تعداد بازدید : ۸۰۵
کد خبر : ۲۳۷۰۲۵
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس:
۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: علیرغم همه پیگیری‌ها، بررسی‌ها، نظارت‌ها و نشست‌های کارشناسی وزارت صنعت، معدن و تجارت نتوانسته است در زمینه حذف دلالان محصولات کشاورزی و کاهش قیمت میوه در بازار اقدامی داشته باشد.

خواندن ۳دقیقه

بازار میوه+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، سیدجواد ساداتی‌نژاد، رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در خصوص فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه بازار میوه شب عید و مسائل محیط زیستی، اظهار کرد: بخشی از فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه محیط زیست بیانگر اهمیت موضوع برای ایشان است.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری انجام فعالیت در حوزه محیط زیست را انقلابی خواندند، نه تجملی، ادامه داد: این نوع نگاه تابلو ارزشمندی برای فعالان محیط زیست است و باید سر لوحه حامیان آن قرار بگیرد.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در خانه ملت با تاکید بر اینکه بخشی دیگر از فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه بالا بودن قیمت میوه در بازار شب عید است، عنوان کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت و ستاد تنظیم بازار با ذخیره‌سازی و توزیع میوه در بازار در راستای کاهش قیمت و کنترل بازار شب عید تلاش می‌کند.

ساداتی‌نژاد افزایش قیمت میوه در بازار شب عید را با توجه به وضعیت معیشتی مردم جامعه غیرقابل قبول دانست و بیان کرد: در کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در زمینه ذخیره سازی میوه و تامین بازار شب عید نشستی را با حضور ستاد تنظیم بازار و وزارت جهاد کشاورزی تشکیل دادیم و تذکرات نیز داده شد.

این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه در سال جاری میزان ذخیره‌سازی میوه به منظور بازار شب عید در مقایسه با سال گذشته کمتر بوده، تصریح کرد: مسئولین ذی‌ربط و وزات صنعت، معدن و تجارت قول داده اند تا میزان ذخیره‌سازی میوه شب عید را افزایش دهند و سازمان برنامه و بودجه نیز باید اعتبارات لازم را تامین کند.

وی با اشاره به اینکه به ستاد تنظیم بازار تذکر می‌دهم که میزان ذخیره‌سازی میوه باید برابر با سال گذشته باشد، خاطرنشان کرد: از موضع نظارتی مطالب مطرح شده در فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص تامین میوه شب عید را فردا طی نشستی در کمیسیون کشاورزی پیگیری می‌کنیم.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه یکی از موضوعات که در بازار وجود دارد فاصله قیمت محصولات کشاورزی و باغی از مزرعه تا بازار بوده، ادامه داد: علیرغم همه پیگیری‌ها، بررسی‌ها، نظارت‌ها و نشست‌های کارشناسی وزارت صنعت، معدن و تجارت نتوانسته در زمینه حذف دلالان محصولات کشاورزی و کاهش قیمت میوه در بازار اقدامی داشته باشد و کماکان شاهد اختلاف قیمتی مزرعه تا بازار هستیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع "سقاین" در نیمه ماه آینده

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سیمان قاین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ برگزار می شود.

"سدشت" هیات مدیره جدید انتخاب کرد

مجمع فوق العاده شرکت صنایع سیمان دشتستان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ برگزار شد.
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "زپارس" در سی‌ام ماه جاری

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ برگزار خواهد شد.
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "خودکفا" تازه می شود

مجمع عمومی فوق العاده شرکت اقتصادی و خودکفائی آزادگان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: