کد خبر : ۲۳۹۷۵۳
۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۲
مدیرعامل بانک مسکن از اختصاص سه هزار میلیارد تومان به پروژه ۱۰هزار واحدی شهر بندرعباس خبرداد.

خواندن ۲ دقیقه

مشارکت بانک مسکن+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، محمود شایان، مدیرعامل بانک مسکن در آیین آغاز عملیات اجرایی بزرگترین پروژه تولید مسکن کشور در شهر بندرعباس اظهار کرد: نقش بانک‌ها در تحقق شعار سال بسزا و کلیدی است.

وی در آیین آغاز اجرای بزرگترین طرح تولید مسکن کشور در بندرعباس که با حضور مهندس اسلامی وزیر راه و شهرسازی انجام شد افزود: طبق فرموده مقام معظم رهبری که امسال را سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها نامگذاری کرده اند، بانک‌ها می‌توانند در همه این بخش‌ها موثر واقع شوند.

شایان ادامه داد: برای تحقق این شعار و در بخش مانع زدایی‌ها در بانک مسکن کمیته‌ای تشکیل شده است که این موضوع را بررسی و موانع را از سر راه تولید بردارد.

وی خاطرنشان کرد: برای نخستین بار در کشور، برای این پروژه که ۱۰هزار واحد بوده و در زمینی به مساحت ۳۵۰ هکتار ساخته می‌شود، بانک مسکن برای هر واحد مسکونی مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌کند که در مجموع برای این پروژه ۱۰هزار واحدی، سه هزار میلیارد تومان اختصاص می‌یابد.

مدیرعامل بانک مسکن بیان کرد:طی سال‌های گذشته ۲میلیون و ۳۰۰هزار واحد مسکن مهر با حمایت مالی بانک مسکن ساخته شده‌است و در تلاش هستیم که موارد باقیمانده را نیز به زودی به اتمام برسانیم.

وی ادامه داد: مواردی که در بحث مسکن مهر به اتمام نرسیده است به دلایل حقوقی و مشکلاتی بوده که در خارج از مجموعه بانک وجود داشته است و بانک مسکن آمادگی دارد که در جهت اتمام آن‌ها مشارکت نماید.

مدیرعامل بانک مسکن در خصوص طرح اقدام ملی مسکن نیز گفت : تاکنون در طرح اقدام ملی مسکن توسط بانک مسکن ۹۰۰میلیارد ریال ازمنابع بانک و ۱۳، ۸۶۳، ۳۴۷ میلیون ریال از منابع متقاضیان به این طرح اختصاص یافته است.

وی به مشارکت در ساخت واحد در بافت فرسوده نیز اشاره و اظهارکرد: بانک مسکن تاکنون برای ۲۰هزار واحد مسکن در بافت فرسوده تسهیلات پرداخت کرده‌ است.

وی با اشاره به مصوبه مجلس شورای اسلامی در خصوص اختصاص ۳۶۰ هزار میلیارد تومان از اعتبارات بانک‌ها برای ساخت مسکن عنوان کرد: این مبلغ برای ساخت یک میلیون و دویست هزار واحد مسکونی است که سالیانه باید این تعداد مسکن در کشور ساخته شود.

وی اضافه کرد: از این تعداد واحد، ۸۰۰ هزار واحد در شهر‌ها و ۴۰۰ هزار واحد در روستا‌ها ساخته می‌شود.
وی با اشاره به اینکه بخش مسکن نقش مهمی در اقتصاد کشور دارد گفت: ساخت مسکن با بیش از ۱۳۰ صنعت در ارتباط مستقیم می‌باشد که چنانچه صنعت مسکن رونق پیدا کند شاهد شکوفایی اقتصاد کشور خواهیم بود.

دراین سفر محمد حسن علمداری عضو هیات مدیره بانک نیز به همراه مدیرعامل حضور داشت.


  • بیشتر بخوانید:

پنج تغییر جدید همراه بانک مسکن

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
۳۵۰ ریال سود به ازای هر سهم

۳۵۰ ریال سود به ازای هر سهم " وسبحان"

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری سبحان در تاریخ برگزار ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ شد.
پرداخت سود

پرداخت سود " وخارزم " از سال آینده

شرکت سرمایه گذاری خوارزمی از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
تقسیم سود ۷۳ ریالی در مجمع

تقسیم سود ۷۳ ریالی در مجمع " حکشتی "

مجمع عمومی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ برگزار شد.

"خموتور" سهامداران را فراخواند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت موتورسازان تراکتورسازی ایران درتاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: