کد خبر : ۲۴۱۶۱۴
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز:
۰۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۵
کارشناس بازار سرمایه گفت: ارزش معاملات فعلی نشان می‌دهد هنوز اعتماد به بازار برنگشته و باید حداقل طی یک بازه پنج روزه ارزش معاملات خرد به بیش از ۷ تا ۸ هزار میلیارد تومان برسد تا بتوان گفت بازار به یک ثباتی رسیده است.

پایان روند منفی بازار با رشد ارزش معاملات

محمد گودرزی در گفت‌وگو با بورس نیوز درباره رشد شاخص اظهار کرد: پس از اعلام اسامی نامزد‌های انتخاباتی تقریبا یکی از ابهامات پیش رو بازار سرمایه برطرف شد و از طرفی اظهارنظر‌ها و دیدگاه‌های کاندیدا‌های ریاست جمهوری نشان داد که حداقل در گفتار برای بورس اهمیت قائل هستند و همین موضوع از نظر روانی روی بازار تاثیر گذاشت.

کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه سهام از نظر ارزندگی در وضعیت بسیار خوبی قرار دارند افزود: با توجه به جو روانی که بوجود آمده کمی از صف فروش‌ها کاسته شده هرچند هنوز در بخشی از سهام صف فروش کماکان وجود دارد.

وی با اشاره به ورود نقدینگی به بازار، گفت: این حجم نقدینگی با توجه به بزرگ شدن بازار حجم معقولی نیست و نمی‌تواند تاثیر خاصی بر بازار بگذارد.

گودرزی بیان کرد: ارزش معاملات فعلی نشان می‌دهد هنوز اعتماد به بازار برنگشته و باید حداقل طی یک بازه پنج روزه ارزش معاملات خرد به بیش از ۷ تا ۸ هزار میلیارد تومان برسد تا بتوان گفت بازار به یک ثباتی رسیده است در غیر این صوت با این میزان ارزش بازار نمی‌توان آن را به عنوان سیگنال ورود بیان کرد.

کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد ارزندگی سهام و از طرفی با رشد قیمت دلار افرادی که به دید سرمایه‌گذاری بلندمدت و میان مدت به بورس نگاه می‌کنند اقدام به ورود به بازار کرده باشند و اندک نقدینگی که وارد بازار شده به دلیل همین موضوع باشد.

وی گفت: سهامداران باید به سمت سهامی که EPS‌های خوبی دارند و سهام کامودیتی محور حرکت کنند تا در آینده بتوانند از سرمایه گذاری در این سهام سود کنند.


بیشتر بخوانید:

۳۰۰ نماد قفل فروش در روز‌های رشد شاخص

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"فنورد" در ۴ روز آینده به مجمع می‌رود

مجمع عمومی شرکت نورد و تولید قطعات فولادی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ برگزار خواهد شد.
گردهمایی سهامداران

گردهمایی سهامداران "کپرور" در ماه آینده

مجمع عمومی شرکت فرآوری زغال سنگ پروده طبس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ برگزار می‌شود.
سهامداران آگاه باشند که مجمع

سهامداران آگاه باشند که مجمع "بوعلی" نزدیک است

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی بوعلی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ برگزار می‌شود.

"آبادا" در مجمع ۵۶ تومان تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت تولید نیروی برق آبادان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ برگزار شد.
به سهامداران

به سهامداران "شپترو" در مجمع سود نرسید

مجمع عمومی عادی شرکت پتروشیمی آبادان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۵برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: