تعداد بازدید : ۱۷۰۴
کد خبر : ۲۳۸۳۴۸
پشتیبانی و مانع زدایی از تولید، ذوب آهن را به اهداف تولیدی می‌رساند؛
۱۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۶
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان تولید ذوب آهن اصفهان در سال گذشته، افزایش کمی (حدود ۴ هزار تن) نسبت به سال ۹۸ داشت، اما به لحاظ کیفی و تنوع محصولات به ویژه در تولید ریل وکلاف و سایر محصولات جدید، دستاورد‌های خوبی حاصل شد.

خواندن ۲دقیقه

ذوب آهن اصفهان+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، منصور یزدی‌زاده، مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در نخستین روز سال ۱۴۰۰ با حضور در بین کارکنان خط تولید این شرکت در بخش‌های کوره بلند، فولادسازی و نورد، از سختی‌های سال ۹۹ و نتایج خوب آن گفت و اظهار کرد: اتفاقات خوب سال سخت ۹۹ حاصل تلاش، همدلی و تعهد یکایک همکاران ذوب آهنی بود که با تمام وجود برای صنعت و اقتصاد کشور کوشش کردند.

وی افزود: تولید ذوب آهن اصفهان در سال گذشته، افزایش کمی (حدود ۴ هزار تن) نسبت به سال ۹۸ داشت، اما به لحاظ کیفی و تنوع محصولات به ویژه در تولید ریل وکلاف و سایر محصولات جدید، دستاورد‌های خوبی حاصل شد.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، راه‌اندازی کوره بلند شماره یک در سال ۹۹ را دستاوردی مهم وارزشمند برای این شرکت دانست و گفت: این موفقیت با همدلی تلاشگران ذوب آهنی حاصل شد و این کوره خیلی زود به تولید نرمال رسید.

وی شیوع ویروس کرونا را از جمله اثرگذارترین موانع و مشکلات این شرکت ذکر کرد وگفت: این عامل باعث بسته شدن بازار‌های خارجی و مشکلات تامین مواد اولیه در داخل شد که تولید را به ویژه در ابتدای سال ۹۹ با چالش مواجه کرد.

یزدی‌زاده افزود: خدا را شاکر هستیم که در سال گذشته توانستیم به صورت نسبی عملکرد مطلوبی داشته باشیم و همچنین این عملکرد برای هدلینگ صدرتامین و مجموعه سهامداران رضایت بخش بود.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان از هدف گذاری این شرکت برای دستیابی به تولید ۳ میلیون تن خبر داد وگفت: اگر مشکل ومانع خاصی ایجاد نشود، دست یابی به این تولید در سال ۱۴۰۰ امکانپذیر است.

یزدی‌زاده، تدبیر مقام معظم رهبری در سال جدید و نامگذاری این سال با عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» را همچون سال‌های گذشته بسیار هوشمندانه توصیف کرد و گفت: این عنوان، دقیقاً همان چیزی است که تولید کننده نیاز دارد. در کشور ما توانایی‌های بسیار خوبی در حوزه تولید وجود دارد وکار‌های بزرگی می‌توان انجام داد، اما موانعی در مسیر حرکت تولید ایجاد می‌شود که امیدواریم دولتمردان ما در این خصوص، همت مضاعف داشته باشند تا شعار سال جاری محقق شود و ذوب آهن بتواند دستاورد خوبی در سال جاری رقم بزند.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان بزرگترین اقدام در راستای پشتیبانی و مانع زدایی از تولید برای این شرکت را، حل مشکل تامین مواد اولیه ذکر کرد گفت: ذوب آهن برای تولید نباید دغدغه تامین مواد اولیه داشته باشد و مسائلی همچون مباحث فنی تولید، صادرات و... به اندازه کافی ایجاد دغدغه می‌کند.

وی افزود: امیدوارم وزارت صمت در سال ۱۴۰۰ طرحی نو دراندازد تا شاهد تامین پایدار مواد اولیه به خصوص مواد آهن دار برای ذوب آهن اصفهان باشیم.


  • بیشتر بخوانید:

تمدید قرارداد اجاره واحد یک "کاذر" با "ذوب"

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع "سقاین" در نیمه ماه آینده

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سیمان قاین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ برگزار می شود.

"سدشت" هیات مدیره جدید انتخاب کرد

مجمع فوق العاده شرکت صنایع سیمان دشتستان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ برگزار شد.
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "زپارس" در سی‌ام ماه جاری

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ برگزار خواهد شد.
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "خودکفا" تازه می شود

مجمع عمومی فوق العاده شرکت اقتصادی و خودکفائی آزادگان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: