تعداد بازدید : ۱۱۸۳
کد خبر : ۲۳۷۵۱۱
سود ۱.۰۲۲ ریالی هر سهم در دوره ۶ماهه ثبت شد؛
۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۰
بخش اصلی سودآوری شرکت از محل سود ناشی از فروش اوراق بهادار بوده و در این دوره کل درآمد‌های شرکت ۸۲۵ میلیارد ریال بوده که ۷۶۰ میلیارد ریال آن مربوط به سود فروش بوده است.

خواندن ۲دقیقه

شرکت سرمایه گذاری اعتباری ایران+بورس نیوز

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت سرمایه‌گذاری اعتبار ایرانیان در دوره ۶ ماهه منتهی به پایان دی ماه سال جاری و بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی شده موفق به کسب سودخالص ۸۱۸ میلیارد ریالی و معادل ۱.۰۲۲ ریال به ازای هر سهم شده که این سود نسبت به گزارش حسابرسی‌نشده شرکت در حدود ۲درصد کاهش را نشان می‌دهد.

بخش اصلی سودآوری شرکت از محل سود ناشی از فروش اوراق بهادار بوده و در این دوره کل درآمد‌های شرکت ۸۲۵ میلیارد ریال بوده که ۷۶۰ میلیارد ریال آن مربوط به سود فروش بوده است.

گزارش حسابرسی شده واعتبار+بورس نیوز

بیشترین سود فروش از محل واگذاری واحد‌های سرمایه‌گذاری صندوق‌های طلا و همچنین اوراق مشارکت خارج از بورس بوده که بیش از ۹۲درصد از کل درآمد‌های شرکت از محل واگذاری و فروش این اوراق بوده است.

بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری‌های شرکت که تماما در بخش کوتاه‌مدت طبقه‌بندی شده به ۲ هزار و ۶۱ میلیارد ریال رسیده که این سرمایه‌‌گذاری‌ها شامل سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌های بورسی به مبلغ ۹۵۲ میلیارد ریال و مابقی آن نیز مربوط به خرید واحد‌های سرمایه‌گذاری صندوق‌های بادرآمد ثابت و همچنین صندوق‌های طلا و اوراق مشارکت دیگر بوده است.

به این ترتیب به نظر می‌رسد که سود این شرکت عمدتا وابستگی بالایی به نرخ سود صندوق‌های بادرآمد ثابت و همچنین روند قیمتی سکه طلا خواهد داشت و نوسانات بازار سهام نقش کمتری را در افزایش یا کاهش ارزش دارایی‌های آن خواهند داشت.


بیشتر بخوانید:

سود فروش "واعتبار" با اوراق سکه سنگین شد/ سهم بالای سود فروش از کل درآمد‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"درهآور" با موضوع سرمایه به مجمع می‌رود

شرکت دارویی ره‌آورد تامین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ مجمع عمومی فوق‌العاده برگزار خواهد کرد.
سوددهی

سوددهی "ثامید" از آخرین روز شهریورماه

شرکت توسعه و عمران امید زمانبندی پرداخت سود را مشخص کرد.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "بسویچ" در نهم ماه آینده

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پارس سویچ در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ برگزار می شود.

"غویتا"۲۱ تومان تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت ویتانا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: