا زیر ......علف سبز بشه
سهامدار
Australia
۰۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
آقای کارشناس قول میدی با باز شدن دامنه نوسان زیان سهامداران خرد جبران شود یا فقط به فکر تعادل بازارید.
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
عزیز جان شما می خواستید یک کلاه گشاد سر مردم بگذارید که گذاشتید توصیه یا کارشناسی یا هزار کوفت و زهر مار دیگه برا چیه؟ملت رو خیلی..... فرض کردید،
علی
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
یعنی یک فردی که میگوید کارشناس بورس و خاک خورده این نهاد مالی است و هر مدیری سعی میکند حداقل در ورود به محل تحت مدیریت خود بالاترین اثر بخشی را داشته باشد کار اشتباهی کرده و تو راست میگی تو هم مثل ایشون کازشناسی از کجا معلوم نظرات شما عملکرد مثبتی داشته باشد نه عزیزم بازار دستوری شده نه کارشناسی
ناشناس
Japan
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
اینمم سهماشو فروخته و میخواهد زود به کف برسد وبخرد
حکمت
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
تنها علاج بورس مثبت ۶ و منفی ۰ میباشد لا اقل برای ۴ماه
ولاغیر حال خود دانید.
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
پی به ای بازار بالاست.؟ظاهرا کارشناس محترم گزارش های سه ماهه رو مشاهده نکرده.الان پی به ای اکثر سهم های بنیادی بعد از تقسیم سود در مجامع ماههای اینده به حدود ۵ میرسه.پی به ای سهم های کوچک بازار هم حتی در شرایط رکودی معمولا بالای ۲۰ بوده.مشکل چیز دیگریست.
خلیلی
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
با توجه به تورم و ارزندگی بیشتر نمادها بهتر دامنه نوسان بین صفر و مثبت ۱۰ تغییر کند
Nb
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
فقط یک کلمه خدا به حق وحدانیتش لعنت کند بر بورس و اون کسانی که باعث شدند سرمایه ما در بورس نابود بشه و بسوزه بخدا نابود شدیم گور پدر چپ و راست چرا کسی به داد ما نمیرسه
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
دامنه نوسان باز بذارند فاجعه ملی اتفاق می افته کن فیکون میشه بورس ایران دزد بازاره ظوری بفروشن که ضرر 100 در صدی بدن ملت چی میگه این کارشناس
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تقسیم سود ۱۰۰۵ ریالی در مجمع

تقسیم سود ۱۰۰۵ ریالی در مجمع "لخانه"

مجمع عمومی لوازم خانگی پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ با حضور سهامداران به صورت حضوری و آنلاین، در سالن کنفرانس این شرکت در دفتر مرکزی برگزار شد.
سهامداران

سهامداران "کازرو" دور هم جمع می‌شوند

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی کازرون در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۸ برگزار می‌شود.

"ثاژن" حسابرس را در مجمع انتخاب کرد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سخت آژند در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ برگزار شد.

"ممسنی" از سهامدارانش دعوت کرد

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی ممسنی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۸ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: