۱۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۳
ویزای کارآفرینی در استرالیا همان ویزای ساب کلاس ۱۸۸ استرالیا است که در سال‌های متوالی و در سال ۲۰۱۹-۲۰۲۰ برای افراد کارآفرین صادر می‌شود.

خواندن ۲ دقیقه

کارآفرینی در استرالیا

به گزارش بورس نیوز، ویزای کارآفرینی در استرالیا همان ویزای ساب کلاس ۱۸۸ استرالیا است که در سال‌های متوالی و در سال ۲۰۱۹-۲۰۲۰ برای افراد کارآفرین صادر می‌شود. دولت استرالیا این ویزا را با هدف جذب سرمایه گذاران و کارآفرینان از سراسر دنیا به متقاضیان اعطا می‌نماید. چرا که از این طریق می‌تواند وضعیت اقتصاد این کشور را بهبود بخشیده و پر رونق کند. به طور کلی مهاجرت و زندگی در استرالیا بخاطر وجود شرایط خوب و امن از لحاظ اقتصادی، مالی و ثبات شرایط زندگی در سطح بالا در این کشور، بسیار مورد تقاضا و درخواست است. زندگی در این کشور مزایای فوق العاده ایی برای افراد در بردارد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت توصیه می‌نماید برای دستیابی به اطلاعات بیشتری در مورد این کشور مقاله ذیل را مطالعه کنید. اطلاعات بسیار مفیدی را در زمینه مهاجرت از طریق کارآفرینی و سرمایه گذاری ددر اختیارتان قرار می‌گیرد.

کارآفرینی در استرالیا و نوآوری تجاری

همان طور که گفته شد ویزای ساب کلاس ۱۸۸ همان ویزای کارآفرینی در استرالیا است. شرط لازم برای دریافت اقامت دائم از طریق ویزای ۸۸۸ استرالیا، اخذ ویزای موقت ۱۸۸ کارآفرینی است. تقاضیانی که قصد دریافت ویزای ۱۸۸ استرالیا را دارند، می‌توانند از یکی از ۴ طریق زیر اقدام نمایند:

نوآوری تجاری: افراد ماهر و متخصص که قصد راه اندازی تجارت جدید و یا بر عهده گرفتن مدیریت تجارت موجود در کشور استرالیا را دارند باید به دنبال اسپانسر ایالتی باشند. حداقل امتیاز در این روش ۶۵ امتیاز است.
سرمایه گذاری‌های خاص، پرمیوم، کارآفرینی: سرمایه گذاری در استرالیا به این روش‌ها برای تجارت و کسب و کار مستمر در این کشور به سرمایه‌ای به میزان حداقل ۱.۵ میلیون (A$) دلار استرالیا نیاز دارد. در این حالت نیز وجود اسپانسر ایالتی و کسب حداقل ۶۵ امتیاز ضروری است.

هزینه اخذ ویزای کارآفرینی در استرالیا

هزینه مربوط به اخذ ویزای کارآفرینی در استرالیا (ویزای ساب کلاس ۱۸۸) متفاوت بوده و بین مبالغ ۳۶۰۰ الی ۸۴۰۰$A (دلار استرالیا) خواهد بود. به عبارت دیگر دولت استرالیا مبالغ مختلفی را برای فرد کارآفرین، همسر و فرزند وی در نظر گرفته است. به طوری که هزینه ویزای کارآفرینی در استرالیا برای اشخاص به شکل زیر تعریف شده:

کارآفرینی در استرالیا

نقش مدرک زبان در اخذ ویزای کارآفرینی در استرالیا

زبان نقش بسیار مهمی در امر مهاجرت و البته به هر روشی است. طریقه مهاجرت به استرالیا از طریق کارآفرینی یا اصطلاحا امور سرمایه گذاری نیز از این قائده مستثنی نیست. اگر شخص متقاضی و یا خانواده او مدرک زبان حتی در حد آیلتس نمره ۴ یا ۵ نداشته باشند.

در این صورت دولت کشور استرالیا تدابیری را به شرح زیر اعمال می‌کند:

کارآفرینی در استرالیا

شرایط دریافت ویزای کارآفرینی استرالیا

فردی که تقاضای دریافت ویزای کارآفرینی در استرالیا را دارد، می‌بایست واجد شرایط ذیل باشد تا بتواند ویزای ساب کلاس ۱۸۸ استرالیا را دریافت کند:

فرد متقاضی سن زیر ۵۵ سال داشته باشد. ناگفته نماند که در استرالیای غربی و جنوبی در برخی موارد برای افراد بالای ۵۵ سال این نوع ویزا صادر می‌شود.

فرد کارآفرین بایستی اسپانسرشیب خود را از یکی از ایالت‌های استرالیا انتخاب کند.

اخذ ویزای ساب کلاس ۱۸۸ نیاز به کسب ۶۵ امتیاز دارد.

موارد امتیازدهی ویزای کارآفرینی در استرالیا

فرایند ورود به استرالیا بر پایه سیستم امتیاز بندی است. در صورتی که فرد مهاجر در هر یک از موارد ذیل، واجد شرایط باشد، در سیستم امتیاز بندی مهاجرت کاری به استرالیا، امتیازات واجد شرایطی به او تعلق می‌گیرد:

سن متقاضی
مدرک تحصیلی یا مدرک فنی
مدرک زبان
میزان سرمایه اختصاص یافته برای کارآفرینی (حداقل سرمایه مبلغ ۸۰۰۰۰۰A$ (دلار استرالیا)
میزان گردش حساب مالی (حداقل به مبلغ ۵۰۰۰۰۰A$ (دلار استرالیا) که این مبلغ برای مدت ۲ سال از ۴ سال اخیر تعیین شده.
سابقه کار در امر صادرات کالا
ثبت اختراع و ابتکار
سابقه سرمایه گذاری و مدیریت (سابقه کاری موفق شرط لازم است.)
تعهد فرد کارآفرین نسبت به این که حداکثر ۲ سال پس از ورود به خاک استرالیا، اقدام به کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار می‌نماید.

شرایط سرمایه گذاری و کارآفرینی در استرالیا

از اول ژانویه سال ۲۰۱۲ میلادی ویزای کارآفرینی یا ویزای ساب کلاس ۱۸۸ به عنوان بخشی از ویزای نیروی کار ماهر تعیین گردید. به عبارت دیگر متقاضیان این ویزا قادر نخواهند بود که به صورت مستقیم اقدام نموده و تشکیل پرونده دهند. بلکه بایستی تقاضای تمایل جهت مهاجرت (EOI) را انجام دهند به این صورت که:

در انتظار ارسال دعوت نامه باشند.
صدور ویزای کارآفرینی در استرالیا
امکان اقامت دائم متقاضی به مدت ۴ سال پس از صادر شدن ویزا در استرالیا
وجود این قابلیت که به مدت ۲ سال دیگر، به ۴ سال اضافه گردد.
شرط اصلی دریافت این ویزا، اخذ تاییدیه و اقدام از سوی یکی از ایالت‌های کشور استرالیا است.

ویزای بازنشستگی استرالیا

این نوع ویزا برای افرادی صادر می‌شود که تمایل دارند دوران بازنشستگی خود را در کشور استرالیا سپری نمایند. مدت اعتبار این ویزا به صورت ۴ ساله می‌باشد. اگر از جمله افرادی هستید که مهارت و حرفه خاصی دارید، هم اکنون بهترین فرصت برای کارآفرینی در استرالیا است. 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"وبشهر" در تدارک برگزاری مجمع

مجمع عمومی شرکت توسعه صنایع بهشهر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ برگزار خواهد شد.

"فنورد" در ۴ روز آینده به مجمع می‌رود

مجمع عمومی شرکت نورد و تولید قطعات فولادی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ برگزار خواهد شد.
گردهمایی سهامداران

گردهمایی سهامداران "کپرور" در ماه آینده

مجمع عمومی شرکت فرآوری زغال سنگ پروده طبس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ برگزار می‌شود.
سهامداران آگاه باشند که مجمع

سهامداران آگاه باشند که مجمع "بوعلی" نزدیک است

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی بوعلی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ برگزار می‌شود.

"آبادا" در مجمع ۵۶ تومان تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت تولید نیروی برق آبادان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: