تعداد بازدید : ۸۳۰
کد خبر : ۲۳۷۸۲۱
۰۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۱
معاون وزیر نیرو در امور انرژی‌های تجدیدپذیر گفت: وزیر نیرو اجازه صادرات برق تجدیدپذیر‌ها را صادر کرده تا برای سرمایه‌گذاران این بخش تشویق محسوب شود، اما باید اختیار صادرات در دست توانیر باشد، چراکه باید برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای پیش رود که بتوان به توانیر به عنوان یک منبع مطمئن برق حساب کرد.

صادرات برق+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، محمد ساتکین، معاون وزیر نیرو با تاکید بر این‌که ممکن است در زمانی نور خورشید یا باد کافی برای تولید برق تجدیدپذیر وجود نداشته باشد، تصریح کرد: برای صادرات باید به یک منبع مطمئن که شبکه برق است تکیه کرد، به همین دلیل نباید این اختیار از مجموعه توانیر خارج شود.

وی با بیان اینکه ما مصوبه وزیر نیرو را داریم و که مجموعه‌هایی که تمایل به صادرات برق تولیدی خود دارند می‌بایست ابتدا مقصد را به ما معرفی کنند سپس پروانه آن‌ها را به صورت صادراتی صادر می‌کنیم و قراردادشان را با ما مبادله و برقشان را وارد شبکه می‌کنند.

معاون وزیر نیرو در امور انرژی‌های تجدیدپذیر با بیان اینکه نکته مهم در این فرایند نقطه اتصال به شبکه است که می‌بایست متقاضیان مجوز آن را ازتوانیر اخذ کنند، سپس توانیر برق تولیدی آن‌ها را به صورت ایمن به مقصد تحویل می‌دهد.

به گفته ساتکین در حال حاضر سه مجموعه بزرگ در بحث صادرات پروانه اخذ کردند، اما باید مجوز اتصال به شبکه را نیز اخذ کرده تا بتوانند با ساتبا قرارداد مبادله کنند، البته فرایند صدور اتصال به شبکه پیچیدگی‌هایی دارد که اگر آن پیچیدگی‌ها را پشت سر بگذارند با آن‌ها قرار داد مبادله می‌کنیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"غپاذر" از سهامداران دعوت کرد

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان شرقی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ برگزار می شود.
در مجمع

در مجمع "ونیکی" ۳۲۰ ریال تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری ملی ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ برگزار شد.
سود ۱۹۰۰ریالی نصیب سهامداران

سود ۱۹۰۰ریالی نصیب سهامداران "شوینده"

مجمع عمومی شرکت مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ برگزار شد.
ترکیب هیات مدیره

ترکیب هیات مدیره "قیستو" انتخاب شد

مجمع فوق العاده شرکت قند بیستون در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: