کد خبر : ۲۳۷۲۷۷
نماینده مردم اصفهان در مجلس یازدهم؛
۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: سهم برداشت صنایع استان اصفهان از رودخانه زاینده رود بین ۵۵ تا ۶۰ میلیون مترمکعب است که در مقایسه با سایر بخش‌ها ناچیز است.

خواندن ۲دقیقه

مهدی طغیانی+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، مهدی طغیانی، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج فارس به اصفهان اظهار کرد: سهم برداشت صنایع استان اصفهان از رودخانه زاینده‌رود بین ۵۵ تا ۶۰ میلیون مترمکعب بوده که در مقایسه با سایر بخش‌ها ناچیز است.

وی افزود: اگر صنایع بتوانند همین سهم ناچیز را از آب‌های انتقال یافته خارج از حوضه زاینده‌رود تامین کنند به پایداری حوضه زاینده‌رود کمک می‌شود.

نماینده مردم اصفهان در خانه ملت بیان کرد: با آغاز عملیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج فارس به اصفهان مشکل زاینده رود حل نمی‌شود چرا که سهم برداشت آب از زاینده‌رود کم بوده و نباید اجازه داد با عملیاتی شدن این طرح احیاء زاینده‌رود به حاشیه برود.

وی اضافه کرد: مطالبه استان اصفهان احیاء زاینده‌رود بوده و باید به برداشت‌های غیرمجاز در بالادست و بارگذاری‌های مجاز و رسمی خارج از تابلوی منابع و مصارف و مصوبات شورای عالی آب در بالادست پایان داد.

لازم به ذکر است، با راهبری وزارت صمت و سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ معدنی از جمله فولاد مبارکه یکشنبه این هفته عملیات اجرایی آیین بهره‌برداری و شروع عمیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان به استان‌های شرقی و مرکزی کشور توسط رییس جمهور آغاز خواهد شد.

این ابَرپروژه، با بهره مندی از توان متخصصان داخلی و همچنین ظرفیت‌های بخش خصوصی توانمند، در زمان تحریم به اجرا خواهد درآمد و این موضوع باعث شده تا از آن به عنوان یکی بزرگترین پروژه‌های بعد از انقلاب اسلامی نام برده شود.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
صدای مجمع

صدای مجمع "غکورش" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت صنعت غذایی کورش در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۳ برگزار خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "شفن" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی فن آوران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ برگزار خواهد شد.

"انرژی" آماده برگزازی مجمع شد

مجمع عمومی شرکت بورس انرژی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ برگزار خواهد شد.

"خمحور" در دوم تیرماه به مجمع می‌رود

مجمع عمومی شرکت تولید محور خودرو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: