تعداد بازدید : ۹۹۷
کد خبر : ۲۳۸۷۱۸
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز:
۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۴
مدیرعامل کارگزاری آرمون بورس گفت: مصوبه جدید سازمان بورس می‌تواند تاثیرات خوبی داشته باشد، اما اگر ابهاماتی که بر بازار سایه افکنده برطرف شود، نفع بیشتری خواهد داشت.

نفع بازار از برطرف شدن ابهامات متغیر‌های کلان

صادق قاسمی در گفت‌وگو با بورس نیوز درباره رشد شاخص در بازار امروز اظهار کرد: شاخص بین یک میلیون و ۱۸۰ هزار واحد تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد در حال نوسان است و با ریزش‌هایی که انجام داد در حال نزدیک شدن به یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد بود که به آن واکنش نشان داد.

کارشناس بازار سرمایه افزود: همچنین فرسایشی و طولانی شدن اصلاح زمانی به دلیل اجرای دامنه نوسان نامتقارن و انتشار خبر‌هایی مبنی بر تزریق منابع جدید به بازار از هفته‌های قبل در رشد شاخص اثرگذار بود.

وی با بیان اینکه پول پارک شده در بازار وجود دارد و به محض بهبود شرایط ورود پیدا می‌کند، گفت: ابهامات زیادی وجود دارد، انتخابات و وضعیت برجام بر متغیر‌های کلان اثرگذار است، هنوز نرخ ارز و  بهره مشخص نیست و هر زمان این موارد شفاف شود بازار به آن واکنش نشان خواهد داد.

قاسمی بیان کرد: تا ابهامات برای بازار برطرف نشود نمی‌توان رشد بالایی را برای بازار مدنظر قرار داد البته توقع اُفت آنچنانی هم نباید از بازار داشت.

مدیرعامل آرمون بورس خاطرنشان کرد: در فصل مجامع قرار داریم شرکت‌ها از EPS‌های خوبی برخوردار هستند و در خرداد و تیرماه سود تقسیم خواهند کرد و این موارد از پتانسیل‌های بازار محسوب می‌شوند.

وی با اشاره به مصوبه جدید مبنی بر تزریق ۲۴ هزار میلیارد تومان به بازار سرمایه، تصریح کرد: مصوبه جدید سازمان بورس می‌تواند تاثیرات خوبی داشته باشد، اما اگر ابهاماتی که بر بازار سایه افکنده برطرف شود، نفع بیشتری خواهد داشت.


  • بیشتر بخوانید:

روزهای حسرت بار "بورس"

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
آغاز سوددهی

آغاز سوددهی "وبوعلی" ۷ ماه پس از مجمع

شرکت سرمایه‌گذاری بوعلی از پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
سهامداران

سهامداران "شزنگ" دور هم جمع می‌شوند

مجمع عمومی عادی فوق‌العاده شرکت تجهیز نیروی زنگان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ برگزار خواهد شد.

"ارفع" از مردادماه دست به جیب می‌شود

شرکت آهن و فولاد ارفع زمان پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.
گردهمایی سهامداران

گردهمایی سهامداران "همراه" در سی‌ام ماه جاری

مجمع عمومی شرکت ارتباطات سیار ایران تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: