تعداد بازدید : ۳۶۰۶
کد خبر : ۲۳۸۸۰۸
عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۲۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۴
محدودیت خرید سهام تا سقف ۲۵ میلیون تومان برای اعضای هیئت مدیره، مدیرعامل و کارکنان کارگزاری و افراد تحت تکفل آنها حذف شد و پرسنل کارگزاری ها و بستگان درجه یک آنها می توانند بدون محدودیت در سهام و اوراق با درآمد ثابت و آپشن ها، معامله کنند.

مانع زادیی مهم سازمان بورس برای پرسنل کارگزاری و فعالان فضای مجازی

محمد حسن ابراهیمی سرو علیا عضو هیئت مدیره سازمان بورس در گفت و گو با بورس نیوز در خصوص تصمیمات جدید هیات مدیره سازمان بورس بیان کرد: یکی از مصوباتی که خیلی برای پرسنل کارگزاری ها مهم است، اصلاح ماده ۳۱ بود. در هیات مدیره تصویب شد محدودیت خرید سهام تا سقف ۲۵ میلیون تومان برای اعضای هیئت مدیره، مدیرعامل و کارکنان کارگزاری و افراد تحت تکفل آنها حذف شود و پرسنل کارگزاری ها و بستگان درجه یک آنها بتوانند بدون محدودیت در سهام و اوراق با درآمد ثابت و آپشن ها، معامله کنند. البته با این مصوبه از همکاران در کارگزاری ها انتظار داریم شفاف باشند و با کد خودشان معامله کنند. البته این مصوبه نیاز به تایید شورای عالی بورس دارد.

وی افزود: در مورد محدودیت های معاملاتی پرسنل نهادهای مالی و ارکان بازار، مصوبه ای تصویب نشده است. اما قرار شد بررسی حقوقی انجام شود و اگر امکان داشت در این مورد هم اقداماتی صورت بگیرد. به هر حال امکان سرمایه گذاری مستقیم برای اعضای نهادهای مالی و ارکان بازار فراهم نیست. مصوبه دیگر هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، مربوط به فعالیت فعالان بازار سرمایه در فضای مجازی بود. قرار شد واحد حقوقی سازمان بورس، درخواست استرداد پرونده هایی که به دادگستری ارسال شده، مطرح کند و این پرونده ها یکبار دیگر در واحد حقوقی سازمان بورس، بررسی شود تا در صورت امکان، به دوستانی که در فضای مجازی هم فعالیت هایی داشتند، تخفیفی داده شود.

این مقام مسئول با اشاره به بسته مانع زدایی از توسعه صندوق های سرمایه گذاری با هدف توسعه و بهبود عملکرد این صندوق ها، گفت: همچنین چند مورد از مواردی که بعنوان مقررات دست و پاگیر صندوق ها قلمداد می شد، اصلاح شد. از جمله آنکه برای پذیره نویسی فیکس اینکام ها حداقل ۱۰۰ سرمایه گذار لازم بود که این محدودیت برداشته شد و فقط باید مبلغ مشخص شده توسط سرمایه گذاران تامین گردد که ممکن است این مبلغ توسط ۳ یا ۴ سرمایه گذار تامین گردد. مصوبه دیگر مربوط به تمدید مجوز صندوق های سرمایه گذاری بانک ها بود. با توجه به اینکه صندوق های بانک ها مجوز سبدگردانی نداشتند، از اردیبهشت ماه مجوز مدیریت صندوق های بانک ها ابطال می شد و بانک ها باید فعالیت خود را به سبدگردان ها یا سایر نهادهای دارای مجوز واگذار می کردند که مجوز صندوق های بانک ها به مدت ۲ سال دیگر تمدید شد. لازم به ذکر است که مصوبات امروز هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، باید به تصویب شورای عالی بورس هم برسد.

علی رضا
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
واقعا دست مریزاد! خدا رو شکر. بعد از این همه ریزش بازار و متضرر شدن سهامداران بالاخره با تلاش شبانه روزی مسئولین محترم سازمان دلیل ریزش ها مشخص و چراغ اول مانع زدایی در بورس روشن شد!! با این اقدام زیرکانه و البته شجاعانه! احتمالا از روز شنبه بازار سبز ... سبزه و از ریزش بیشتر جلوگیری شد! خخخخ خخخخ
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۶
یعنی بازار دیگه سبز میشه!!!
قیصر
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
هیچی این یه خبر بد از بدتر سهم ها ضرر دیده بیشتر رها میشن
قیصر
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
هیچی این یه خبر بد از بدتر سهم ها ضرر دیده بیشتر رها میشن
غفار
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
اگه سازمان بورس محدودیت خرید حداقل ۵۰۰ هزار تومان را بر می داشت و افراد معمولی می‌توانستند به صورت حداقل آفلاین مبالغ کمی خرید کنند .هم یه پس اندازی بود که فرد حتما به عنوان پس انداز اون را نگهداری می کرد و هم در رشد بورس تأثیر داشت.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"خپویش" سهامداران را به مجمع دعوت کرد

مجمع عمومی شرکت سازه پویش در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ برگزار خواهد شد.
حقیقی های

حقیقی های "قنیشا" سود گرفتند

شرکت قند نیشابور برنامه زمانبندی پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.

"ومهان" در مجمع ۱۰۰۰ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ برگزار شد.
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "ساراب" در دوم تیرماه

مجمع عمومی شرکت سیمان داراب در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: