کد خبر : ۲۳۶۷۵۹
صف فروش حاصل سود بی‌کیفیت این تامین‌سرمایه به چشم زد؛
۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۰
بی شک مهر تایید حسابرس بر تحقق سود خالص ناچیز ۶۳۰ ریالی به ازای هر سهم در عملکرد سال مالی ۱۳۹۹ شرکت تامین سرمایه امید، معاملات ماه‌های آتی سهام این شرکت را دستخوش نوساناتی جدی خواهد کرد.

خواندن ۳دقیقه

شرکت تامین سرمایه امید+بورس نیوز

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در شرایطی که طرح غیرکارشناسانه و غیرمنطقی دامنه‌نوسان غیرمتقارن توسط متخصصان در هفته‌های اخیر منجر به کاهش مفرط نقدشوندگی در بسیاری از نماد‌های کوچک بازار سرمایه شده، ظاهرا فشار فروش روند مثبت عجیب سهام تامین سرمایه امید در هفته گذشته را تحت‌الشعاع قرار داده و علیرغم حمایت‌های کورکورانه حقوقی در این نماد شاهد تشکیل صف فروش در نماد این شرکت هستیم.

سود هر سهم امید+بورس نیوز

بی‌شک مهر تایید حسابرس بر تحقق سود خالص ناچیز ۶۳۰ ریالی به ازای هر سهم در عملکرد سال مالی ۱۳۹۹ شرکت تامین سرمایه امید، معاملات ماه‌های آتی سهام این شرکت را دستخوش نوساناتی جدی خواهد کرد.

شاید باورش سخت باشد، اما از ۶.۳۶۵ میلیارد ریال سود خالص شرکت تامین سرمایه امید در سال مالی ۱۳۹۹، بیش از ۵.۱۲۹ میلیارد ریال (بیش از ۸۰ درصد) از آن سهم سود ناشی از سپرده‌های بانکی و اوراق بهادار است.

نکته جالب در مورد درآمد‌های شناسایی شده این شرکت که البته در اکثر شرکت‌های تامین سرمایه نیز به چشم می‌خورد سهم بالای درآمد‌های حاصل از سود بانکی و اوراق بوده و تاسف‌بر‎‌انگیزتر آنکه خدمات مالی ارائه شده توسط این شرکت‌ها که به نوعی سوپرمارکت مالی هم محسوب می‌شوند، بسیار ناچیز است.

درآمدهای تامین سرمایه امید+بورس نیوز

همانگونه که در جدول نیز مشاهده می‌شود، از مجموع کل درآمد‌های ۶.۴۵۶ میلیارد ریالی شناسایی شده شرکت تامین سرمایه امید در سال مالی ۱۳۹۹ تنها در حدود ۴۱۷ میلیارد ریال مربوط به درآمد‌های حاصل از ارائه خدمات تخصصی نظیر مدیریت صندوق و مشاوره مالی و سرمایه‌گذاری بوده که این موضوع نشان دهنده شناسایی درآمد‌هایی بادآورده از این شرکت‌ها به واسطه انحصار و سرمایه‌های بالایشان است.

بیشتر بخوانید:

اصلاح بازار هنوز تمام نشده!/ آیا قیمت‌ها به اردیبهشت‌ماه بازمی‌گردد

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تقسیم سود ۱۰۰۵ ریالی در مجمع

تقسیم سود ۱۰۰۵ ریالی در مجمع "لخانه"

مجمع عمومی لوازم خانگی پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ با حضور سهامداران به صورت حضوری و آنلاین، در سالن کنفرانس این شرکت در دفتر مرکزی برگزار شد.
سهامداران

سهامداران "کازرو" دور هم جمع می‌شوند

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی کازرون در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۸ برگزار می‌شود.

"ثاژن" حسابرس را در مجمع انتخاب کرد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سخت آژند در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ برگزار شد.

"ممسنی" از سهامدارانش دعوت کرد

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی ممسنی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۸ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: