کد خبر : ۲۳۹۶۰۴
افزایش درآمد‌های سود سهام و سود ناشی از فروش سهام؛
۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۵
بخش اصلی فروش سهام مربوط به واگذاری بخشی از سهام در اختیار شرکت‌های سایپا، پالایش نفت تبریز، بانک تجارت و پتروشیمی پردیس بوده است.

سرمایه گذاری ورنا+بورس نیوز

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت سرمایه‌گذاری رنا در دوره ۶ ماهه منتهی به پایان اسفندماه ۱۳۹۹ و بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی نشده، موفق به کسب سود خالص ۲ هزار و ۸۲۹ میلیارد ریالی و معادل ۳۵۵ ریال به ازای هر سهم شده است.

این سود نسبت به ۶ ماهه مشابه سال مالی قبل از آن افزایش ۱۵۵ درصدی را نشان می‌دهد. افزایش سود سهام دریافتی شرکت و همچنین رشد درآمد‌های ناشی از سود فروش سهام، منجر به این افزایش محسوس در سودآوری شرکت شده است.

عملکرد ماهانه ورنا+بورس نیوز

جمع کل درآمد‌های عملیاتی محقق شده شرکت در این مدت معادل ۲ هزار و ۹۸۵ میلیارد ریال بوده که ۱۴۷ درصد بیشتر از مدت مشابه سال مالی قبل‌تر است.

درآمد سود سهام محقق شده در این مدت معادل ۱ هزار و ۴۲۹ میلیارد ریال است که این درآمد در مدت مشابه پارسال کمتر از ۴۵ میلیارد ریال بوده است. دریافت سود سهام ۱.۱۵۶ میلیارد ریالی از شرکت زیرمجموعه غیر بورسی توسعه سرمایه رادین و همچنین دریافت سود سهام ۲۵۲ میلیارد ریالی از شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن، از دلایل اصلی رشد محسوس سود سهام دریافتی شرکت بوده است.

همچنین، این شرکت سرمایه‌گذاری در نیمه نخست سال مالی آن موفق به کسب درامد ۱.۴۸۲ میلیارد ریالی از محل سود فروش سرمایه‌گذاری‌ها شده است. این سود نسبت به ۶ ماهه سال مالی قبل بیش از ۳۷ درصد رشد را نشان می‌دهد. بخش اصلی فروش سهام مربوط به واگذاری بخشی از سهام در اختیار شرکت‌های سایپا، پالایش نفت تبریز، بانک تجارت و پتروشیمی پردیس بوده است.

بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری‌های شرکت شامل سرمایه‌گذاری‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت در پایان سال قبل به ۱۶ هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال رسیده است.

از این مبلغ، ۱۴.۲۱۲ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بورسی با ارزش بازار ۹۴ هزار میلیارد ریالی بوده است.

در جدول زیر شرکت‌های اصلی زیرمجموعه سرمایه‌گذاری رنا در دو بخش بورسی و غیر بورسی ارائه‌شده است:

سرمایه گذاری ورنا+بورس نیوز


  • بیشتر بخوانید:

شناسایی سود "ورنا" از محل فروش سهام بی‌کیفیت "خساپا"

سهامدار خرد
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۹
شرکت کلاه بردار - بورس کلاه بردار- مملکت کلاه بردار.سهام رنا را 2200 تومن چند ماه پیش خریدم الان پولمو نیاز دارم روی قیمت 500 تومن یکماهه صف فروش درست کردن طوریکه من تا حالا نتونستم 50.000 سهم بفروشم. مدیران کثیف دولتی با اینکه جیبمونو زدن با اینحال اجازه خروج از این دزدخونه رو هم نمیدن.مرگ و ننگک بر هر چی مسئول مملکته.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع "شپلی" تا ۴ روز آینده

مجمع عمومی شرکت پلی‌اکریل ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۰۶برگزار خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "مارون" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی مارون در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ برگزار می‌شود.

"خفولا" در دهم ماه جاری به مجمع می‌رود

مجمع عمومی فوق العاده شرکت خدمات فنی فولاد یزد در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ برگزار خواهد شد.
تقسیم سود ۱۰۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۱۰۰ تومانی در مجمع "بساما"

مجمع عمومی شرکت بیمه سامان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: