تعداد بازدید : ۱۵۸۲
کد خبر : ۲۳۸۷۴۵
سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی در گفت‌وگو با بورس نیوز:
۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۳
سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه گذاری استانی گفت: قرار بود استان البرز از استان تهران جدا شود و انتقال دارایی از کد سرمایه گذاری استان تهران می‌تواند مبنایش در سرمایه گذاری استان البرز باشد.

عامل بهم ریختگی تابلو فروش یا انتقال سهام عدالت

اکبر حیدری در گفت‌وگو با بورس نیوز اظهار کرد: سود "سهام عدالت" علیرغم حقوق مالکانه و قانون تجارت که باید توسط شرکت سرمایه‌گذاری استانی به سهامداران پرداخت می‌شد با مصوبه شورای عالی بورس، امور آن به سپرده‌گذاری مرکزی داده شد.

سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی افزود: سود سهام عدالت باید از محل سود شناسایی‌شده در شرکت سرمایه‌پذیر پرداخت شود و  پرداخت از طریق شرکت‌های استانی مبنای حقوقی و قانونی نمی‌تواند داشته باشد اما؛ ما هم خبرهایی دریافت کردیم مبنی بر اینکه بخشی از پرتفوی سهام عدالت به فروش رفته است!

وی گفت: به دلیل اینکه شورای عالی بورس درصدد آن بوده که ساختار و مدیران مدنظر خود را در سرمایه‌گذاری قرار دهد اختیارات قانونی را از سرمایه‌گذاری‌ها سلب کرده اما؛ حسب اطلاع ما سود شرکت‌های سرمایه‌پذیر نهاد عنصر است هرچند اعلام شد، مسئولیتش با سپرده‌گذاری مرکزی است.

حیدری بیان کرد: قرار بود استان البرز از استان تهران جدا شود، انتقال دارایی از کد سرمایه‌گذاری استان تهران می‌تواند مبنایش در سرمایه‌گذاری استان البرز باشد.

سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی تصریح کرد: درگذشته مصوبه‌ای برای بازارگردانی در حوزه سهام عدالت داشتیم که بر مبنای آن قرار بود " ۵ در هزار " دارایی سرمایه‌گذاری استانی به یک صندوق توسعه بازار در قالب صندوق اختصاصی بازارگردانی برای سهام عدالت تخصیص پیدا کند می‌تواند این هم ضامن این جابجایی بوده باشد.

وی خاطرنشان کرد: اگر در پرتفوی سهام عدالت و سرمایه‌گذاری استانی فروشی به‌جز این دو مورد صورت گرفته باشد حتماً خط قرمز ماست و بابت آن مطالبه گری می‌کنیم، مردم باید از جزئیات اقدامات قبل از انجام آن مطلع شوند نه بعدازآن و از طریق تحولاتی که در بازار رخ می‌دهد.


  • بیشتر بخوانید:

ارزش سهام عدالت ۶۰ هزارتومان کاهش پیدا کرد

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
پرداخت سود

پرداخت سود "مداران" از ابتدای شهریورماه

شرکت داده پردازی ایران از زمان پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.
تقسیم سود ۳۱۵ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۳۱۵ تومانی در مجمع "سبجنو"

مجمع عمومی شرکت سیمان بجنورد در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ برگزار شد.

"وسکرد" آماده برگزاری مجمع می‌شود

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت سرمایه گذاری استان کردستان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ برگزار خواهد شد.

"کخاک" به مجمع رفت

مجمع عمومی شرکت صنایع خاک چینی ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: