کد خبر : ۲۴۰۸۰۵
۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۳
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به عرضه محصولات معدنی در بورس کالا اعلام کرد: با ورود محصولات معدنی به بورس کالا، شفافیت در کل زنجیره فولاد کشور سایه می‌اندازد و با کل حلقه‌های تولید فولاد با یک رویکرد رفتار می‌شود؛ این اتفاق به سود تولید بوده و رانت را به کلی از زنجیره فولاد حذف می‌کند.

خواندن ۲ دقیقه
بورس کالا+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، محسن زنگنه، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار کرد: خوشبختانه شاهد بهبود روند‌ها در حوزه فولاد کشور هستیم به طوریکه با عرضه سنگ آهن و سایر محصولات معدنی یک رویه مطلوب و منطقی بر کل زنجیره حاکم شده و دیگر خبری از رانت در یک بخش خاص نخواهد بود.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه باید شرایط عرضه گسترده محصولات معدنی در بورس کالا فراهم شود، بیان کرد: زیرساخت‌ها برای این اقدام آماده است و امیدواریم با استمرار این عرضه‌ها به زودی چتر شفافیت بر کل زنجیره فولاد سایه بیاندازد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه سنگ آهن، کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی از محصولات بالادستی تولید فولاد هستند، تصریح کرد: از آنجایی که این مواد استراتژیک بوده و حجم اشتغال زایی و تولید بالایی را به خود اختصاص داده اند، بنابراین با ایجاد یک روال منطقی و اقتصادی زمینه رشد سرمایه گذاری و اشتغال در این بخش را افزایش داد که عرضه در بورس کالا در این زمینه نقش پررنگی خواهد داشت.

زنگنه در پایان گفت: یکی از مزایای بزرگ عرضه زنجیره تولید فولاد در بورس کالا این است که امکان سیاست گذاری صحیح را به مسوولان می‌دهد به طوریکه ایجاد یا لغو تعرفه و محدودیت‌های صادراتی را به مراتب کارآمدتر از گذشته می‌کند، زیرا همه آمار‌های تولید و مصرف، واقعی می‌شود.


  • بیشتر بخوانید:

بازگشت آهن اسفنجی به بورس کالا

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"وبملت" در پایان تیرماه به مجمع می رود

مجمع عمومی فوق العاده بانک ملت در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ برگزار می شود.
تقسیم سود ۴۵۰ ریالی در مجمع

تقسیم سود ۴۵۰ ریالی در مجمع "هرمز"

مجمع شرکت فولاد هرمزگان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ برگزار شد.
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "فلوله" در چهاردهم ماه جاری

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت لوله و ماشین سازی اهواز در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ برگزار خواهد شد.

"های وب" در مجمع ۹۰ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت داده گستر عصر نوین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ برگزار شد.
گردهمایی سهامداران

گردهمایی سهامداران "فپنتا" تا ۸ روز آینده

مجمع عمومی شرکت صنعتی سپنتا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: