کد خبر : ۲۴۱۳۹۳
مدیر تحلیل سبدگردان داریوش در گفت‌وگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۰۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۸
شاید در برخی نمادها بالأخص سهم‌هایی که سود تقسیمی مناسبی دارند، زمان مناسبی برای خرید باشد چراکه این سهم‌ها عمدتاً به لحاظ تحلیلی و با در نظر گرفتن درآمد فروش و قیمت‌های جهانی ارزنده هستند.

مثبت های موقت بازار

به گزارش بورس نیوز، بعد از اعلام اسامی کاندیداهای تائید صلاحیت شده، بازار سرمایه هم کمی رنگ سبز به خود دید. اما باید دید آیا این سبزی بازار دوامی خواهد داشت یا نه.

رسول جاویدی مدیر تحلیل شرکت سبدگردان داریوش در گفت‌وگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: به نظر می‌رسد مثبت‌های امروز بازار سرمایه موقت باشد و به تعادل رسیدن بازار و تداوم این سبزی‌ها، نیازمند زمان بیشتری است.

این کارشناس بازار سرمایه اضافه کرد: بازار سرمایه با ابهاماتی مواجه بود که با اعلام اسامی تائید صلاحیت شده‌ها، تا حدودی از این ابهامات کاسته شده است. اما تجربه انتخابات قبلی نشان داده پیروز میدان انتخابات در روزهای پایانی تبلیغات کاندیداها مشخص می‌شود و فعلاً برای اظهارنظر در مورد جریان پیروز انتخابات، زود است.

وی اضافه کرد: باید دید این بار کدام کاندیدا مورد اقبال واقع خواهد شد و از آن مهم‌تر، گروه اقتصادی کاندیدای پیروز میدان شامل چه اشخاصی است و این گروه، به بازار سرمایه با هدف تامین مالی توجهی خواهد کرد یا نه. اما درهرحال، از شدت نگرانی‌ها و ابهامات بازار سرمایه کاسته شده و هر چه جلوتر برویم و این ابهامات کمرنگ‌تر شود، بازار سرمایه هم وضعیت متعادل‌تری خواهد داشت.

جاویدی در پاسخ به این سؤال که "آیا فرصت مناسبی برای خرید هست یا نه"، اظهار کرد: شاید در برخی نمادها بالأخص سهم‌هایی که سود تقسیمی مناسبی دارند، زمان مناسبی برای خرید باشد چراکه این سهم‌ها عمدتاً به لحاظ تحلیلی و با در نظر گرفتن درآمد فروش و قیمت‌های جهانی ارزنده هستند. در یک ماه اخیر هم خریدارانی در این نمادها فعال‌شده‌اند و شاهد فشار فروش سنگین در بعضی سهم‌ها نبوده‌ایم. این اتفاق نویدبخش نزدیک شدن به تعادل در بازار سرمایه است. ولی هنوز سهم‌های کوچک بازار، با تعادل فاصله داشته و بعضاً بازگشایی‌هایی با افت ۴۰ الی ۵۰ درصدی دارند. ازاین‌رو،

اینفعال بازارسرمایه در پایان خاطرنشان کرد: فشار فروش در سهم‌های کوچک بازار هنوز ملموس است، اما انتظار می‌رود با تقویت تقاضا در این گروه‌ها، شاهد متعادل‌تر شدن سهم‌های کوچک بازار هم باشیم. آن زمان می‌توان در مورد رشد بازار سرمایه و تداوم سبزی‌های این بازار اظهارنظر کرد.


  • بیشتر بخوانید:

مُشتی که "بورس" بعد گیجی از سرمستی خورد

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "وپارس" به گوش می رسد

مجمع عمومی بانک پارسیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۲برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "جم" در جریان باشند

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی جم در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۲ برگزار می شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "قجام" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت فرآورده‌های غذائی و قند تربت جام در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ برگزار خواهد شد.
افزایش سرمایه ۳۶۸

افزایش سرمایه ۳۶۸"شبندر" در مجمع

مجمع عمومی شرکت پالایشگاه بندر عباس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: