کد خبر : ۲۴۱۲۹۹
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز:
۰۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۹
کارشناس بازار سرمایه گفت: معاملات بازار نیاز به نظم دارد، اما با دخالت‌هایی که صورت گرفته نظم بازار بهم ریخته است.

بهم ریختگی نظم معاملات بورس

علی یوسفیان در گفت‌وگو با بورس نیوز اظهار کرد: معاملات بازار نیاز به نظم دارد، اما از سال گذشته که رشد زیادی داشت به‌صورت مداوم نظم معاملاتی به‌هم‌ریخته شد و به انحای مختلف موردحمله قرار گرفت.

کارشناس بازار سرمایه با اشاره به مواردی که نظم معاملاتی بازار را به هم‌ریخت، افزود: در مرحله اول حجم زیاد نقدینگی که سال گذشته وارد بازار شد همه را گیج کرد، در مرحله بعد اعمال سیاست‌های مختلف ازجمله تقسیم تایم بازار به دو قسمت مجدداً نظم بازار را به هم‌ریخت، دخالت‌های زیادی صورت گرفت و هر چه این دخالت‌ها افزایش یافت وضعیت بازار بدتر شد.

وی گفت: تا دو هفته قبل بازار تقریباً دارای نظم بود به‌طور مثال یکشنبه و دوشنبه ‌بازار منفی و سه‌شنبه و چهارشنبه‌ بازار مثبت می‌شد و دامنه نامتقارن نظمی به معاملات داده بود، اما مجدداً با تغییر دامنه نظم بازار از بین رفت و شرایط به سمت ریزش شدید حرکت کرد.

یوسفیان بابیان اینکه این وضعیت بازار غیرطبیعی نیست بیان کرد: تغییر سیاست‌ها اثرات منفی روی بازار می‌گذارد و این مشکلی است که با سیاست‌گذاران داریم.

کارشناس بازار سرمایه بابیان اینکه عمده مشکل بازار دخالت است اگر دخالت‌ها نباشد قاعدتاً شرایط بهتر خواهد شد، خاطرنشان کرد:برخی از کارشناسان معتقدند معاملات اهمیت ندارد بلکه میزان سودهی مهم است و نگاه بنیادی در کارشناسان بسیار جدی است.

وی درباره اینکه آیا اراده‌ای برای متعادل کردن بازار وجود دارد، تصریح کرد: اگر قدرت بیرونی در بازار تأثیر داشت وضعیت بازار به گونه دیگری بود.

یوسفیان تأکید کرد: به دلیل اتفاقاتی که طی ماه‌های اخیر چند بار تکرار شده و به نتیجه نرسیده قدرت بیرونی بی‌اعتبار شده و کارایی ندارد و اعتماد بازار نسبت به سیاست‌های دولت از بین رفته است.


  • بیشتر بخوانید:

اراده‌ای برای متعادل کردن بورس وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"آبادا" در مجمع ۵۶ تومان تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت تولید نیروی برق آبادان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ برگزار شد.
به سهامداران

به سهامداران "شپترو" در مجمع سود نرسید

مجمع عمومی عادی شرکت پتروشیمی آبادان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۵برگزار شد.

"تاپکیش" در مجمع هیات مدیره جدید انتخاب کرد

مجمع عمومی شرکت تجارت الکترونيک پارسيان کيش در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "شلیا" به گوش می‌رسد

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت مواد ویژه لیا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۳برگزار خوهد شد.
تقسیم سود ۱۰۰۵ ریالی در مجمع

تقسیم سود ۱۰۰۵ ریالی در مجمع "لخانه"

مجمع عمومی لوازم خانگی پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ با حضور سهامداران به صورت حضوری و آنلاین، در سالن کنفرانس این شرکت در دفتر مرکزی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: