کد خبر : ۲۴۱۵۹۳
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز:
۰۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۰
کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه پس مدت‌ها روز گذشته شاهد ورود نقدینگی به بورس بودیم، گفت: تقریبا اکثر گروه‌ها در شرایط فعلی می‌توانند روند رو به رشدی داشته باشند.

لیدر‌های بازار در روز‌های رشد شاخص

عرفان هودی در گفت‌وگو با بورس نیوز، درباره رشد شاخص اظهار کرد: پس از گذشت تقریباً سه ماه، روز گذشته حجم نقدینگی خوبی در حدود ۵۰۰ میلیارد تومان وارد بازار شد درحالی‌که روز‌های گذشته شاهد خروج نقدینگی بودیم.

کارشناس بازار سرمایه افزود: خرید‌هایی که توسط حقوقی‌ها در حال انجام است در کنار ورود نقدینگی با توجه به ارزندگی سهام همگی موجب شد تا بازار در شرایط خوبی قرار بگیرد و پس از مدت‌ها جو بازار مثبت شود و هم شاخص کل و هم شاخص هم‌وزن هر دو مثبت شدند.

وی گفت: همچنان در بازار روز گذشته بیش از ۳۰۰ نماد در صف فروش قفل بودند که باید چاره‌ای برای آن‌ها اندیشیده شود تا زمانی که صف سهام کوچک قفل هستند نمی‌توان گفت؛ بازار در حال متعادل شدن است.

هودی درباره تأثیر تبلیغات انتخاباتی بیان کرد: کاندیدا‌های انتخاباتی اظهارنظر‌های خوبی درباره بورس داشتند و همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد بورس یکی از ارکان مناظرات و مباحث انتخاباتی است و حتی با توجه به  ۵۰ میلیونی نفری که در بورس فعال هستند می‌توانند در انتخاب رئیس‌جمهور آینده نقش زیادی ایفا کنند.

کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: نمی‌توان درباره تأثیر اظهارنظر‌های کاندیدا‌های انتخابات بر بورس غافل بود اما؛ عامل اصلی رشد به دلیل به کف رسیدن قیمت‌ها و ورود نقدینگی به بازار است.

وی درباره اینکه آیا تغییر دولت می‌تواند اعتماد را به بورس برگرداند یا خیر، تصریح کرد: دولت جدید در میان‌مدت چهارساله و در بدترین حالت می‌تواند رکودی را به بازار تزریق کند تا بازار بیش از این اُفت نکند همان‌طور که درگذشته این اتفاق افتاد و می‌تواند در کوتاه‌مدت یک‌روند مثبتی به بازار بدهد.

هودی درباره اینکه کدام گروه‌ها می‌توانند در وضعیت فعلی بازار رو به بالا حرکت کنند، گفت: تقریبا همه گروه‌ها باهم رشد خواهند کرد، اما قطعا پالایش، خودرو و بانکی‌ها در زمان رشد بازار، لیدری را بر عهده دارند.


بیشتر بخوانید:

دور برگردان بازار با مدیریت فروش حقوقی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"آبادا" در مجمع ۵۶ تومان تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت تولید نیروی برق آبادان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ برگزار شد.
به سهامداران

به سهامداران "شپترو" در مجمع سود نرسید

مجمع عمومی عادی شرکت پتروشیمی آبادان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۵برگزار شد.

"تاپکیش" در مجمع هیات مدیره جدید انتخاب کرد

مجمع عمومی شرکت تجارت الکترونيک پارسيان کيش در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "شلیا" به گوش می‌رسد

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت مواد ویژه لیا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۳برگزار خوهد شد.
تقسیم سود ۱۰۰۵ ریالی در مجمع

تقسیم سود ۱۰۰۵ ریالی در مجمع "لخانه"

مجمع عمومی لوازم خانگی پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ با حضور سهامداران به صورت حضوری و آنلاین، در سالن کنفرانس این شرکت در دفتر مرکزی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: