تعداد بازدید : ۵۴۱۷
کد خبر : ۲۳۹۱۳۶
بورس نیوز بررسی کرد:
۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۵
نمایندگان اصفهانی مجلس محترم، قبل از امضای هشدارنامه‌ای که برای غول نساجی ایران امضا کردید، بد نبود سراغی از حسابرسان شرکت می‌گرفتید و می‌پرسیدید علت عدم تائید صورت‌های مالی این شرکت چه بوده و شاید آن‌وقت اعتبار خود را برای حمایت از کسانی که شعار رهبر انقلاب «تولید، پشتیبانی و مانع‌زدایی‌ها» را نادیده گرفته‌اند، خرج نمی‌کردید.

مخابره کد ۱۲ از بهارستان برای

به گزارش بورس نیوز، دقیقا دو هفته پیش بود که تعدادی از سهامداران شرکت پلی اکریل ایران مقابل وزارت صنعت، معدن و تجارت تجمع کردند و خواستار تحویل کارخانه‌ها به هیات مدیره جدید شدند.

این درخواست، مطالبه‌ای منطقی و بر حق بود و انتظار می‌رفت سیاست‌گذاران به‌حق مسلم و قانونی سهامداران احترام گذاشته و در سال رفع موانع تولید، برای تحویل هر چه سریع‌تر کارخانه‌ها به هیات مدیره منتخب سهامداران، اقدام کنند‌. اما برخلاف انتظارات بازهم منافع سهامداران خرد زیر پا گذاشته‌شده تا عده‌ای که سال‌هاست این غول صنعت نساجی را چپاول کرده‌اند، بازهم برخوان نعمتی بنام "پلی اکریل ایران" چنبره داشته باشند!

درباره دلایل اعتراضات ۲ هفته قبل سهامداران پلی اکریل ایران، اینجا بیشتر بخوانید.

اما این بار ماجرا چیست؟

در شرایطی که به نظر می‌رسید کارزارها با امضای چندین هزار سهامدار توسط نمایندگانی که با وعده حمایت مردم و توسط همین مردم روی کارآمدند، دیده‌شده و "قانون" اجرایی شود، ۱۲ نفر از نمایندگان منتخب مردم استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی، سهامداران "شپلی" را شوکه کردند و در نامه‌ای خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت، نسبت به لزوم جلوگیری از توقف تولید در مجموعه‌های پلی اکریل و DMT و لزوم ثبات در مدیریت این شرکت در شرایط فعلی کشور هشدار دادند!

نکته عجیب‌تر هم آنکه دقیقا همان خبرگزاری پرحاشیه‌ای که بعد از برگزاری مجمع سوم دی‌ماه ۹۹، سعی در ایجاد حواشی پیرامون این مجمع داشت، این بار هم هشدار ۱۲ دلواپس اصفهانی را در بوق و کرنا کرده است!

حمایت کورکورانه ۱۲ دلواپس مجلسی از مافیای فساد در

ولی بد نیست نگاهی هم به دلایل این دلواپسی‌ها داشته باشیم.

شرکت پلی اکریل ایران، بعدازآنکه قربانی ۲ مرحله خصوصی‌سازی یا بهتر است بگوییم به‌ نااهل سپاری شده بود، در سال ۹۵ به هیات حمایت از صنایع وزارت صمت سپرده شد تا راه‌اندازی مجدد شده و بعد از ۶ ماه راه‌اندازی تحویل هیات مدیره شود! اما متأسفانه یا خوشبختانه انگار سفره پلی اکریل ایران آن‌قدر چرب بود که تیم مدیریتی موقت را بدجور نمک‌گیر کرد و بعد از ۵ سال هنوز هم دل تحویل دادن کارخانه را ندارند و برای حفظ موقعیتشان به هر دری (از اجیر کردن چند گردن‌کلفت برای برهم زدن مجمع گرفته تا جلب رضایت ۱۲ مجلسی احتمالا با دروغ‌هایی که گفته‌اند ) می‌زنند.

پاسخ "شپلی" به اصفهانی‌های مقیم بهارستان

مخابره کد ۱۲ از بهارستان برای

مخابره کد ۱۲ از بهارستان برای

۱۰ هزار امضای سهامداران در مقابل ۱۲ نماینده

تیم مدیریتی موقت در ۵ سال اخیر اگرچه هنرنمایی کرده و غول صنعت نساجی را دوباره سرپا کرده؛ ولی سوءاستفاده‌های مالی و عدم شفافیت‌های این ۵ سال آن‌قدر پررنگ و مستند بوده که هیچ جور قابل‌چشم‌پوشی نیست!

مجموعه عظیمی که قرار بوده ۶ ماهه راه‌اندازی مجدد شود، ولی بعد از ۵ سال هنوز با ۳۰ درصد ظرفیت خود فعالیت می‌کند، زیان انباشته و بدهی بیش از هزار میلیارد تومانی دارد و آمار تولید و فروشی که طبق شفاف‌سازی‌ها در سامانه کدال، حداقل ماهی ۸۰ میلیارد تومان کمتر از فروش واقعی بود؟

دلواپسان محترم آن زمانی که در یک سال بیش از هزار میلیارد تومان از فروش شرکت (و درواقع حقوق سهامداران) توسط خفاشان شب مکیده شد، کجا بودند؟

نمایندگان اصفهان، اصلاً دقت کرده‌اند که زیان انباشته "شپلی" در ۵ سالی که هیات حمایت در این مجموعه حضورداشته، رشد ۱۰۰ درصدی داشته است؟

بر اساس کدام قانون، کارخانه‌ای را که حدود ۴۰ هزار سهامدار دارد، سال‌ها به هیات حمایتی سپرده‌اید که اهلیت مدیرانش مورد تائید سهامداران نیست؟

نگویید به خاطر حمایت از منافع ۱۲۰۰ نفر کارکنان شاغل در این مجموعه که هیچ عقل سلیمی پایمال کردن حق مالکیت ۴۰ هزار سهامدار را با این بهانه نمی‌پذیرد و ضمناً در آن صورت مجبور می‌شویم گریزی هم به مشکلات متعدد کارگری در این ۵ سال بزنیم که از حوصله مخاطب خارج است.

مانده‌ایم دلواپسان چطور منافع ۴۰ هزار سهامدار پلی اکریل ایران را نادیده می‌گیرند، دلیل نگرانی را کامل توضیح دهید؟

مخابره کد ۱۲ از بهارستان برای

راستی دلواپسان محترم، قبل از امضای هشدارنامه بد نبود سراغی هم از حسابرسان شرکت می‌گرفتید و می‌پرسیدید علت عدم تائید صورت‌های مالی این شرکت چه بوده؛ شاید آن‌وقت اعتبار و آبروی خود را برای حمایت از خفاشان خرج نمی‌کردید. 

مدارک تخلفات هیات اجرایی تماما از طریق هیات مدیره افشا و برخی از آنها در سامانه کدال بورس تهران هم اعلام عمومی شده اما؛ با وجود اعلام رسمی و اعلام به مسئولین قضایی و وزارت اطلاعات هیچکس به این اختلاس و فساد هزاران میلیاردی که حق بیش از ۴۰ هزار سهامدار را پایمال کرده و میکند رسیدگی نمی کند!!!

نمایندگان محترم، کلاه خود را بالاتر بگذاریم یا خیر!


بورس‌نیوز رسانه تخصصی بازارسرمایه در راستای شفافیت هرچه بیشتر و روشن‌شدن مسیر سرمایه‌گذاری سهامداران "شپلی"، آمادگی درج پاسخ «هیات اجرایی» را دارد.


  • بیشتر بخوانید:
افسانه
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
این هیئت نامحترم اجرایی از جون ۴۰ هزار سهامداری که تو این چند سال از عملکرد سرتا پا اختلاس و دزدی شان بیچاره شدند ، چی میخواد ؟؟؟
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
رفتید سهام زیانده شپلی خریدید چرا اینقدر شلوغ میکنید خودتون ترازنامه را دیدید و خریدید.والا سهام من با اونهمه خبر خوب و قیمت مناسب رشد نمیکنه ولی شپلی زیانده از 40 تومن رسیده 800 تومن!! اون موقع که من سهامدارش بودم این شرکت افزایش سرمایه 1200 درصدی داشت ولی سهم را یکسال بستند و فقط 50 درصد افزایش سرمایه را تایید کردند موقع بازگشایی با 50 درصد زیر قیمت بازگشایی شد دستمان هم به هیج جا بند نبود کسی حتی حالمان را هم نپرسید!!!
پاسخ ها
محمد
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
شما که بعنوان ناشناس نظر میدی، اول برو اطلاعاتت رو در مورد پلی اکریل کامل کن بعد اراجبف بباف، شپلی امروز 180 درجه با شپلی که تو در زمان حکمرانی پورسیدی و تحت فرمان شفیع پور خریدی تفاوت دارد. شپلی ک امروز کمر راست کرده حاصل تلاش تک تک سهامدارانش هست . و 5000 هزار تومن بیشتر هر برگ سهامش ارزش دارد. این سهن فقط بخاطر نابخردان هیات اجرایی است که در این قیمت مانده. با خروج این فاسدان کسی جلو قیمت سهم رو نمیتونه بگیره و توی هویج باید سهماتو همه رو در کف بفروشی شاید شپلی دو هزار تومن به بالا گیرت بیاد. پس چی شد؟ وقتی اطلاعاتت درحد جلبک هست سکوت کن و اراجیف نباف، سهامدار شپلی خودش قدر زر و سکه اش را میداند. نیاز به اظهارنظر دیگران هم ندارد
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سرمایه

سرمایه "ددام" فقط ۲۵ درصد افزایش یافت

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت داروسازی زاگرس فارمد پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ برگزار شد.
آغاز سوددهی

آغاز سوددهی "فجر" از ابتدای تیرماه

شرکت فولاد امیرکبیر کاشان زمان پرداخت سود به سهامداران را اعلام کرد.

"ثعتما" سرمایه را ۱۰۰ درصد افزایش داد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری ساختمانی اعتماد گستر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ برگزار شد.

"غمینو" ۶۰ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت صنایع غذایی مینو شرق در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: