کد خبر : ۲۴۱۹۵۴
گزارش هفتگی صندوق‌های سرمایه گذاری مختلط؛
۱۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۲
ارزش صندوق‌های مختلط در پایان روز ۱۱ خرداد ماه سال جاری به ۱۹ هزار و ۷۲۷ میلیارد ریال رسید تا به این ترتیب همچنان ارزش این صندوق‌ها کمتر از ۲ هزار میلیارد تومان باقی بماند.

صندوق سرمایه گذاری+بورس نیوز

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه گذاری مختلط پرداخته شده است. اقلام اصلی مربوط به صندوق‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌نمایید.

از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق ها، بازدهی هفتگی، ماهیانه، فصلی و بازدهی یک ساله آن‌ها اشاره نمود. همچنین میزان تغییر در ارزش صندوق طی یک هفته اخیر ارائه شده است.

پس از ارائه جدول، موارد اصلی به صورت جداگانه توضیح داده شده است:

 

ارزش کل صندوق‌های مختلط همچنان کمتر از ۲ هزار میلیارد تومان

ارزش صندوق‌های مختلط در پایان روز ۱۱ خرداد ماه سال جاری به ۱۹ هزار و ۷۲۷ میلیارد ریال رسید تا به این ترتیب همچنان ارزش این صندوق‌ها کمتر از ۲ هزار میلیارد تومان باقی بماند.

متوسط بازدهی هفته گذشته این صندوق‌ها به ۱.۵ درصد مثبت رسید.

بهترین عملکرد هفتگی متعلق به صندوق آسمان خاورمیانه با ۳.۶ درصد بازدهی مثبت است. ضعیف‌ترین بازدهی نیز مربوط به صندوق مشترک کوثر با ۲.۵ درصد بازدهی منفی است.

در دوره یک ماهه نیز متوسط بازدهی این صندوق‌ها به ۱.۲ درصد بازدهی منفی رسیده است. بهترین عملکرد یک ماهه را صندوق کیمیای کاردان (صندوق کارگزاری بانک تجارت که نام آن با تغییر مدیر به کیمیای کاردان تغییر یافته است.) با بازدهی ۲.۶ درصد مثبت داشته و ضعیف‌ترین عملکرد ماهیانه را نیز صندوق نواندیشان با ۷.۳ درصد بازدهی منفی داشته است.

متوسط بازدهی سه ماهه این صندوق به ۰.۶ درصد بازدهی منفی رسیده است. بهترین عملکرد سه ماهه را نیز صندوق کیمیای کاردان داشته و ضعیف‌ترین عملکرد نیز همچنان متعلق به صندوق نواندیشان با ۱۵.۹ درصد بازدهی منفی است.

در دوره یک ساله منتهی به ۱۱ خرداد ماه سال جاری متوسط بازدهی یک ساله صندوق‌های مختلط به ۲۵.۶ درصد رسیده است. بهترین عملکرد یک ساله را صندوق نیکی گستران با ۷۵.۷ درصد بازدهی داشته و ضعیف‌ترین عملکرد یک ساله را نیز صندوق نواندیشان با ۹.۵ درصد بازدهی منفی داشته است. این صندوق تنها صندوقی است که بازدهی منفی را در دوره یک ساله داشته است.

در هفته گدشته شاهد خروج ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی منابع مالی از صندوق‌های مختلط بودیم. صندوق آرمان سپهر آشنا و توسعه ممتاز به ترتیب با ۱۳ و ۲۱ میلیارد ریال جذب سرمایه، بهترین عملکرد را از این حیث داشته اند. همچنین صندوق گوهر نفیس تمدن و تجربه ایرانیان به ترتیب با ۲۸ و ۱۰ میلیارد ریال خروج سرمایه، بیشترین روند خروجی را داشته اند.


بیشتر بخوانید:

متوسط بازدهی سالیانه صندوق‌های مختلط به ۲۲.۳ درصد رسید

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"بترانس" آماده برگزاری مجمع شد

مجمع عمومی شرکت ایران ترانسفو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ برگزار می شود.
مجمع

مجمع "دپارس" در هشتمین روز تیرماه

مجمع عمومی شرکت پارس دارو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۸ برگزار می‌شود.

"شاراک" سهامداران را به مجمع دعوت کرد

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی شازند در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ برگزار می شود.
سهامداران

سهامداران "غبهار" بخوانند

شرکت کشت و صنعت بهاران گلبهار خراسان زمان پرداخت سود به سهامدارانش را مشخص کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: