تعداد بازدید : ۸۲۲
کد خبر : ۲۳۸۵۲۶
آیا سازوکاری برای روان شدن صف فروش‌های چندماهه نیست؟
۲۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۱
یکی از عمده تفاوت‌های میزان فروش شرکت در این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل عدم فروش کالای بازرگانی روغن آفتابگردان و ذرت و کلزا است.

افزایش سود خالص

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، در شرایطی که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان عدم نقد شوندگی یکی از بزرگ‌ترین معضلات حال حاضر سهامداران در ماه‌های گذشته است طرح ناقص دامنه‌نوسان نامتقارن نیز به این مشکل دامن‌زده تا بسیاری از سهامداران نگون‌بخت نتوانند زمانی را برای روان‌شدن صفوف فروش بسیاری از سهام متصور شوند.

ظاهراً در اوضاع نابسامان کنونی نه خبری از بازگشت دامنه‌نوسان متقارن است و نه خبری از گره‌های معاملاتی، که این موضوع منجر به قفل‌شدن بسیاری از سهامداران نظیر سهامداران شرکت بهپاک (بیش از ۲ ماه در صف فروش مانده‌اند) شده‌اند.

آنچه در گزارش سالانه شرکت بهپاک مشهود بود، افت بیش از ۱۲درصدی سود عملیاتی است که به‌هیچ‌وجه با قیمت‌های کنونی سهم همخوانی ندارد.

افزایش سود خالص

یکی از نکات قابل‌تأمل و نگران‌کننده صورت‌های مالی حسابرسی نشده سالانه این شرکت در سال مالی جاری، کاهش چشمگیر مقادیر و مجموع مبالغ فروش علی‌رغم افزایش چشمگیر نرخ‌های فروش انواع محصولات این شرکت، در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بوده که این موضوع منجر به کاهش چشمگیر مبالغ فروش و درآمد‌های این شرکت شد.

لازم به ذکر است یکی از عمده تفاوت‌های میزان فروش این شرکت در این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل عدم فروش کالای بازرگانی روغن آفتابگردان و ذرت و کلزا است.

افزایش سود خالص

در انتها باید اشاره شود که این شرکت با تحقق درآمدی ۴.۵۲۴ میلیارد ریالی و ۴۲درصد کمتر از مدت مشابه سال قبل، سود خالصی ۵۲۵ میلیارد ریالی محقق کرده که ۳۰ درصد افزایش را به ثبت رسانده است.


  • بیشتر بخوانید:

پیش بینی ۱۵۶ هزار تنی واردات مواد اولیه "بهپاک"

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
آغاز سوددهی

آغاز سوددهی "وبوعلی" ۷ ماه پس از مجمع

شرکت سرمایه‌گذاری بوعلی از پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
سهامداران

سهامداران "شزنگ" دور هم جمع می‌شوند

مجمع عمومی عادی فوق‌العاده شرکت تجهیز نیروی زنگان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ برگزار خواهد شد.

"ارفع" از مردادماه دست به جیب می‌شود

شرکت آهن و فولاد ارفع زمان پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.
گردهمایی سهامداران

گردهمایی سهامداران "همراه" در سی‌ام ماه جاری

مجمع عمومی شرکت ارتباطات سیار ایران تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ برگزار خواهد شد.
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "پارسیان" در مجمع

مجمع عمومی شرکت بیمه پارسیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: