تعداد بازدید : ۱۴۰۵
کد خبر : ۲۳۹۶۰۱
اعلام سود خالص ۵۳۲ ریالی "ونوین" به ازای هر سهم؛
۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۷
افزایش معنادار در حدود ۷.۷۵۰ میلیارد ریالی درآمد‌های حاصل از تسهیلات اعطایی این بانک در فروردین سال ۱۴۰۰ در مقایسه با سال مالی گذشته از نکات قابل‌توجه و البته تأمل‌برانگیز این بانک هست.

بانک اقتصاد نوین+بورس نیوز

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، پس از اعلام سود خالص ۵۳۲ ریالی به ازای هر سهم در عملکرد ۹ ماهه نخست سال ۱۳۹۹ از بانک اقتصاد نوین، ظاهرا این بانک سال ۱۴۰۰ را نیز بهتر از سال‌های قبل آغاز کرده و در عملکرد فروردین ماه موفق به شناسایی مازاد درآمد‌های بانکداری گردیده است.

بانک اقتصاد نوین که در سال‌های گذشته و به طور متوالی کسری‌های هنگفتی ناشی از فعالیت بانکداری (تفاوت درآمد‌های ناشی از اعطای تسهیلات و سود پرداختی به سپرده‌های بانکی) را شناسایی می‌کرد، در سال مالی ۱۴۰۰ با شناسایی مازاد این درآمدها، سهامداران خود را به‌نوعی امیدوار کرده‌اند.

عملکرد ماهانه ونوین+بورس نیوز

همان‌گونه که در جدول فوق نیز ملاحظه می‌گردد افزایش معنادار در حدود ۷.۷۵۰ میلیارد ریالی درآمد‌های حاصل از تسهیلات اعطایی این بانک در فروردین سال ۱۴۰۰ در مقایسه با سال مالی گذشته از نکات قابل‌توجه و تأمل‌برانگیز این بانک هست.

از سوی دیگر، باید منتظر ماند تا اثر افزایش مجدد نرخ‌های سود بانکی در صورت‌های مالی میان‌دوره ماه‌های آتی این بانک آشکار گردد تا بتوان نمایی شفاف‌تر از سودآوری این شرکت ترسیم نمود.

لازم به ذکر است آنچه در خصوص نحوه گزارش دهی بانک‌ها کاملاً مشهود هست، اعتبار پایین گزارش‌ها میان‌دوره حسابرسی نشده هست چراکه در سال‌های اخیر گزارش‌ها حسابرسان و الزامات بانک مرکزی تعیین کنند سود واقعی این شرکت‌ها است.


  • بیشتر بخوانید:

درخشش "ونوین" در اسفندماه

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"تملت" دست به جیب می شود

شرکت تامین سرمایه بانک ملت از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
زمان برگزاری مجمع

زمان برگزاری مجمع "دکیمی" تعیین شد

مجمع عمومی عادی شرکت صنعتی کیمیدارو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ برگزار خواهد شد.

"غپینو" آماده مجمع می‌شود

مجمع عمومی شرکت صنعتی پارس مینو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ برگزار می‌شود.
تطابق اساسنامه

تطابق اساسنامه "سرچشمه" در مجمع

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ برگزار شد.

"غدشت" در اندیشه تغییر هیات مدیره است

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت دشت مرغاب در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: