تعداد بازدید : ۱۴۸۱
کد خبر : ۲۳۹۱۸۰
عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس:
۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۰
عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس گفت: مجلس تصویب کرد؛ به‌منظور تامین آب، برق و گاز مورد نیاز خانه‌هایی که در طرح جهش تولید و تامین مسکن ساخته می‌شوند، دولت خارج از چارچوب‌های تعریف شده مانند دریافت هزینه انتقال از مردم، صرفا هزینه حق انشعاب را از متقاضیان دریافت کنند.

خواندن ۲ دقیقه

طرح تولید مسکن+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، عبدالعلی رحیمی مظفری، عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس به تصویب مفادی از "طرح جهش تولید و تامین مسکن" در صحن علنی مجلس شورای اسلامی اشاره و اظهار کرد: مجلس تصویب کرد؛ به‌منظور تامین آب، برق و گاز موردنیاز خانه‌هایی که در طرح جهش تولید و تامین مسکن ساخته می‌شوند، دولت خارج از چارچوب‌های تعریف شده مانند دریافت هزینه انتقال از مردم، صرفا هزینه حق انشعاب را از متقاضیان دریافت کنند.

نماینده مردم سروستان و کوار و خرامه در خانه ملت افزود: در این مصوبه دستگاه‌های اجرایی مکلف شدند از منابع داخلی خودشان نسبت به ایجاد زیرساخت‌های تامین آب، برق و گاز اقدام کنند برهمین اساس دستگاه‌ها تنها حق دریافت حق انشعاب را از انبوه‌سازان و مردم دارند و حق دریافت هیچ مبلغی بابت تامین و انتقال را نخواهند داشت، این مهم در راستای کاهش هزینه‌های تمام شده مسکن پیش‌بینی شده است.

وی با تاکید بر اینکه تاسیسات زیربنایی این واحد‌های مسکونی مانند آب، برق، گاز و... با قیمت ارزان توسط وزارتخانه‌های مربوطه تامین شود، افزود: اجرای این طرح می‌تواند جلوی سفته‌بازی را در بازار مسکن بگیرد.

رحیمی مظفری یکی از اهداف طرح جهش تولید و تامین مسکن را تولید سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور و بروزرسانی طرح جامع مسکن دانست.

این نماینده مجلس توضیح داد: همچنین هدف اصلی طرح تولید و تامین مسکن؛ حمایت از ۳ دهک پایین جامعه و اقشاری مانند کارگران و کارمندان، جوانان فاقد شغل و مسکن و افراد دارای شرایط مندرج در قانون ساماندهی و حمایت از عرضه و تولید مسکن است که با ارائه زمین رایگان و ارائه تسهیلات مناسب این مهم محقق می‌شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون انرژی نیز پس از ابلاغ قانون به دولت و تدوین آیین‌نامه‌های آن از جنبه نظارتی به موضوع انشعابات آب و برق و گاز این مساکن ورود می‌کند تا قانون به صورت صحیح اجرا شود. 


  • بیشتر بخوانید:

رشد مداوم قیمت مسکن عامل افزایش تعداد خانه‌های خالی

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
آغاز سوددهی

آغاز سوددهی "وبوعلی" ۷ ماه پس از مجمع

شرکت سرمایه‌گذاری بوعلی از پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
سهامداران

سهامداران "شزنگ" دور هم جمع می‌شوند

مجمع عمومی عادی فوق‌العاده شرکت تجهیز نیروی زنگان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ برگزار خواهد شد.

"ارفع" از مردادماه دست به جیب می‌شود

شرکت آهن و فولاد ارفع زمان پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.
گردهمایی سهامداران

گردهمایی سهامداران "همراه" در سی‌ام ماه جاری

مجمع عمومی شرکت ارتباطات سیار ایران تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ برگزار خواهد شد.
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "پارسیان" در مجمع

مجمع عمومی شرکت بیمه پارسیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: