تعداد بازدید : ۸۴۷
کد خبر : ۲۳۷۸۲۱
۰۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۱
معاون وزیر نیرو در امور انرژی‌های تجدیدپذیر گفت: وزیر نیرو اجازه صادرات برق تجدیدپذیر‌ها را صادر کرده تا برای سرمایه‌گذاران این بخش تشویق محسوب شود، اما باید اختیار صادرات در دست توانیر باشد، چراکه باید برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای پیش رود که بتوان به توانیر به عنوان یک منبع مطمئن برق حساب کرد.

صادرات برق+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، محمد ساتکین، معاون وزیر نیرو با تاکید بر این‌که ممکن است در زمانی نور خورشید یا باد کافی برای تولید برق تجدیدپذیر وجود نداشته باشد، تصریح کرد: برای صادرات باید به یک منبع مطمئن که شبکه برق است تکیه کرد، به همین دلیل نباید این اختیار از مجموعه توانیر خارج شود.

وی با بیان اینکه ما مصوبه وزیر نیرو را داریم و که مجموعه‌هایی که تمایل به صادرات برق تولیدی خود دارند می‌بایست ابتدا مقصد را به ما معرفی کنند سپس پروانه آن‌ها را به صورت صادراتی صادر می‌کنیم و قراردادشان را با ما مبادله و برقشان را وارد شبکه می‌کنند.

معاون وزیر نیرو در امور انرژی‌های تجدیدپذیر با بیان اینکه نکته مهم در این فرایند نقطه اتصال به شبکه است که می‌بایست متقاضیان مجوز آن را ازتوانیر اخذ کنند، سپس توانیر برق تولیدی آن‌ها را به صورت ایمن به مقصد تحویل می‌دهد.

به گفته ساتکین در حال حاضر سه مجموعه بزرگ در بحث صادرات پروانه اخذ کردند، اما باید مجوز اتصال به شبکه را نیز اخذ کرده تا بتوانند با ساتبا قرارداد مبادله کنند، البته فرایند صدور اتصال به شبکه پیچیدگی‌هایی دارد که اگر آن پیچیدگی‌ها را پشت سر بگذارند با آن‌ها قرار داد مبادله می‌کنیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"تملت" دست به جیب می شود

شرکت تامین سرمایه بانک ملت از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
زمان برگزاری مجمع

زمان برگزاری مجمع "دکیمی" تعیین شد

مجمع عمومی عادی شرکت صنعتی کیمیدارو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ برگزار خواهد شد.

"غپینو" آماده مجمع می‌شود

مجمع عمومی شرکت صنعتی پارس مینو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ برگزار می‌شود.
تطابق اساسنامه

تطابق اساسنامه "سرچشمه" در مجمع

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ برگزار شد.

"غدشت" در اندیشه تغییر هیات مدیره است

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت دشت مرغاب در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: