کد خبر : ۲۳۷۵۸۴
آخرین پیش‌گشایش ۱۳۹۹؛
۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰
بازار امروز را با افزایش قیمت‌ها و رشد شاخص کل پیش‌بینی می‌شود اما؛ بااین‌حال به نظر می‌رسد که شاهد عرضه صف‌های خرید و کاهش شتاب افزایش قیمت‌ها در معاملات امروز نسبت به‌روز سه‌شنبه باشیم.

ترمز آخرین بورس قرن یا سبزی بهار ...

به گزارش بورس‌نیوز، آخرین روز کاری سال ۱۳۹۹ را در حالی آغاز خواهیم کرد که پس از اتمام فرآیند‌های فروش اوراق بهادار دولتی در بازار‌سرمایه و همچنین فروش برخی از مشتریان اعتباری کارگزاری‌ها، شاهد افزایش روند صعودی شاخص‌های بورسی هستیم.

در جریان معاملات دیروز "شاخص‌کل" با رشد مناسبی همراه بود تا با ۳۶ هزار و ۲۶۱ واحد افزایش به ارتفاع یک میلیون و ۲۹۰ هزار واحد برسد تا به‌این‌ترتیب این نماگر بازار در آستانه ورود به کانال جدیدی باشد؛ شاخص کل هم‌وزن نیز با ۰.۷۱ درصد افزایش به ۴۳۷ هزار و ۹۳۲ واحد رسید.

سیاست و اقتصاد کلان

دهقان دهنوی سخنگوی شورای عالی بورس، از تصویب سه سیاست کلی در خصوص تغییر دامنه‌نوسان در جلسه این شورا خبر داد و افزود: بر این اساس، افزایش دامنه‌نوسان مورد تأکید شورا قرار گرفت و ثانیا این افزایش به شکل تدریجی همراه با اطلاع‌رسانی کامل و آمادگی بازار انجام می‌شود و از طرف دیگر نیز، مقرر شد که همراه با سیاست افزایش دامنه‌نوسان، فرهنگ‌سازی و ترویج روش‌های سهامداری غیرمستقیم نیز انجام شود.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار خاطرنشان کرد: با این سه سیاست کلی، تعیین عدد دامنه نوسان به سازمان بورس واگذار شد؛ همچنین جمع‌بندی‌ها در روز‌های بعدی انجام و نظرات صاحب‌نظران و کارشناسان نهاد‌های مالی اخذ می‌شود تا در نهایت به تصمیمی برسیم که موردنظر و اجماع طیف وسیع سهامداران باشد.

سخنگوی شورای عالی بورس در ادامه با اشاره به دیگر دستورات جلسه امروز این شورا تصریح کرد: دو موضوع دیگر در دستور کار نشست امروز بود؛ یکی بودجه ۱۴۰۰ سازمان بورس که خوشبختانه به تصویب رسید و دستور سوم به اوراق مالی جدید اختصاص داشت که طراحی آن در سازمان بورس و بورس انرژی انجام‌شده و به تائید شورای فقهی هم رسیده بود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: بدون اینکه به بخش خصوصی و بخش اقتصادی کشور فشار اضافه وارد شود تا ۲۰ اسفند ۱۰۰درصد درآمد مالیاتی مصوب که ۱۸۰هزار میلیارد تومان بوده محقق شده است. فرهاد دژپسند در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی گفت: درحالی‌که پیش‌بینی می‌شد صادرات غیرنفتی امسال حدود ۲۷ میلیارد دلار باشد تا شب گذشته صادرات غیرنفتی ۳۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار بوده است. لازم به ذکر است که این رقم همچنان نسبت به صادرات غیرنفتی سال ۱۳۹۸ که بیش از ۴۰ میلیارد دلار بود، در حدود ۱۸ درصد کمتر است.

در خبری از حوزه بودجه و اقتصاد کلان، معاون امور اقتصادی و بودجه سازمان برنامه‌وبودجه کشور گفت: تاکنون حدود ۱۸۰ هزار میلیارد تومان اوراق مالی فروخته شد. معاون امور اقتصادی و بودجه سازمان برنامه‌وبودجه کشور تأکید کرد: اگر بتوانیم تا پایان هفته نیز ۲۰ هزار میلیارد تومان اوراق دیگر بفروشیم. وی در پاسخ به این سؤال که آیا سال آینده قیمت بنزین افزایش خواهد داشت، گفت: برنامه‌ای سال آینده هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین وجود ندارد. همچنین در خبری دیگر مربوط به بودجه ۱۴۰۰، شاهد تائید لایحه بودجه سال آینده توسط شورای نگهبان بودیم تا به‌این‌ترتیب فرآیند تصویب بودجه سال آینده کشور نیز به اتمام برسد.

بازار امروز

بازار امروز را نیز با افزایش قیمت‌ها و رشد شاخص کل پیش‌بینی می‌کنیم. بااین‌حال به نظر می‌رسد که شاهد عرضه صف‌های خرید و کاهش شتاب افزایش قیمت‌ها در معاملات امروز نسبت به‌روز سه‌شنبه باشیم.


بیشتر بخوانید:

تاثیر تصمیم قطع یا ادامه دامنه نامتقارن بر بازار

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تقسیم سود ۱۰۰۵ ریالی در مجمع

تقسیم سود ۱۰۰۵ ریالی در مجمع "لخانه"

مجمع عمومی لوازم خانگی پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ با حضور سهامداران به صورت حضوری و آنلاین، در سالن کنفرانس این شرکت در دفتر مرکزی برگزار شد.
سهامداران

سهامداران "کازرو" دور هم جمع می‌شوند

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی کازرون در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۸ برگزار می‌شود.

"ثاژن" حسابرس را در مجمع انتخاب کرد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سخت آژند در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ برگزار شد.

"ممسنی" از سهامدارانش دعوت کرد

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی ممسنی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۸ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: