کد خبر : ۲۳۷۳۸۰
مدیر طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی خبر داد:
۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۴
مدیر طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی از راه‌اندازی پنج طرح باقی مانده از سبد طرح‌های جهش دوم صنعت پتروشیمی در بهار ۱۴۰۰ خبر داد.

خواندن ۲دقیقه
صنعت پتروشیمی+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، امیر وکیل‌زاده،  مدیر طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی از راه‌اندازی پنج طرح باقی مانده از سبد طرح‌های جهش دوم صنعت پتروشیمی در بهار ۱۴۰۰ خبر داد و اظهار کرد: توسعه زنجیره ارزش به عنوان یک راهبرد، مورد توجه ویژه‌ای قرار دارد و به دنبال آن هستیم که زنجیره را در ابعاد مختلف توسعه دهیم تا افزون بر جلوگیری از خام‌فروشی، تنوع سبد محصولات پتروشیمی و ارزش‌افزوده بالاتری ایجاد شود.

وی افزود: در سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا، روند عملیات اجرایی و بهره‌برداری برخی از طرح‌ها با موانع و مشکلاتی مواجه شده بود، اما با تلاش‌های صورت گرفته ساخت هیچ طرحی از سبد طرح‌های جهش دوم متوقف نشده است.

وی با بیان اینکه در بهار سال آینده پنج طرح باقیمانده از سبد جهش دوم پتروشیمی به بهره‌برداری کامل می‌رسند، افزود: با توجه به برنامه ریزی ها، طرح‌های پتروشیمی سبلان، فاز۱ مسجد سلیمان، پارسیان سپهر، فاز یک آرتا انرژی و نیز فاز نخست طرح پتروکیمیای ابن سینا در بهار سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری کامل خواهند رسید.

مدیر طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه توسعه زنجیره ارزش به عنوان یک راهبرد مورد توجه ویژه‌ای قرار دارد، گفت: به دنبال آن هستیم که زنجیره را در ابعاد مختلف توسعه دهیم تا افزون بر جلوگیری از خام‌فروشی، تنوع سبد محصولات پتروشیمی و ارزش‌افزوده بالاتری ایجاد شود.

در راستای تحقق جهش دوم صنعت پتروشیمی تاکنون۱۲ طرح وارد مدار تولید شده اند و پتروشیمی کاوه، طرح توسعه پتروشیمی تخت جمشید، فاز نخست پتروشیمی بوشهر، طرح تولید کاتالیست لرستان، طرح توسعه پتروشیمی ارومیه و نیز طرح‌های میاندوآب، کیمیای پارس خاورمیانه، پالایش گاز بید بلند ۲، فاز دوم پتروشیمی ایلام، پتروشیمی‌های لردگان، هگمتانه و پتروپالایش کنگان به جمع پتروشیمی‌های کشور پیوسته اند.

بیشتر بخوانید:

تحلیل صنعت متانول در ایران

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تقسیم سود ۱۰۰۵ ریالی در مجمع

تقسیم سود ۱۰۰۵ ریالی در مجمع "لخانه"

مجمع عمومی لوازم خانگی پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ با حضور سهامداران به صورت حضوری و آنلاین، در سالن کنفرانس این شرکت در دفتر مرکزی برگزار شد.
سهامداران

سهامداران "کازرو" دور هم جمع می‌شوند

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی کازرون در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۸ برگزار می‌شود.

"ثاژن" حسابرس را در مجمع انتخاب کرد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سخت آژند در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ برگزار شد.

"ممسنی" از سهامدارانش دعوت کرد

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی ممسنی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۸ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: