تعداد بازدید : ۱۳۰۸
کد خبر : ۲۳۸۰۲۳
معاون عملیات شرکت سپرده گذاری گفت:
۰۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۸
معاون عملیات شرکت سپرده گذاری گفت: سود ۱۳۰ شرکت بورسی در سال ۹۹ از طریق سامانه سجام واریز شد.

خواندن ۲دقیقه

پرداخت سود از سجام+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، فریبا اخوان، معاون عملیات شرکت سپرده گذاری درخصوص با واریز سود شرکت‌های بورسی از طریق سامانه سجام، اظهار کرد: یکی از اطلاعاتی که هنگام ثبت نام مشتریان در سامانه جامع مشتریان یا همان سجام گرفته می‌شود، شماره حساب بانکی مشتریان است، ناگفته نماند که این شماره حساب‌ها برای صحت سنجی از طریق سامانه شبای بانک مرکزی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی  افزود: یکی از کاربرد‌های سامانه سجام پرداخت و توزیع سود به صورت متمرکز بوده به همین منظور می‌توان به واریز سود ۱۳۰ شرکت بورسی از طریق این سامانه در سال ۹۹ اشاره کرد.

معاون عملیات شرکت سپرده گذاری مرکزی تاکید کرد: از دو ریال تا شانزده هزار و پانصد ریال بابت هر سهمی که شرکت‌ها به حساب سپرده گذاری مرکزی واریز کردند ما همان مقدار را به حساب سهامدارانشان واریز کردیم. براین اساس شرکت‌هایی که از طریق سجام اقدام به پرداخت سود کردند توانستند ۹۷ درصد از سود سهامدارانشان را واریز کنند.

اخوان ادامه داد: از تمام شرکت‌هایی که مجمع سود تقسیمی را برگزار کردند فقط ۱۳۰ شرکت سودشان را از طریق سجام واریز کردیم و رویه ما بقی همانند گذشته از طریق سیستم‌های بانکی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: اگر خلاء‌های قانونی که در بازار سرمایه وجود دارد رفع شود و ناشران موظف شوند که سودشان را از طریق سجام واریز کنند ما در شرکت سپرده گذاری مرکزی ظرفیت‌های لازم را برای انجام تمامی امور از جمله پرداخت سود داریم.

معاون عملیات شرکت سپرده گذاری مرکزی تصریح کرد: این خلاء‌های قانونی یعنی الزام تمام ناشران، باید از طریق مجلس رفع و تصویب شود.

اخوان گفت: حضور شرکت‌ها برای واریز سود از طریق سامانه سجام به دلیل افزایش مزایا سبب شده تا شرکت‌ها در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ حضور فعال تری داشته باشند.

وی بیان کرد: پرداخت سود سهام از طریق سامانه سجام سود دوسویه دارد به سبب آنکه برای ناشر قیمت توزیع سودش کمتر می‌شود و سهامدار در وقتش صرفه جویی می‌شود.

معاون عملیات شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: سود سهام عدالت از طریق شماره شبا‌هایی که از قبل وارد شده، واریز می‌شود و در نتیجه نیاز چندانی به سجامی شدن افراد نیست.

رضا
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
شرکت قند هگمتانه از پرداخت سود سهامداران از طریق سجام خودداری میکند و سود سال های قبل را هم نپرداخته .
رضا
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
شرکت صبا تامین با نماد صبا همه سهامداران خود را برای دریافت سود سهام به بانک پارسیان فراخوانده است در این شرایط کرونایی که مردم از تجمع در بانک ها منع شدند
پاسخ ها
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
سود سهام همه شرکت ها باید از طریق سجام پرداخت شود
رضا
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
شرکت صبا تامین با نماد صبا همه سهامداران خود را برای دریافت سود سهام به بانک پارسیان فراخوانده است در این شرایط کرونایی که مردم از تجمع در بانک ها منع شدند
رضا
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
شرکت کابل سازی شهید قندی با نماد بکام از سهامداران خواسته از طریق فکس برایشان شماره حساب ارسال کنند .
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
آغاز سوددهی

آغاز سوددهی "وبوعلی" ۷ ماه پس از مجمع

شرکت سرمایه‌گذاری بوعلی از پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
سهامداران

سهامداران "شزنگ" دور هم جمع می‌شوند

مجمع عمومی عادی فوق‌العاده شرکت تجهیز نیروی زنگان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ برگزار خواهد شد.

"ارفع" از مردادماه دست به جیب می‌شود

شرکت آهن و فولاد ارفع زمان پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.
گردهمایی سهامداران

گردهمایی سهامداران "همراه" در سی‌ام ماه جاری

مجمع عمومی شرکت ارتباطات سیار ایران تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: