کد خبر : ۲۳۶۵۶۱
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز:
۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۴
کارشناس بازار سرمایه گفت: بازار همچنان تحت فشار خروج نقدینگی قرار دارد بر اساس آمار‌های روز گذشته، حقیقی‌ها ۸۳۰ میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

بازار تحت فشار خروج نقدینگی

همایون دارابی در گفت‌وگو با بورس‌نیوز اظهار کرد: بازار همچنان تحت‌فشار خروج نقدینگی قرار دارد بر اساس آمار‌های روز گذشته، حقیقی‌ها ۸۳۰ میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

کارشناس بازارسرمایه افزود: مقاصد این نقدینگی‌ها نیز صندوق‌های با درآمد ثابت است و روز گذشته مبلغ ۲۳۶ میلیارد تومان راهی این صندوق‌ها شدند و پول در حال پارک شدن است.

وی گفت: با توجه به شرایطی که در بازار داریم و فشاری که از محل فروش اوراق‌ها به بازار وارد می‌شود هرروز شاهد کاهش قیمت اوراق و بازدهی بیشتر آن هستیم و طبیعتاً شانس برای ورود پول به بازار سهام هرروز کمتر و فشار زیادی به منابع بازار وارد می‌شود.

دارابی بیان کرد: کارکرد دامنه نامتقارن این است که سرعت بازار را کم کند و کمی زمان بخرد تا در چارچوب برخی از مشکلات که گریبان آن را گرفته خارج شود.

کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه دامنه نوسان به‌تنهایی نمی‌تواند کارکرد عملیاتی بر بازار داشته باشد، تصریح کرد: دامنه نوسان فقط در زمان بازگشت بازار این فرصت را می‌دهد که زیان سهامداران زودتر جبران شود.

وی ادامه داد: اگر در ماه، چهار بار بازار مثبت داشته باشیم برابر با یک ماه منفی می‌شود به همین دلیل در شرایطی فعلی دامنه نوسان کمی زمان می‌خرد تا فروش اوراق دولتی کمتر شود، نرخ سود بانکی مشخص و تکلیف بودجه نهایی شود تا اسفند که ماه بی‌پولی در بازار است به اتمام برسد.

دارابی تأکید کرد: بازار ما به‌گونه‌ای است که در دوره رشد بسیار هیجانی و در دوره اُفت بسیار فرسایشی عمل می‌کند و این ماهیتی است که از گذشته در بازار وجود داشته و همان اُفتی که در مردادماه در بازار شاهد بودیم در اسفند نیز همان را شاهد هستیم.

بیشتر بخوانید:

توصیه افراد حرفه‌ای و سنگینی زیان سهامدار

حسن
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
روحانی حیا کن بورس و مردم را رها کن
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
این ماهیت بازار ما نیست استاد، این اثر محدودیت دانه نوسانه که باعث میشه دوران افت، بسیار فرسایشی عمل کنه.
ناشناس
Germany
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
قوانینی که بدون هیچگونه منطقی فقط با ..........همراه بشه حاصلی بیشتر از این نداره؟! بازار بورس طی دو هفته متوالی با فشار صف فروش سنگین و شاخص منفی همراه شده. دریغ از یک حمایت نیم بندی از بازار سرمایه توسط دولت چپو و غارتگر. آقای رئیس تو که با افتخار اومدی از ادامه قانون دامنه نوسان نامتقارن بدرد نخورت تا تعادل بازار تمام قد دفاع کردی و با بوق و کرنا از تصمیم من درآوردی خودت سرکیف بودی.... حداقل جرات داشته باش دستور جمع آوری صف های فروشو صادر کن ببینیم چند مرد حلاجی؟
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"غشهد" به مجمع می‌رود

مجمع عمومی شرکت شهد ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ برگزار می‌شود.
افزایش سرمایه ۶۳ درصدی

افزایش سرمایه ۶۳ درصدی "وایران" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت لیزینگ ایرانیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ برگزار شد.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "رکیش" در دهم تیرماه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارت اعتباری ایران کیش در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ برگزار می شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "فخاس" به گوش می‌رسد

مجمع عمومی شرکت مجتمع فولاد خراسان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: