۰۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۲
شرکت کوئیکس (Quix) هلند در حال تولید پردازنده‌ای است که فرانسه قصد دارد از آن برای ارتقا فناوری کوانتوم خود استفاده کند.

خواندن ۲ دقیقه

فرانسه از یک پردازنده هلندی برای پیشرفت در فناوری کوانتوم استفاده می کند

به گزارش بورس نیوز، اخیراً مکرون رئیس جمهور فرانسه برنامه ملی فناوری کوانتوم فرانسه را ارائه داد که نشان می‌دهد این کشور کاملاً به فوتونیک متعهد است.

Quix رهبر جهانی پردازنده‌های فوتونیک کوانتومی است. رایانه کوانتومی فرانسه توسط Quandela، پیشروترین شرکت فناوری کوانتوم در فرانسه در حال ساخت است.

"جلمر رنما" (Jelmer Renema) مدیر ارشد فناوری شرکت QuiX گفت: سال گذشته، ما بزرگترین پردازنده فوتونیک جهان را ارائه کردیم. تفاوت اصلی محصول ما با بقیه این است که محصول ما کالای کلید در دست است نه چیزی که ممکن است ناشی از همکاری یک شرکت با دانشگاه باشد.

سال‌ها طول می‌کشد تا بیشتر فوتونیک‌ها (مانند میکروتراشه‌ها) به یک پردازنده تبدیل شوند. آنچه QuiX ایجاد کرده است یک پردازنده کوانتومی اتصال و اجرا برای شرکت‌های رایانش کوانتومی است. آن‌ها ماه گذشته پردازنده دیگری را به استارت آپ فناوری‌های کوانتومی انگلیس به نام کنترل (Quontrol) فروختند. آن‌ها یکی از معدود شرکت‌هایی هستند که چنین محصولی را فروخته‌اند و این کار را دو ماه متوالی انجام داده‌اند.

پیش‌بینی می‌شود رایانش کوانتومی محاسبات را بسیار سریع‌تر از ابر رایانه‌های کلاسیک انجام دهند. آن‌ها در زمینه‌هایی که به معادلات نتایج پیش‌بینی کننده متکی هستند، کاربرد ویژه‌ای دارند. مدل‌های پیچیده مالی، الگوریتم‌های یادگیری ماشین یا اجرای چندین آزمون شیمی همه می‌توانند توسط رایانه‌های کوانتومی متحول شوند.

هلند مدتی مسئولیت رایانش کوانتومی در اروپا را بر عهده داشته است. این کشور اخیراً ۶۱۵ میلیون یورو در بخش کوانتوم سرمایه‌گذاری کرده است.


  • بیشتر بخوانید:
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"وبشهر" در تدارک برگزاری مجمع

مجمع عمومی شرکت توسعه صنایع بهشهر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ برگزار خواهد شد.

"فنورد" در ۴ روز آینده به مجمع می‌رود

مجمع عمومی شرکت نورد و تولید قطعات فولادی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ برگزار خواهد شد.
گردهمایی سهامداران

گردهمایی سهامداران "کپرور" در ماه آینده

مجمع عمومی شرکت فرآوری زغال سنگ پروده طبس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ برگزار می‌شود.
سهامداران آگاه باشند که مجمع

سهامداران آگاه باشند که مجمع "بوعلی" نزدیک است

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی بوعلی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ برگزار می‌شود.

"آبادا" در مجمع ۵۶ تومان تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت تولید نیروی برق آبادان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: