کد خبر : ۲۳۶۶۹۴
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز:
۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۷
مدیرعامل کارگزاری بورس بیمه ایران گفت: تصمیمات با دیدکوتاه مدت، به دور از نظرات کارشناسی و در نظر گرفتن واقعیت‌ها اتخاذ می‌شود و خروجی آن هم بدتر شدن بیشتر وضعیت بازار است.

وخیم شدن وضعیت بازار با تصمیم گیری‌های غیرکارشناسی

مهدی رباطی در گفت‌وگو با بورس نیوز با اشاره به مصوبه سازمان بورس درباره افزایش حدنصاب سرمایه‌گذاری صندوق‌های درآمد ثابت در سهام، اظهار کرد: این مصوبه با هدف تزریق منابع بیشتر به بازار و ورود نقدینگی که طی مدت اخیر از بازار خارج شد تدوین شده است.

کارشناس بازار سرمایه افزود: البته این مصوبه هیچ تاثیر مثبت و خاصی بر بازار نخواهد داشت و مثل سایر تصمیماتی که در مدت اخیر گرفته شده منجر به نتیجه خاصی نمی‌شود.

وی درباره چرایی گرفتن اینگونه تصمیمات گفت: طبیعی است که بازار سرمایه شرایط کاملا بحرانی را می‌گذراند و این شرایط، مسئولان را وادار می‌کند که تصمیماتی بگیرند که از این فشار خارج شوند.

رباطی بیان کرد: باید کارشناسی‌تر و دوراندیشانه‌تر به این مسائل نگاه کرد، تمام این مسائل مدت‌ها قبل توسط فعالان و کارشناسان خبره بازار بازگو و حتی راه حل‌ها هم ارائه شده اما؛ به دلایل مبهم، نظرات کارشناسی کنار گذاشته و صرف تصمیماتی گرفته شد که در سال‌های گذشته نیز شاهد آن بودیم که به نتیجه‌ای منجر نمی‌شود و اثر معکوس دارد و فقط وضعیت بازار را بدتر می‌کند.

مدیرعامل کارگزاری بورس بیمه ایران خاطرنشان کرد: شرایط حال حاضر نیز همین گونه است و تصمیمات با دیدکوتاه مدت، به دور از نظرات کارشناسی و در نظر گرفتن واقعیت‌ها اتخاذ می‌شود و خروجی آن هم بدتر شدن بیشتر وضعیت بازار است.

وی تصریح کرد: قطعا این مدل تصمیمات به نتیجه نمی‌رسد، راه حل نجات بازار مشخص و روشن است و تا زمانی که در تصمیم‌گیر‌ها به رویه علمی و کارشناسی در بورس و سایر بخش‌های اقتصادی که بر بازار اثرگذار است توجه نشود شاهد وضعیت بدتر خواهیم بود.

رباطی گفت: اگر بازار به حال خود گذاشته می‌شد و اینگونه تصمیم‌گیری‌ها و تشدد‌ها و شتابزدگی‌ها صورت نمی‌گرفت امید به بهتر شدن وضعیت بازار در ۲ ماه آینده و پایان اصلاح وجود داشت تا به آرامی نقدینگی به بازار وارد شود، اما دستکاری‌های بیرونی که در بازار اتفاق افتاد از جمله اجرای دامنه‌نوسان نامتقاران که ضربه زیادی به بازار وارد کرد موجب شده وضعیت بازار از روال طبیعی خارج و شرایط مبهمی به وجود بیاید.

مدیرعامل کارگزاری بورس بیمه ایران گفت: به دلیل اینکه نمی‌دانیم در آینده با چه تصمیمات خلق الساعه‌ای مواجه خواهیم شد پیش بینی بازار بسیار سخت شده است.

بیشتر بخوانید:

توصیه افراد حرفه‌ای و سنگینی زیان سهامدار

ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۲
هشدار به حقوقی بی شرافت خگستر و خودرو !
من 70% ملکی که فروخته بودم در سهام شما با نیرنگ و حقه بازی از دست دادم . تا خرداد دست از این بازی کثیف برداشتید و سهام به روال عادی برگشت که هیچ .
در غیر اینصورت هر جایی باشید و هر کسی باشید پیدایتان می کنم و تاوان سختی خواهید داد .
اگر چند تا از ........بروند همه چی درست خواهد شد . می خواهید جدی بگیرید می خواهید به خیانت ....خودتان و بدبخت کردن سهامدار ادامه بدهید.
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۲
تو حقوقی خیلی دوست داری مردم از دامته متقارن ضرر کنن . بیشتر از ایت تا جیب شماها پر شه . سهامدار خرد ی که 60 درصد زندگیم را به دعوت اقایان هز دست دادم
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۲
دعوای بین حقوقی ها و سازمان هست که دامنه نامتقارن جلوی نوسان گیری شون رو گرفته.انتخابات ۱۴۰۰ مردم یادتون نره
پاسخ ها
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۲
بهتره بگی جلوی حجم بالای سهم و کار مزد های کارگزاری ها رو گرفته
Ali ch
Poland
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۲
بورس بازاری باند مدت هست و در طولانی مدت بیشترین بازدهی را خواهد داد پس به مدت ۵ سال دیگه صبر خواهیم کرد تا محصول خود را برداشت کنیم
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۲
دامنه باعث شده کار گزار ها دیگه با حجم بالای خرید و فروش نشه و کار مزدشون کاهش یابد چون براشون قیمتها مهم نیست فقط حجم الکی سهام براشوت مهم است که دامنه بد جوری حالشون گرفته تازه بسیار تصمیم خوبی بوده انشالله کامل دامنه نوسان برداشته شود
گول خورده دولت
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
دوستان انتخابات۱۴۰۰یادتون نره برای جبران
پاسخ ها
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
براشون مهم نیست همانگونه که کنون مهم نبوده
S GH
Iran (Islamic Republic of)
۰۶:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
حقوقی بی شرف که رانت داره میدونست کی وچه موقع پول روبکشه بیرون.این مردم ساده وبدبخت هستن که افتادن تو چاهی که هم دولت هم حقوقی برای مردم کنده بودن،حالا حالا هم شکمشون پر نمیشه که بخوان وضعیت بازار رو درست کنن.من که ۷۰ درصد ضرر کردم همرو یکجا دادم رفت خدارو شکر که زیاد نیاورده بودم که الان سکته بزنم ولی وای به حال اونایی که پول ملک وماشین وغیره رو برج ۵ و۶ وارد این بازار کرده بودن.واقعا این مردم گناه دارن
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
بی ............ها
همه چیز این ملت رو .کردید .نبود؟
دست توی جیب ملت هم کردید و از پول خودشون برداشتید
9 سال هر چی از ساعت 5 صبح تا 6 عصر زحمت کشیده بودم رفت
..............به .........
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
کلن ربطی به قوانین جدید نداره هر وقت دوست داشتن میبرن بالا شما خودت رو ناراحت نکن
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
خدایا همه چیز رابه توواگذار میکنیم
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
صدای مجمع

صدای مجمع "غکورش" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت صنعت غذایی کورش در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۳ برگزار خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "شفن" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی فن آوران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ برگزار خواهد شد.

"انرژی" آماده برگزازی مجمع شد

مجمع عمومی شرکت بورس انرژی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ برگزار خواهد شد.

"خمحور" در دوم تیرماه به مجمع می‌رود

مجمع عمومی شرکت تولید محور خودرو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: