کد خبر : ۲۴۱۹۵۶
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۱۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۱
انتظار می‌رود کاندیداها به‌جای وعده‌های بی‌بنیان، نقش بازار سرمایه را در اقتصاد کشور به رسمیت بشناسند و قطعاً یک اقتصاد منسجم و با برنامه، بازار سرمایه را هم بهبود خواهد بخشید.

شعارهای بی بنیان انتخاباتی

به گزارش بورس نیوز، این روزها مرتبا شاهد وعده‌های حمایت از بازار سرمایه توسط کاندیداهای ریاست جمهوری هستیم. وعده‌هایی که بیش از آنکه قابلیت اجرا داشته باشند، به نظر می‌رسد با هدف جلب آرای فعالان بازار سرمایه و ارتش ۵۰ میلیون نفری سهامداران مطرح می‌شود.

بهمن فلاح کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در این خصوص بیان کرد: در حال حاضر بازار سرمایه دستمایه سیاست شده و شاهد این هستیم که‌ کاندیداهای ریاست جمهوری پیرو افزایش ضریب نفوذ بازار سرمایه در کشور، برای جذب آرای عمومی، اقدام به طرح شعارها و وعده‌هایی کرده‌اند که هیچ بنیان اقتصادی خاصی ندارند و اصولاً سعی می‌کنند از افزایش ضریب نفوذ بازار سرمایه برای به دست آوردن آرای عمومی بهره ببرند.

وی افزود: بازار سرمایه تابعی از اقتصاد کلان ماست و متأسفانه هم بازار سرمایه و هم اقتصاد کشور بیشترین ضربه را از نگرش سیاسی حاکم بر اقتصاد کلان و بازارهای مالی خورده است.‌ تا وقتی وحدت فرماندهی و مدیریت اقتصادی یکپارچه در حوزه‌های مرتبط با اقتصاد کلان همچون سیاست‌های پولی و مالی، نرخ ارز، نرخ بهره، پایه پولی و... نداشته باشیم، نمی‌توان به بهبود اقتصادی کشور و به دنبال آن رشد پایدار بازار سرمایه امید داشت. وعده‌های مطرح‌شده توسط کاندیداها عمدتاً قابلیت اجرا ندارند و اگر هم بخش اندکی از این وعده‌ها اجرایی شود، بیشتر حکم مُسکن خواهد داشت و مشکل اصلی بازار سرمایه به قوت خود باقی می‌ماند.

این کارشناس بازار سرمایه در مورد راهکار پیشنهادی برای حمایت از بازار سرمایه گفت: به کاندیداهای ریاست جمهوری پیشنهاد می‌کنم به‌جای طرح وعده‌های یک‌خطی بدون برنامه و بدون پشتوانه و تلاش برای جذب افکار عمومی و جلب آرا، برنامه‌ای برای اقتصاد کشور ارائه کنند. اقتصاد ما به‌شدت از تضاد منافع رنج می‌برد و تعارض‌ها در حوزه اقتصاد کلان کشور باعث شده بازار سرمایه هم آسیب ببیند.‌ تا وقتی اقتصاد ما تابعی از سیاست کشور باشد، اوضاع اقتصادی بهبود نخواهد یافت و نکته تلخ ماجرا اینجاست که تا این لحظه هیچ‌یک از کاندیداها برنامه مناسبی برای مهار تورم، اصلاح زیرساخت‌های قانونی و بهبود فضای کسب‌وکار ارائه نکرده است. در مقطع فعلی با توجه به افزایش ضریب نفوذ بازار سرمایه، این بازار در مرحله گذار بوده و به توسعه زیرساخت‌ها و ارتقای نرم‌افزارها و استقلال مقرراتی نیاز دارد تا بتواند در تصمیمات کلان اقتصادی نقش مؤثری ایفا کند. لذا انتظار می‌رود کاندیداها به‌جای وعده‌های بی‌بنیان، نقش بازار سرمایه را در اقتصاد کشور به رسمیت بشناسند. قطعاً یک اقتصاد منسجم و با برنامه، بازار سرمایه را هم بهبود خواهد بخشید.


  • بیشتر بخوانید:

تکیه سهامداران بر دیوار کج "کاندیداها" در بورس

ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
قطعاً یک اقتصاد منسجم و با برنامه، بازار سرمایه را هم بهبود خواهد بخشید.
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
اول باید در باره اقتصاد و سازوکار معاملات بورس و ماهیت شرکت های بورس تهران اطلاعاتی حتی اندک داشته باشند که این افراد از هر نوع دانشی بی بهره هستند.
ناشناس
United States of America
۱۷:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
نکته تلخ ماجرا اینجاست
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"شغدیر" در مسیر پرداخت سود قرار گرفت

شرکت پتروشیمی غدیر به سهامداران سود پرداخت می کند.
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع "کنور" در ۸ روز آینده

مجمع عمومی شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبا نور در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۲برگزار می‌شود.
تقسیم سود ۲۲۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۲۲۰ تومانی در مجمع "لبوتان"

مجمع عمومی گروه صنعتی لبوتان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ برگزار شد.

"دابور" به افزایش سرمایه ۵۰ درصدی رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت داروسازی ابوریحان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ برگزار شد.

"ولیز" سهامداران را دعوت کرد

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت لیزینگ ایرانیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: